Skocz do zawartości

Z Tangi na Malawi - Obsada


Krzymor

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kupiłem ostatnie 4 szt. i muszę dokupić jeszcze kilka ryb a z dostępnością odmiany coral jest mały kłopot

To, że jest kłopot z dostępnością to IMHO dobra wiadomość, bo to sztuczne ryby i oby jak najmniej takich "gatunków" w sprzedaży, ale oczywiście to Twoje akwarium i wpuszczasz ryby jakie chcesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powracam z pytaniem, a żeby nie tworzyć nowego tematu zapytam tu :)


Ryby mają się dobrze, bardzo chętnie i łapczywie rzucają się na pokarm (karmię rano i wieczorem a w weekendy dodatkowo w południe). Saulosi rosną szybciej niż pozostałe.

Zauważyłem, że po karmieniu ryby przestają pływać i polegują przy dnie, w grotach i dołkach przy kamieniach. Nie wiem czym to jest spowodowane i czy to normalne zachowanie? Z pyszczakami mam pierwszy raz do czynienia i nie wiem czy jak się najedzą to tak mają czy jest to spowodowane innymi czynnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO dajesz za dużą porcję na raz.


Czyli sugerujesz, że są przejedzone?

Spróbuję z mniejszą ilości choć daję naprawdę małą ilość pokarmu, która nigdy nie opada do dna bo jest wyłapywana przez ryby. Zmniejszę jeszcze dawkę o połowę i poobserwuję zachowanie ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zachowanie. Zdarzało mi się nieraz przekarmić ryby, szczególnie młode i nie miało to najmniejszego wpływu na ich zachowanie. Pytanie; czym karmisz? Czy są to mrożonki? Jeśli tak, to możliwe, że ryby złapały jakiegoś pasożyta. Albo nie powinieneś takowych podawać. Wygląda to na problemy trawienne. Powtórzę, po przekarmieniu nie powinny się tak zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje ryby karmie mrożonkami i nie zauważyłem takiego zachowania, wręcz przeciwnie po zjedzeniu całego pokarmu podpływają do szyby, żeby wyłudzić więcej;).


Krzyśku, Perlmutty które razem kupowaliśmy również u mnie wcinają, aż miło i nic im nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba przejedzona nie będzie ochoczo śmigać po akwa (bez znaczenia czym), np. przejedzenie jest jedną z przyczyn płochliwości. Ryba opchana jedzeniem będzie szukać spokojnego miejsca i nie ma ochoty na żerowanie, oczywiście po kilku godzinach to mija :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie karmię mrożonkami.

Pokarmy to:

- Naturefood Cichlid Premium - S

- Dainichi Color Supreme

- Dajnichi Ultima Krill

- OSI Cichlid Flakes

- OSI Spirulina - w tabletkach

- Tropical spirulina 36% - płatki i granulki


Podstawa to Spirulina z NF. Wybarwiający i kryl dwa razy w tygodniu.

-- dołączony post:


Krzyśku, Perlmutty które razem kupowaliśmy również u mnie wcinają, aż miło i nic im nie jest ;)



Bardzo dobry zakup. Ja jestem mega zadowolony.

-- dołączony post:

Ryba opchana jedzeniem będzie szukać spokojnego miejsca i nie ma ochoty na żerowanie, oczywiście po kilku godzinach to mija :).


U mnie taka ospałość trwa ok. pół godziny...


Zredukuję ilość karmy i zobaczymy. Choć z drugiej strony ryby w Tanganice i w pozostałych akwariach karmię podobną ilością i takiego zachowania nie zanotowałem. No ale tak jak mówię: z pyszczakami do tej pory nie miałem do czynienia.


Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.