JemioloSeba Opublikowano 12 Sierpnia 2016 #181 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 To jest to przed czym Cię ostrzegałem... zawsze znajdzie się szczelina, przez którą wpłynie rybka lub odchody i po paru miesiącach robi się tego cała sterta.
Pleziorro Opublikowano 22 Sierpnia 2016 Autor #182 Opublikowano 22 Sierpnia 2016 Witam ponownie w moim temacie, jestem po krótkim urlopie i w końcu przekopałem się przez nowe posty ;). Czarna Perła 2 ma się dobrze, przeszczep 50% biologii do akwarium z 23 dorosłymi rybami powiódł się znakomicie, po około 2 tygodniach No2 spadło do pożądanej wartości 0,025 a No3 zaczęło normalnie przybierać. Roślinność jak na razie jakoś się ma, nie wiem po 4 tygodniach to chyba już można uznać, że się przyjęły a ryby ich nie stratowały. Powoli bure okrzemki się pojawiają na wierzchu skał i górnych partiach tła, co mnie cieszy bo niebawem wszystko się troszkę zrówna kolorystycznie, na co pewno wielu z Was także czeka, aby ocenić jak to w końcu wyszło z tym tłem. Ryby za tłem są dwie, dostały się tam jakoś to może się i wydostaną, śmieci raczej się nie gromadzą na razie, zobaczymy co przyniesie czas. Z nowości także, jest skompletowanie obsady, czyli dopuszczenie 11 młodych Acei Luwala, rybki są na prawdę malutkie w porównaniu do reszty obsady, ale zostały całkiem nieźle przyjęte i wygląda na to że nie będzie problemów. Ale to też czas pokaże. Z planów na przyszłość, na pewno w niedługim czasie blok z litrem Purolite i Henio bardzo mnie zachęca do TMBT, a ja coraz bardziej mam ochotę spróbować... mam 24 października imieniny i kochającą żonę... Poniżej filmik zarejestrowany dziś, czyli po około 4 tygodniach od zalania, ryby są zadomowione i sprawiają wrażenie zadowolonych, zwróćcie uwagę na ciekawy rytuał godowy Maingano wabiącego do dołka samiczkę i przyglądającego się na to Króla Perły - samca alfa Red Fin 4
Pleziorro Opublikowano 4 Października 2016 Autor #183 Opublikowano 4 Października 2016 Kolejny update, tym razem krótki filmik po 2 miesiącach od zalania, jak widać znikła kępa nurzańca z lewej strony, a tło zaczyna się integrować z kamieniami... Więcej nie ma co pisać, wszystko w porządku, ryby się rozmnażają, młode się kitrają przed starymi, ogólnie każdy patrzy swoje i jakoś sobie radzą 1 1
egon44 Opublikowano 4 Października 2016 #184 Opublikowano 4 Października 2016 (edytowane) Teraz dopiero na filmiku widać zaletę twojego ustawienia światła na sterowniku Romka...Z resztą tak jak pisałeś każdy ustawia światełko pod swoje ryby... Zbiornik ładnie się prezentuje,chociaż nie przepadam za zieleninom w Malawi ... No może oprócz glonów na kamieniach Edytowane 4 Października 2016 przez egon44 1
Jargos Opublikowano 4 Października 2016 #185 Opublikowano 4 Października 2016 No zbiornik elegancki bardzo podoba mi się piach ! czekać tylko na podrostki P. acei i klasa. Patrząc na filmik, zastanawiam się gdzie skrywają się u Ciebie te przecinaki
Pleziorro Opublikowano 4 Października 2016 Autor #186 Opublikowano 4 Października 2016 Jutro przy karmieniu Ci pokażę jak wypływają żerować. Głównie siedzą w grotach w tle, oraz pod kamieniami
Pleziorro Opublikowano 5 Października 2016 Autor #187 Opublikowano 5 Października 2016 Obiecany krótki filmik poglądowy z wypływania maluchów podczas pory karmienia. Film z lektorem na razie umie nazwać Acei i wszystkie są Acei... ale pracuję na tym... 1
pozner Opublikowano 5 Października 2016 #188 Opublikowano 5 Października 2016 U mnie taki przecinak "dzielił" grotę z samcem Labeotropheus Trewavasae. Też to nagrałem
Pleziorro Opublikowano 11 Listopada 2016 Autor #189 Opublikowano 11 Listopada 2016 (edytowane) Witam szanowne grono. Potrzebuję dziś Waszej porady, do tej pory ogromnie mi pomogliście przy urządzaniu moich baniaków, mam nadzieję że i tym razem konstruktywna krytyka pozwoli mi dobrać optymalne ustawienie kamieni. Ale do rzeczy, mam problem z cyrkulacją, od sierpnia próbuję ustawić wylot wody i falownik, jednak wciąż zanieczyszczenia częściej omijają zasys niż w nim lądują, spowodowane to jest ustawieniem kamieni po prawej stronie i tworzącym się tam wirom. Zostało mi kamieni z Czarnej Perły 3 i postanowiłem coś z tym zrobić. Odciążę prawą stronę i zrobię tam troszkę węższe gruzowisko, zostawiając więcej miejsca między szybą frontową a kamieniami. Moje trzy propozycje poniżej, a Waszym zdaniem ? Stan obecny: może któreś z obecnych kamieni pozostawić w baniaku i dodać tych nowych, na pewno wylecą te dwa skrajnie prawe, bo są za duże. Edytowane 11 Listopada 2016 przez Pleziorro
Mortis Opublikowano 11 Listopada 2016 #190 Opublikowano 11 Listopada 2016 Ten kamień, który leży na kamieniu nie wygląda stabilnie. Mi pasuje trzecia opcja tylko bez tego kamienia, o którym pisałem, może jakoś go podłożyć i by podtrzymywał inny lub wogóle go wyjąć. Ewentualnie wyższe ustawić pod kontem a tego użyć jako podporę.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się