egon44 Opublikowano 25 Marca 2016 #21 Opublikowano 25 Marca 2016 Aranżacja ładna,szkoda że nie będzie mbuny ,która by miała raj w tym gruzowisku ... Zdałam sobie sprawę jeszcze z jednej rzeczy - dodawać kamienie mogę dopiero jak Plezi mi sklei kaseciaka. Mogłaś wstrzymać się z wsypaniem piasku,oraz wlaniem wody do zbiornika... Trochę to ograniczy tobie ruchy,w stabilnym ułożeniu dodatkowych kamieni... Ale zapewne jakoś dasz radę ...
Raciczka Opublikowano 25 Marca 2016 Autor #22 Opublikowano 25 Marca 2016 Wody to jest 15 cm także dam radę Plucze piasek w ten sposób. Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
egon44 Opublikowano 25 Marca 2016 #23 Opublikowano 25 Marca 2016 Wody to jest 15 cm także dam radę Plucze piasek w ten sposób. A nie lepiej by było piasek płukać w wiaderku,lub misce,aż byłby czyściutki ,potem tylko siup do baniaka,z ułożoną aranżacją,i zalewać zbiornik bez obaw :mrgreen: 1
deccorativo Opublikowano 25 Marca 2016 #24 Opublikowano 25 Marca 2016 Wody to jest 15 cm także dam radę Plucze piasek w ten sposób. Jeśli mogę radzić to jednak piasek Kreisel 099 bym płukał jak wszyscy. W garnek po kilka kilo i nad kranem z 10x woda . Jak zalejesz baniak do pełna to by nie było jak u inmara że już w trakcie dojrzewania baniaka przerywał - płukał od nowa cały piasek. teraz jak masz 15cm wody to łatwizna zagarniasz garnuszkiem i pod zlew. Pożycz od Rafała ustrojstwo do nalewania wody przez węgiel bo właśnie Sanepid się skarży że wodociąg północny zachlorował aż wszelkie normy dla ludzi przekroczył - no wiesz tak się im akurat sypnęło:( sorki egon pisaliśmy razem?? 1
Raciczka Opublikowano 25 Marca 2016 Autor #25 Opublikowano 25 Marca 2016 Piasek mam w 80 % używany w poprzednim zbiorniku. Woda jest nalewana przez węgiel. Rafał i o tym pamiętał. A teraz jadę w metrze zgadnijcie po co ? Po kaseciątko Załamania dziś do końca ☺ Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Raciczka Opublikowano 25 Marca 2016 Autor #26 Opublikowano 25 Marca 2016 Zalewam dziś do końca a nie ta bzdura co wyżej - nie ogarniam edycji postu przez Tapatalka. .. Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Raciczka Opublikowano 25 Marca 2016 Autor #27 Opublikowano 25 Marca 2016 Nie zalewam. Zostałam brutalnie sprowadzona na ziemię - dziś nie moczymy kasety. Zaleje w takim razie jutro. Ja, metro i kaseciak
deccorativo Opublikowano 25 Marca 2016 #28 Opublikowano 25 Marca 2016 Nie rozumiem - No przecież widzę - klej CosmoPlast500 - czyli klej sekundowy i w 3 sekundy skleja na amen spienione pcv ale i tak samo dwa palce:D . Sam z trudem i bólem rozrywałem:D to w czym problem?
Pleziorro Opublikowano 25 Marca 2016 #29 Opublikowano 25 Marca 2016 Palce skleja, ale pomiędzy łączeniami ten klej bardzo długo schnie. Wiem, bo wczoraj rozrywałem kaseciaka mojego, nie Moniki On zasycha powierzchniowo, cementując oba elementy, ale w środku jest wciąż mokry. Dla pewności zasugerowałem Monice zanurzenie dopiero jutro, no ewentualnie może dziś wieczorem
deccorativo Opublikowano 25 Marca 2016 #30 Opublikowano 25 Marca 2016 Palce skleja, ale pomiędzy łączeniami ten klej bardzo długo schnie. Wiem, bo wczoraj rozrywałem kaseciaka mojego, nie Moniki On zasycha powierzchniowo, cementując oba elementy, ale w środku jest wciąż mokry. Dla pewności zasugerowałem Monice zanurzenie .. no ewentualnie może dziś wieczorem Monika już jest wieczór Pierwszy swój kaseciak który był z przeżroczystej plexy:D też dwa dni suszyłem zanim po długim płukaniu wsadziłem do Malawi ( dokumentacja w temacie kaseciaka) Wszystkie następne parę godzin po sklejeniu płukałem ciepła wodą i do baniaka. Nigdy te z 3mm pcv a nawet ten pierwszy z plexy nie udało mi się rozerwać w miejscu sklejenia - łamały się obok. Możliwe że z pcv5mm jest tak jak piszesz. Od tej pory każdy nowy kleiłem z nowych formatek ale 3mm.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się