Skocz do zawartości

Spuchniete oczy


Rekomendowane odpowiedzi

Problem istnieje raczej w filtracji: mechanik rzadko czyszczony, biolog nie ma prefiltru a więc jest zamulony i nie spełnia swojej roli. Ponadto zbyt skąpe podmiany i także niezbyt często.

Także mam podobny start a nie mam takich problemów jak u ciebie. A glony na szybie pojawiają się u mnie zawsze po półtorej tygodnia od podmiany.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wyniki z testów Jbl bo inaczej to wróżenie z kału.


nazar masz 3 problemy

pierwszy powyżej celnie określił Seba.


drugi to że nawet na tym do d.. teście NO2 Sery widać że podstawowy problem jest w biologii a te piękne oczy ryb i te zachowanie i płochliwość to skutek tej nie wyrabiającej biologii.


trzecie to upływający czas i zdychające ryby. Z 23 szt pozostało 14szt a ty poza zdawkowymi danymi nic nie wyjaśniłeś. Stale podajesz gówniane wyniki wróżenia z kału.

Może ja i Czarna Pytja ale czarno to widzę bo tak jakbyś nie chciał by ci pomóc, albo nie masz czasu dla ryb - to napisz.

Może ktoś z Giżycka lub okolic ma możliwość pomocy.


Weszliśmy w weekend i tylko dorażne działania zostały, więc nic nie kupisz na ratunek rybom i do poniedziałku pozostaje ci tylko podmiana po 50% codziennie i liczenie strat.


1/ Ogarnij się i zastosuj się do rad eljota i Seby - to dorażnie.

2/ Pomierz jak dawno prosiłem wypływy z obu kubłów butelką pet i stoperem w fonie. Masz jakiś problem z biologią i nie jest to choć widoczne gołym okiem przerybienie ani zatruta biologia chlorem - za dużo tego NO2.

Twój wodociąg przynajmniej oświadcza że nie chloruje wody. Ale i nie podaje istotnych parametrów kranówy z NO3 na czele.


3/ Zmierz tym badziewiem Tropicala NO3 w wodzie kranowej - podaj wynik.


Potrzebny ci jest:


1/ Natychmiast Kordon AmQuel Plus lany do każdej codziennej podmianki po 50% wody i drugie tyle samo bezpośrednio do baniaka.


2/ Zakup testów JBLa na NO2 i NO3 a przydałby się i pH ale tylko zakres 7,4-9


3/ Te podmiany po 50% codziennie nie rozwiążą problemu ale może ryby będą ratowały. NO2 na drugi dzień po podmianie już będzie jak przed podmianką.

Musisz ustalić przyczynę złej biologii bo bez tego wszystkie ryby ci padną. Czas się bardzo liczy.

Czekamy na wyniki.

Może w Giżycku jest otwarty zoolog i kupisz testy JBLa ( innych nie kupuj).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy na pewno do d.... skoro po 50% podmianie nic się nie zmieniło (chyba że takie parametry ma kranówa ;)). Od kiedy te problemy z oczami się pojawiły bo jeśli od 3 dni to musiało coś naprawdę konkretnego się stać że wybiło ryby tak szybko bez dodatkowych objawów. Do rad Decco dodałbym jeszcze filtrację przez węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie zbyt żadkie podmiany i zbyt skromne. O ile na początku, przy małych rybach, to nie miało dużego znaczenia, to teraz 24 podrośnięte ryby już swoje robią. Sytuacja się kumulowała i teraz wybuchła. Filtr biologiczny po takim czasie nie mógł być zamulony, to tylko 3 miesiące i od nowości. Mechanik mógłby być czyszczony częściej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozner masz rację ale to wpływa na przyrost NO3 i nie wiemy ile tych azotanów jest na prawdę w baniaku a nawet nie wiemy ile w kranówie bo wodociąg w Giżycku nie podaje tego a musi to mierzyć , a jak nie podaje co mierzy to raczej nie ma czym się chwalić.

Problem może być i w NO3 ale na pewno leży też w tym NO2 -pow 0,3ppm i nie wiemy ile na prawdę jest a tego NO2 podmianami nie zlikwidujesz. Tam jest zachwiana biologia i na mój rozum albo ma od dawna za małe przepływy w obu kubłach lub jednym i zrobił z nich denitryfikatory z przejściem NO3 na powrót do NO2 i to mu wylata z kubłów albo ma gdzieś schowane szambo którego biologia nie jest w stanie ogarnąć.

To on musi szukać ale nie podaje nawet tego o co prosimy. Musimy po kolei eliminować podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przyszła do głowy jeszcze taka hipoteza. Podkreślam, że to tylko hipoteza ;) Czy kolega nie ma przypadkiem za wysokiego pH? Gdzieś w necie wyczytałem, że bielmo na oczach jest jednym z objawów. W kubłach jest grys koralowy i zeolit, który też może podnosić pH, a wynikom kolegi nie można za bardzo ufać. Nie wiem, jak wysokie musiałoby być pH, żeby były takie skutki i czy to w ogóle możliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się odpowiadać na wszystkie pytania

test wody po podmianie

pH-8

NO2-0,3mg/l

NO3-0

kran

ph-7

NO2-0,3mg/l

NO3-0

Przepływ sprawdzę jeszcze dzisiaj i podam wyniki Przy podmianie dodaje Bacto Active dodałem węgiel do filtracji

Po podmianie ryby trochę się rozruszały

Przepływ sprawdzony mechanik jak i biolog przepompuje około 400l/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się odpowiadać na wszystkie pytania

test wody po podmianie

pH-8

NO2-0,3mg/l

NO3-0

kran

ph-7

NO2-0,3mg/l

NO3-0

Przepływ sprawdzony mechanik jak i biolog przepompuje około 400l/h



Wiesz kolego jak ktoś podaje mało wiarygodne fakty to ja przestaję mu wierzyć.


Jeśli dwa identyczne kubły HW jeden mechanik tylko z gąbkami a drugi biolog na full zapchany zeolitem i grysem koralowym mają identyczny wypływ 400l/h to ja nie wierzę w te 400l/h z biologa, a to zniechęca mnie do porad bo się nijak nie ma do praktyki. Chyba że ten mechanik ma wszystkie gąbki na mur zabite gównem co by usprawiedliwiało te NO2 -0,3ppm ale twierdzisz że czyściłeś.

Masz założony prefiltr drobną gąbkę na zasys biologa ? - już chyba ktoś pytał ale odpowiedzi nie zauważyłem.


Inne twoje dane mogę od razu podważyć

http://www.pwikgizycko.pl/woda_prod.html

pH w kranie masz 7,4 a NO2 za Chiny Ludowe nie może być w kranie 0,3ppm bo norma PN dopuszcza max 0,1ppm więc wodociąg w Giżycku by dawno musieli zamknąć.


Reasumując przestaję wierzyć w ten wynik NO2 =0,3ppm a zatem i w powód biologii a bardziej w infekcję chorobową.

Ci koledzy nadal tu są a milczą, ale się nie dziwię jak takie zmyłki wychodzą.

http://forum.klub-malawi.pl/bielmo-oku-t23041.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.