Skocz do zawartości

Spuchniete oczy


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem "ogromne i wieloletnie" azotyny NO2 rybom oczy wypaliły.


Tu podmiany nawet 70% codziennie wystarczają tylko do następnego dnia - jutro znowu będzie NO2 powyżej 0,3ppm.

Swoją drogą jak tak beznadziejnym testem kolega odczytał te 0,33ppm to zastanawiające;)

Plezi potwierdzi jak to jest z tym wysokim NO2.

Następny wniosek - nawet dwa kubły HW302 w 300l pewnikiem zawalone złożami na mur nie dają biologii. Podnieś powrót i butelką pet 2l oraz stoperem w fonie zmierz wypływ w l/h obu tych kubełków.

Moim zdaniem wystarczy wywalić z nich to co tam zalega:rolleyes: zostawić tylko jeden kubeł ale bez szamba z 1litrem złoża i prefiltrem na zasysie i biologia będzie malinka, ale musi z niego wypływać tak z 700-800 l/h

IMHO te ryby są na straty zbyt długo pływały w azotynach aż im oczki wypaliło co wewnątrz rybek spowodował NO2 wiadomo - bez wątroby nie da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryk straszysz jak "Czarna Pytia" ;), może nie jest tak źle mamy za mało wiarygodnych danych.


Darku bardzo bym chciał by tak było , wiarygodne dane-część ryb już odeszła ale spójrz jeszcze raz na te fotki i oczy ryb - wszystkich


Adrianna Biedrzyńska & Zbigniew Zamachowski - Czy te oczy mogą kłamać - YouTube



Czy te oczy mogą kłamać chyba nie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spójrz jeszcze raz na te fotki i oczy ryb - wszystkich

Dla mnie to świadczy o bardzo kiepskiej jakości zdjęcia bo wątpię aby problem dotyczył wszystkich ryb w takim samym stopniu.

Jak kolega nie poda większej ilości informacji to wróżymy z fusów a niestety coś zamilkł :(.

-------------

Na fotkach widać że akwa nieźle zaglonione więc w te NO3 poniżej 10 też nic chce mi się wierzyć, no chybaże ostatnio coś było robione aby je obniżyć. W końcu pływały tam 23 ryby wcale nie malutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogłem odpisać szybciej Podmieniłem 50% wody temperatura wody nie spada poniżej 25 stopni Filtr biologiczny zasypany grysem koralowym i zeolitem otwierałem i czyściłem go tylko raz(baniak od listopada) w wodzie z podmiany do mechanika zaglądam co 3 podmianę są w nim tylko gąbki Do dzisiejszego ranka padło już łącznie 9 ryb:mad: Zielone glony cały czas zachodzą na piasek a wszędzie na kamieniach mam brunatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach nic się nie zmieniło

NO3-mniej jak 10

NO2-0,3mg/l

Pokarm kupiony od hodowcy z razem z rybamihttp://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5525112344&reco_id=f71900b3-d247-11e5-afc1-02dc9f0d2bc7&ars_rule_id=201

Co do innych objawów zrobiły się płochliwe cały czas się chowają Na razie nie karmie

w baniaku nic nie zmieniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.