kado Opublikowano 29 Marca 2016 #31 Opublikowano 29 Marca 2016 Pomijając ilość bo już wszystko zostało powiedziane w tym temacie. Jakiej jakości są ryby ? Jak z ich zdrowiem, wybarwieniem i "czystością rasową" - jakby to nie zabrzmiało. Co możecie powiedzieć po tych kilku zdjęciach Michała ? rybki wyglądają na zdrowe, a co do "czystości rasowej" , to trudno coś napisać na podstawie fotek , red-redy wydają się "podkręcone" przez hodowlę selektywną , bądź wsobną
michal_j Opublikowano 29 Marca 2016 Autor #32 Opublikowano 29 Marca 2016 (edytowane) ... Edytowane 17 Listopada 2018 przez michal_j
stan Opublikowano 29 Marca 2016 #33 Opublikowano 29 Marca 2016 red-redy pochodzą z niemieckiej hodowli, zdjęcia nie oddają tego jak wyglądają w zbiorniku, w rzeczywistości są RED To jest hodowla selektywna i jak widać na twoich zdjęciach idąca w bastardyzacje gatunku. IMHO pomimo tego że kolorowa wygląda brzydko bo sztucznie.
michal_j Opublikowano 29 Marca 2016 Autor #34 Opublikowano 29 Marca 2016 (edytowane) ... Edytowane 17 Listopada 2018 przez michal_j
Pleziorro Opublikowano 29 Marca 2016 #35 Opublikowano 29 Marca 2016 docelowo zostawię : Pseudotropheus Elongatus Mphanga Cynotilapia AFRA COUBE Metriaclima sp. Membe Deep Fajnie, że do nas zajrzałeś i fajnie, że masz głowę na karku nie tylko przy urządzaniu akwarium, które notabene już chwaliłem, ale także po naszych sugestiach nie upierałeś się przy swoim. Jak zredukujesz obsadę, to zapewne zaobserwujesz zachowania ryb zbliżone do naturalnych, bo w obecnej zupie - ryby nie obejmą terytoriów. Sam się borykam z tym problemem, miałem 3x9 w 280l. Ryby pływały troszkę bez celu. Jedna ryba poległa z przyczyn technicznych, wpłynięcie za dekorację, a 3 samce niedawno odłowiłem gdyż już były dojrzałe i strasznie się tłukły miedzy sobą. Teraz mam 2 gatunki bez wyraźnych różnic dymorficznych i jednen docelowy harem 2+4. Od razu zauważyłem zmianę zachowania, kiedy rywalizuje dwóch samców niż kiedy lali się wszyscy ze wszystkimi. Czeka mnie jeszcze redukcja co najmniej 6-7 ryb. Obecnie mam 23 ryby.
pozner Opublikowano 29 Marca 2016 #36 Opublikowano 29 Marca 2016 więc weź sobie jakąś miarkę i pomyśl, że Acei to ryby ok. 12-14 cm , podobnie red-red Acei bez problemu dociągają do 18cm. a red-redy do 15-16.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 29 Marca 2016 #37 Opublikowano 29 Marca 2016 cyt.."ale dzwoniłem po kilku innych źródłach / hodowlach i każdy mówił, że 50 młodych ryb to minimum na ten zbiornik - postanowiłem zawierzyć człowiekowi, którego ryby/ zbiorniki widziałem zamiast forumowym mentorom .. na początku sugerowałem się tematem z obsadami, który znalazłem na tym forum - każdy z hodowców, z którymi rozmawiałem od razu leczył z "haremików"" ..tu dzwonisz i zawierzasz hodowcom ironizując z rad które Ci dają koledzy w dobrej wierze i dla dobra Twoich ryb nie mówiąc ,że obrażasz poniekąd bajron1984 -- dołączony post: dzwoniłem dziś po kilku hodowlach polecanych na tym forum m.in. Fish Magic z Augustowa (bardzo miły i rzeczowy człowiek) - wszystkie zalecały wpuszczenie ok. 30 ryb na ten zbiornik ewentualnie 36 ryb (3 x 12 osobników), ale tylko z trzech gatunków a więcej osobników, żeby było z czego redukować ...tu przynajmniej posłuchałeś kolegów polecanych przez nasze forum. Dobre i to....
kado Opublikowano 29 Marca 2016 #38 Opublikowano 29 Marca 2016 Acei bez problemu dociągają do 18cm. a red-redy do 15-16. owszem , ale w tak małym akwa pewnie nie osiągnęłyby tych maksymalnych rozmiarów, stąd napisałem , ze 12-14, co i tak jest już dużo
eljot Opublikowano 29 Marca 2016 #39 Opublikowano 29 Marca 2016 owszem , ale w tak małym akwa pewnie nie osiągnęłyby tych maksymalnych rozmiarów, stąd napisałem , ze 12-14, co i tak jest już dużo Bez przesady 300l to nie jest małe akwarium i tym rybom nie grozi skarłowacenie. Kończymy OT, w sprawach obsady, jakości ryb, itp. proszę o założenie tematów w odpowiednich działach.
Agnieszka S Opublikowano 30 Marca 2016 #40 Opublikowano 30 Marca 2016 Akwarium świetnie urządzone. Co do sprzętu jeśli mogę, to Cię podpytam - lampę led z zoolight masz 1 szt? Kompletuję akwarium - będę brała od nich pokrywę (już kiedyś od nich miałam) i zastanawiałam się, czy 1 szt dobrze doświetli akwarium.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się