Skocz do zawartości

Ustrojstwo do nalewania kranówy - dwa zestawy


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Ertos napisał:

Cześć :)

 

Mam takie pytanie nie wiem czy gdzieś to było poruszane bo nie mogę znaleźć ale skoro ustrojstwo do wody kosztuje np aktualnie 110-130 zł to czy nie lepiej kupić tego https://sklep.osmoza.pl/filtr-akwarystyczny-aquarius-maxi-75-100-150-gpd-p-864.html ?  Co sądzicie o tym ?

Możesz to kupić, wyjąć moduł z membraną, na końcu dać restryktor ( jest w komplecie) z niego wężyk do akwarium i masz gotowe ustrojstwo. Na allegro są zestawy bez membrany, za jakieś 70 zł trzeba tylko dokupić wężyk o potrzebnej długości nie zaszkodzi także kranik na końcu.

Edytowane przez suricade
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Suricad nie wiem jak długo zdobywa się taką wiedzę jaką masz ale naprawdę wielki szacunek :) A tak przy okazji ta membrana co powoduje bo okej na mój rozum złoża filtracyjne filtrują a membrana ? 😶

Zauważyłem też wcześniejsze wpisy :) Faktycznie bo powiem wam że w przyszłości nie wiem ale jeszcze marzy mi się małe krewetkarium :D tylko do malawi skoro musiałbym taką wodę ro wzbogacać to też ewentualnie mógłbym membrane odłączyć i tylko stostować te 3 filtry ?

 

Edytowane przez Ertos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale bez przesady, wystarczy trochę poczytać . Membrana usuwa z wody wszystko co się da ( na zasadzie sita), kiedyś taką wodę (destylowaną/demineralizowaną) uzyskiwano w procesie destylacji teraz odwróconej osmozy. Jeżeli planujesz krewetkarium z caridinami ( neocaridiny nie potrzebują wody RO) to warto kupić filtr tego typu tyle , że niekoniecznie taki wypasiony, na allegro dostaniesz nawet poniżej 100 zł i też działa bez problemu. A membranę można odłączyć, zastosować trójnik, itp. informacji jak to zrobić są w necie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszukaj tematu o stałej podmianie. Tak naprawdę nie potrzebujesz "ustrojstwa", tylko na rurze doprowadzającej wodę do akwarium montujesz korpusy narurowe w ilości odpowiadającej planowanym wkładom. Czyli np. jeden na filtr sedymentacyjny, jeden na węgiel, jeden na wkład usuwający żelazo czy azotany. Nie znam parametrów Twojej wody i nie jestem ekspertem od uzdatniania, są artykuły na ten temat na forach poświęconych budowie domów. Chodzi o coś w tym stylu:

filtry_przeplywowe_nowe.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz jakiś problem w założeniu na wylocie z tych filtrów "kranu" czy jakiegokolwiek zaworu regulującego przepływ ? Robisz zwykłą instalację hydrauliczną doprowadzając wodę do akwarium ale musisz mieć także stały odpływ. Nie mam nic takiego, więc nie jestem wstanie opisać.

Edytowane przez suricade
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.