Skocz do zawartości

Ustrojstwo do nalewania kranówy - dwa zestawy


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem odpowiedz że stosują system upustów w zależności od sumy zakupów danej osoby i nie stosują upustów partnerskich choć sam osobiście z racji pozostawionej tam kasy mam u nich upust 15%.

Nie mam uprawnień by negocjować z ramienia Klubu choć takie zapytanie zadałem by wysondować tego sprzedawcę.  @marcin73m to nie będzie duża kwota, co innego jakbyś kupował jakieś ich ustrojstwo za 2000 zł wtedy bym ci kupił byś skorzystał z mojego upustu.:D.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
36 minut temu, suricade napisał:

Co jest potrzebne do zbudowania ustrojstwa na filtrze węglowym liniowym?

...ja mam tak rozwiązane:

..nie przykręcam do węża od baterii a do miejsca gdzie wąż jest przykręcony do baterii. Po prostu tak mi wygodniej.

Agnieszko..pod zdjęciem masz opisane jakie złączki itp.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie. Woda w kranie według testu Jbl ma NO3 w granicach 1. Zakupiłem więc sam korpus z wkładem węglowym. Czy nalewajac wodę mam ja puścić na pełną moc. Czy woda powinna się powoli przelewać przez złoże. Mam ustrojstwo na wezach 1/4 ". I wydaje mi się że woda leci znacznie szybciej niż opisywane 2-3 litry na minutę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jakuś napisał:

Mam pytanie. Woda w kranie według testu Jbl ma NO3 w granicach 1. Zakupiłem więc sam korpus z wkładem węglowym. Czy nalewajac wodę mam ja puścić na pełną moc. Czy woda powinna się powoli przelewać przez złoże. Mam ustrojstwo na wezach 1/4 ". I wydaje mi się że woda leci znacznie szybciej niż opisywane 2-3 litry na minutę 

Najlepiej jak woda będzie dosłownie ''ciurkać'' przez złoże wtedy masz większą pewność że wkład węglowy usunie/wchłonie więcej chloru itp...

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jakuś napisał:

Mam pytanie. Woda w kranie według testu Jbl ma NO3 w granicach 1. Zakupiłem więc sam korpus z wkładem węglowym. Czy nalewajac wodę mam ja puścić na pełną moc. Czy woda powinna się powoli przelewać przez złoże. Mam ustrojstwo na wezach 1/4 ". I wydaje mi się że woda leci znacznie szybciej niż opisywane 2-3 litry na minutę 

Lepiej żeby leciała wolniej niż za szybko, ja zawsze staram się ustawić około 2 litry na minute, przy 100 litrach, które standardowo wymieniam to około50-55min.

Ja sobie pomagam stoperem i obserwuje licznik, niestety nie posiadam na wężu licznika, ale trochę gimnastyki nie zaszkodzi co jakiś czas :D

1 minutę temu, egon44 napisał:

Najlepiej jak woda będzie dosłownie ''ciurkać'' przez złoże wtedy masz większą pewność że wkład węglowy usunie/wchłonie więcej chloru itp...

Jeśli masz dużo czasu to tak ja kolega pisze najlepiej żeby ciurkała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jakuś napisał:

Po użyciu zostawić wkład węglowy w wodzie czy można to oproznic ?

...możesz też go wyjąć z korpusu i gdzieś np. w łazience postawić. Ja zawsze tak robię bo nie mam miejsca w łazience na trzymanie całego ustrojstwa. Możesz też  robić jak wyżej Ci @egon44  napisał.

3 godziny temu, Kubeq napisał:

Jeśli masz dużo czasu to tak ja kolega pisze najlepiej żeby ciurkała

..ten wkład węglowy czy też sedymentacyjno  węglowy  ma wydajność 6l/min. Ja leje może 8 l/min. Przy takim ciurkaniu można się zniechęcić to podmian przez ustrojstwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndrzejWalb napisał:

Przy takim ciurkaniu można się zniechęcić to podmian przez ustrojstwo:)

Wszystko zależy od podejścia, przecież ten czas można spożytkować na wiele sposobów. Przeważnie oglądam coś w tym czasie na tv lub czytam książkę.

Podstawa to robić podmiankę w dzień wolny od pracy czy też innych codziennych zajęć, wtedy nic nas nie goni :)

Zresztą godzinka czasu potrzebna do wypłukania gąbki i podmianki wody raz na tydzień(w moim przypadku raz na dwa tygodnie) to przecież pikuś.

Edytowane przez Kubeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.