Skocz do zawartości

Z Tangi na Malawi - Obsada


Krzymor

Rekomendowane odpowiedzi

No co Ty Andrzeju ;)

Moje perlmutty są najmniejsze w akwarium. Najbardziej łagodne i nieterytorialne. Aż mnie dziw bierze że eliot miał takie zadziory. Ja z czystym sumieniem mogę je polecić.



To daje nadzieję na dorzucenie ich do obsady :)

A kiedy wprowadziłeś Marku Prlmutty do akwarium? Równocześnie z pozostałymi rybami czy możesz później gdy inne poustalały swoje terytoria? Napisz jeszcze, proszę w jakim układzie i z jakimi innymi gatunkami masz je u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je we wrześniu 2014. Puki co są mniejsze od saulosi i rdzawego, ale ciągle rosną. Mimo to wątpię by je przerosły. Na początku myślałem, że mam 1+5, ale gdy samiec poległ okazało się, że w stadzie jest więcej samców. Teraz mam 2+3 lub 3+2, nie jestem pewien.

-- dołączony post:

A kiedy wprowadziłeś Marku Prlmutty do akwarium? Równocześnie z pozostałymi rybami czy możesz później gdy inne poustalały swoje terytoria? Napisz jeszcze, proszę w jakim układzie i z jakimi innymi gatunkami masz je u siebie.

Saulosi już były dorosłe i zadomowione. Wpuściłem je (perlmutty) razem z rdzawymi we wrześniu 2014. W listopadzie 2014 doszły hary.

Moją obsadę masz w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obsada częściowo zakupiona. Częściowo bo w baniaku pływają ok. 4-5 cm:

- Pseudotropheus cyaneorhabdos ''maingano'' - 10szt.

- Pseudotropheus saulosi coral - 4szt.

Ryby kupione w Malawianie. Pięknie wybarwione. Trochę jestem zaskoczony bo nie spodziewałem się, że ryby tej wielkości mogą mieć takie kolory.

Z 10ciu maingano 2 na pewno to samce z czego jeden to straszny agresor bo przestawia i podporządkowuje sobie wszystkie pozostałe ryby.

Z saulosi trafił się jeden samiec, który zaczyna się wybarwiać. Niestety kupiłem ostatnie 4 szt. i muszę dokupić jeszcze kilka ryb a z dostępnością odmiany coral jest mały kłopot. Ze sklepów zoologicznych nie chcę brać a z ogłoszeń na portalach internetowych też się boję żeby nie kupić kota w worku.


Mimo braku pełnej i ostatecznej obsady mogę jednak stwierdzić, że przesiadka z Tangi na Malawi to bardzo dobry wybór. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo braku pełnej i ostatecznej obsady mogę jednak stwierdzić, że przesiadka z Tangi na Malawi to bardzo dobry wybór



...pewnie bardziej kolorowo. U mnie już zagościły Labidochromis sp. "perlmutt". Podtrzymuje to co wcześniej napisałem...są naprawdę fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowo to raz a dwa bardziej dynamicznie. Nie dość, że ruch jak na dworcu to dno przekopane jak przy similisach :) pod każdym kamieniem grota i dołki :)


Ja czekam na perlmutty - mają być za ok. 2 tygodnie. Chyba, ze znasz Andrzeju dobre źródło z którego można od ręki je kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.