Skocz do zawartości

[300l] Mbuna


Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając ilość bo już wszystko zostało powiedziane w tym temacie. Jakiej jakości są ryby ? Jak z ich zdrowiem, wybarwieniem i "czystością rasową" - jakby to nie zabrzmiało. Co możecie powiedzieć po tych kilku zdjęciach Michała ?


rybki wyglądają na zdrowe, a co do "czystości rasowej" , to trudno coś napisać na podstawie fotek , red-redy wydają się "podkręcone" przez hodowlę selektywną , bądź wsobną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

red-redy pochodzą z niemieckiej hodowli, zdjęcia nie oddają tego jak wyglądają w zbiorniku, w rzeczywistości są RED


To jest hodowla selektywna i jak widać na twoich zdjęciach idąca w bastardyzacje gatunku. IMHO pomimo tego że kolorowa wygląda brzydko bo sztucznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


docelowo zostawię :


Pseudotropheus Elongatus Mphanga

Cynotilapia AFRA COUBE

Metriaclima sp. Membe Deep



Fajnie, że do nas zajrzałeś i fajnie, że masz głowę na karku nie tylko przy urządzaniu akwarium, które notabene już chwaliłem, ale także po naszych sugestiach nie upierałeś się przy swoim. Jak zredukujesz obsadę, to zapewne zaobserwujesz zachowania ryb zbliżone do naturalnych, bo w obecnej zupie - ryby nie obejmą terytoriów. Sam się borykam z tym problemem, miałem 3x9 w 280l. Ryby pływały troszkę bez celu. Jedna ryba poległa z przyczyn technicznych, wpłynięcie za dekorację, a 3 samce niedawno odłowiłem gdyż już były dojrzałe i strasznie się tłukły miedzy sobą. Teraz mam 2 gatunki bez wyraźnych różnic dymorficznych i jednen docelowy harem 2+4. Od razu zauważyłem zmianę zachowania, kiedy rywalizuje dwóch samców niż kiedy lali się wszyscy ze wszystkimi. Czeka mnie jeszcze redukcja co najmniej 6-7 ryb.

Obecnie mam 23 ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt.."ale dzwoniłem po kilku innych źródłach / hodowlach i każdy mówił, że 50 młodych ryb to minimum na ten zbiornik - postanowiłem zawierzyć człowiekowi, którego ryby/ zbiorniki widziałem zamiast forumowym mentorom .. na początku sugerowałem się tematem z obsadami, który znalazłem na tym forum - każdy z hodowców, z którymi rozmawiałem od razu leczył z "haremików""


..tu dzwonisz i zawierzasz hodowcom ironizując z rad które Ci dają koledzy w dobrej wierze i dla dobra Twoich ryb nie mówiąc ,że obrażasz poniekąd bajron1984

-- dołączony post:

dzwoniłem dziś po kilku hodowlach polecanych na tym forum m.in. Fish Magic z Augustowa (bardzo miły i rzeczowy człowiek) - wszystkie zalecały wpuszczenie ok. 30 ryb na ten zbiornik ewentualnie 36 ryb (3 x 12 osobników), ale tylko z trzech gatunków a więcej osobników, żeby było z czego redukować


...tu przynajmniej posłuchałeś kolegów polecanych przez nasze forum. Dobre i to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acei bez problemu dociągają do 18cm. a red-redy do 15-16.


owszem , ale w tak małym akwa pewnie nie osiągnęłyby tych maksymalnych rozmiarów, stąd napisałem , ze 12-14, co i tak jest już dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem , ale w tak małym akwa pewnie nie osiągnęłyby tych maksymalnych rozmiarów, stąd napisałem , ze 12-14, co i tak jest już dużo

Bez przesady 300l to nie jest małe akwarium i tym rybom nie grozi skarłowacenie.

Kończymy OT, w sprawach obsady, jakości ryb, itp. proszę o założenie tematów w odpowiednich działach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.