Skocz do zawartości

LedDimmerPro - firma Palabras, sterownik oświetlenia LED.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wyszła nowa wersja firmware i aplikacji. Tak jak pisałem można już będzie wgrywać nowe wersje oprogramowania na sterownik bezpośrednio przez USB, ale niestety żeby wgrać pogram podstawowy (bootloader) potrzeba po raz ostatni użyć programatora USBASP. Następnie będzie już można wgrywać uaktualnienia bez zbędnych komplikacji. Wiem, że to kiepskie rozwiązanie, że jednak programator jest potrzebny ten ostatni raz, ale nie dało się tego inaczej zrobić. Wiem, że znajdą się chętni do przeprogramowania sterownika (tym bardziej, że w najbliższym czasie nowe wersje oprogramowania będą się pojawiały dosyć często). Proponuję, żeby te osoby co nie mają programatora dogadały się z kimś kto ma i użyje go po raz ostatni. Można programator odsyłać do kolejnych osób (za zwrotem kosztów). Ostatni w kolejce może wystawić programator na Alledrogo :)

Przeprogramowanie przeze raczej nie wchodzi w grę, bo musiałbym doliczyć jakieś koszty obsługi (i przesyłkę w obie strony), więc taniej będzie kupić programator.

W tej wersji oprogramowania jest już możliwość testowania oświetlenia, ale na razie tylko poprzez komendy z konsoli. W najbliższym czasie będę dorabiał do tego interfejs użytkownika. Osoby, które na to czekają mają więc czas na zaktualizowanie firmware w swoich sterownikach.

Pozdrawiam
Romek

Opublikowano

Programator na 5 czy 3,3V?

16 zł z przesyłką na allegro. 1,13$ u chińczyka tylko trzeba czekać na dostawę.
Ktoś z Wawy posiada? Czy może chciałby potem ode mnie odkupić po kosztach ;) Jak by co chyba wezmę u skośnookiego :) Tym bardziej, że oprogramowanie nie ma jeszcze wszystkich funkcji.

Wysłane z telefonu


Opublikowano (edytowane)

Programator na 5V. No i oczywiście dotyczy to tylko sterowników w wersji 2. Te w starej dużej obudowie nie mają możliwości wymiany oprogramowania. 

Edytowane przez RomanoLindano
Opublikowano

Z aktualnej partii sterowników zostało 20 szt. Są już przygotowane i wysyłane od ręki.

Następna partia w przygotowaniu. Zmieni się trochę obudowa (będzie trochę szersza).

W elektronice zmiany tylko kosmetyczne:
- poprawiony czujnik baterii (aktualnie czujniki wykazują zaniżony poziom baterii)
- poprawione wykrywanie podłączenia kabla USB (teraz potrafi czasami piszczeć przy podłączeniu jakby kabel był podłączany i odłączany)
- zmieniony czujnik temperatury (nowy czujnik może być dużo częściej odczytywany, aktualny jest odczytywany raz na 5 sekund ze względu na wolny odczyt, nowy może być odczytywany do 10 tyś razy na sekundę, ale jest trochę mniej dokładny)
- zmienione tranzystory sterujące na mocniejsze

Aktualnie dopracowuję oprogramowanie dla nowej wersji oraz obudowę. Prawdopodobnie nie będzie już uchwytów do sterownika, bo nie cieszą się wielkim powodzeniem.

W nowej wersji oprogramowania planuję też udostępnić w końcu podgląd światła na żywo w akwarium. 
Nowe oprogramowanie będzie kompatybilne ze starszymi sterownikami (w wersji 2) i będzie je można wgrać na sterownik (już po kablu USB).

Ostatnio wypuszczona wersja aplikacji zawiera kilka zmian. Sterowniki USB i instrukcja są dostępne po uruchomieniu głównego okna aplikacji (nie trzeba oddzielnie pobierać).

Nie wiem w jakim czasie wyrobię się ze zmianami w programie, więc może być krótka przerwa w dostępności sterowników. 

No i na koniec smutna wiadomość. Nowe sterowniki będą droższe o około 20%. Niestety produkcja automatyczna nie jest tania (za to jakość wyższa). Ostatnie 20 sztuk w takiej cenie jak do tej pory.

Opublikowano
17 minut temu, darkon napisał:

Takie małe pytanie. Zanabyłem programator, skąd pobrać nowe oprogramowanie do syerownika?

Po instalacji sterownika w komputerze,w menu aplikacji ściągasz chyba najnowsze oprogramowanie...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Pojawiła się kolejna wersja aplikacji. 

Można już testować oświetlenie (pojawił się nowy kafelek). Trzeba mieć firmware 2.3 lub wyższy (jest 2.5 aktualnie). Ustawione kolory można zapisać, ale nie można ich jeszcze użyć podczas programowania. Pracuję nad tym, ale idzie wolniej niż myślałem.

Zrobiłem też drobną poprawkę związaną z kontrolą temperatury. Szczegóły w opisie zmian.

Zaktualizowałem też mocno instrukcję użytkownika, więc jak by ktoś był ciekawy czemu sterownik piszczy i kiedy ;) to zachęcam do zapoznania się (dostępna w głównym oknie programu).

Pozdrawiam serdecznie
Romek

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.