Skocz do zawartości

Akwa 300x98x65 - odp początku do końca


barian

Rekomendowane odpowiedzi

No jak to jaka obsada w takim zbiorniku to góra jeden gatunek i to z jednym samcem, np 1+4 saulosi :)

A tak na serio w takim zbiorniku możesz mieć wszystko, chociaż nie za duża ilość kryjówek ogranicza mnogość gatunków to zaproponował bym Ci z siedem gatunków dobranych pod względem agresji i żywienia.

Co do wyboru któregokolwiek gatunku pomęcz się sam, każdy z nas ma jakieś upodobania i Ty pewnie masz jakieś swoje faworyty, więc syp z nazwami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Barian. Przypuszczam, że nie spałeś tej nocy ;) po takim oczekiwaniu to musiało być niezłe przeżycie to wodowanie? Rozumiem, że butelka szampana pękła ? :>

A na serio to baniak imponujący, wspaniała konstrukcja. Ale że jestem malkontentem, to powiem, że w wystroju czegoś mi brakuje. Sam nie wiem czego i to mnie wkurza ;) Ale każdy urządziłby inaczej gdyby miał coś takiego w domu, także nie przejmuj się tą łyżką dziegciu w całym miodku jaki na Ciebie spłynie ;)

Gratulacje jeszcze raz!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwa. Mam pytanie co dałeś pod akwa? Wygląda to na płytę wiórową. Na innych akwa widzę grube centymetry styropianu.


Pytam, bo sam pod swoje planowane 600l wsadziłem płytę wiórową + 3mm pianki pod panele i teraz zastanawiam się czy to wystarczy. Czy ktoś z forumowiczów wie jak rozkładają się naprężenia na dnie?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwa. Mam pytanie co dałeś pod akwa? Wygląda to na płytę wiórową. Na innych akwa widzę grube centymetry styropianu.


Pytam, bo sam pod swoje planowane 600l wsadziłem płytę wiórową + 3mm pianki pod panele i teraz zastanawiam się czy to wystarczy. Czy ktoś z forumowiczów wie jak rozkładają się naprężenia na dnie?


Pozdrawiam



Można dać też karimatę - jest grubsza niż pianka. Ale i z pianką nie powinno być problemu - nie sądzę, by dno / podstawa odkształciły Ci się o np. 3 mm, bo wtedy pewnie już miałbyś rozszczelnienie akwa. Z drugiej strony może i bezpieczniej było dac podwójnie tej pianki...? Choć teraz to bez znaczenia.

Ok. koniec OT.


Co do obsady: Utaka bardzo kusząca :D tylko że mogą być problemy ze zdobyciem gat. choć pewnie w TanMalu czy innych można na zamówienie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa gratuluje bo robi wrażenie. Co do obsady to podejmij decyzje w którym kierunku idziesz - tzn mbuna czy nonmbuna, dla mnie miłośnika nonmbuny wybór jest prosty ale moga byc inne zdania. zapewne duża grupa kolorowizny :wink: mbuniakowej tez będzie ładnie wyglądac choc w akwa o tej wielkosci zwłąszzca biorąc pod uwagę jego szerokość i powstały przez to efekt głębi nie wiem czy stosunkowo niewielka mbuna się gubić nie będzie - co napewno nie grozi takiemi np 30 cenytmetrowemu Fossorochromisowi,

Harisimi też jest miłośnikiem mbuny, ale po wizycie u mnie troche mu "rura" zmiękła :wink::D i jakoś cały czas tego "karpia"pamieta


co do dostępności to Tan-mal się właśnie w nonmbunie bardziej specjalizuje niż w mbuniakach których maja mniejszy wybór. Natomiast z nonmbuny to juz całkiem podrośnietą młodzież 10-15 cm można spokojnie kupic choc wiąże się to z pewnym wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.