Skocz do zawartości

Budowa Narożnego Filtra Kasetowego (krok po kroku + wymiary formatek)


Rekomendowane odpowiedzi

Siatka na krety - z niej zrobiłem maskowanie dolnego prześwitu i z niej będzie koszyk uszyty jak w obecnej wersji i w poprzedniej. Ja żadnej innej siatki Heniu już u siebie nie widzę :)


Mnie nie tłumacz bo doskonale wiem że to siatka na krety a nie na kretynów.

Chyba ją wkleiłeś od strony koszyka w komorze pompy więc koszyk będzie chyba zaczepiał o nią - może jak już widzisz niezbędność tej siatki ( nawiasem co ma tam od strony bloku i po gąbce wpaść w tą siatkę na krety chyba koszyk będzie miał te same oczka. Z moich dwuletnich doświadczeń z trzema pracującymi kaseciakami wynika że :

1/ w komorze śmieciowej może być kotnik albo kryjówka jak szczeliny duże a rybki maleńkie.

2/ jak przeoczysz ten fakt płucząc gąbkę to zobaczysz maluszki w komorze bloku a nawet i w komorze pompy się zdarzało zanim je wirnik nie zmielił.

3/ żadna siatka na krety nie powstrzyma świderków!! - u mnie przechodzą przez wszystko aż do komory wirnika pomp - powstrzymało je umieszczenie Hydorków w lużnej siatce na Purigen ale wystającej z wody w komorze pompy.

Gdyby pompa DCT4000 nie miała tego pięknego fabrycznego koszyka na zasys to bym tam upatrywał takiej siatki, ale oczywiście uważam że to nie przeszkadza ale i nic nie poprawia dlatego napisałem że czasami idziemy w bok:D ale bez urazy bo duży szacun za twój wkład w rozwój konstrukcji i pomoc koleżance Monice.:D

może wklej projekt w 3D jak sprawdzisz w działaniu - zawsze to konkretne wymiary pozostają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozgorzałą dyskusję na temat Kaseciaka tudzież Kanalizertubera uprzejmie proszę o przeniesienie do tematu z kaseciakami, tam te kilka postów nie zrobi różnicy, a tu, bądź co bądź miało być poradnikowo a nie dyskusyjnie.


"Jestem za a nawet przeciw" :D

A najlepiej to by było usunąć tych kilka zbędnych .


Mam spory zapas takiej oczko 1.5x2mm "nada" ?


To typowa kwasówka mam ją już ponad rok w innym zbiorniku nic jej nie rusza .

post-16646-14695728174588_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam spory zapas takiej oczko 1.5x2mm "nada" ?



Ja bym stalowej nie dawał do baniaka, prędzej czy później zacznie się utleniać.

troszku drobna, możesz zauważyć spadek lustra wody w komorze pompy.

-- dołączony post:


Chyba ją wkleiłeś od strony koszyka w komorze pompy więc koszyk będzie chyba zaczepiał o nią



Stosując zasadę siatki jednak na KRETY :) wkleiłem od strony komory absorbera, żeby nie przeszkadzała koszykowi.



- może jak już widzisz niezbędność tej siatki ( nawiasem co ma tam od strony bloku i po gąbce wpaść w tą siatkę na krety chyba koszyk będzie miał te same oczka.



Kilka bryłek lawy już mi spadło i przeleciało dołem w stronę gąbki, nic mnie ta siatka nie kosztuje, i jak piszesz ani grzeje ani ziębi, ale jak mi znowu zechcą bryłki przelecieć to zostaną w komorze biologii, taki kaprys twórcy :)



dlatego napisałem że czasami idziemy w bok:D ale bez urazy bo duży szacun za twój wkład w rozwój konstrukcji i pomoc koleżance Monice.:D

może wklej projekt w 3D jak sprawdzisz w działaniu - zawsze to konkretne wymiary pozostają



Gdybyśmy nie szli czasem w bok, albo wręcz wspak, to Twój wątek o kaseciakach zakończył by się na pierwszym poście i wersji 1.0 :) A tak to może i wyważam drzwi otwarte na oścież, ale coś tam zawsze twórczego wniosę ;) Poczekaj na wersję z kamuflażem :) zaraz biorę się do roboty.

Jasne że wrzucę, zrobię też erratę do pierwszego posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak czytam i czytam ten wątek i się zastanawiam po co sobie utrudniać życie i budować kaseciaka narożnego. Jest to twór podobny do filtra hamurdzkiego którego kiedyś opisywałem w innym wątku http://forum.klub-malawi.pl/filtr-hamburg-parametry-wody-kubelka-t21511.html?highlight=hamburdzki. Moja wersja filtra jest o wiele prostsza do zbudowania i nie przysparza tyle problemów z przepływem, z zapychaniem się. Za gąbką bez komór zawieszałem różnego rodzaju media. Czy to węgiel czy to purigen. Zawsze działanie było widoczne.

Może ktoś lubi mieć coś zagmatwanego to niech ma. Zasada działania obu filtrów jest taka sama tylko jeden jest prostszy od drugiego.

Obecnie w dwóch moich zbiornikach 720 i 840l pracują "hamburgi". Jestem z nich zadowolony i nie zamieniłbym na inny filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak moi drodzy wyszło maskowanie filtra, płaskimi kawałkami filitu, "mozajkę" kleiłem klejem Soudal Fix All Turbo. Dodatkowo efektu jednolitej skały dodają wysokie iglice.

Dla jednych pewnie wyda się przeciążone, jednak my z żoną jesteśmy więcej niż bardzo zadowoleni z efektu wizualnego, o Pysiach nie wspomnę - więcej kryjówek.

Po 24h od montażu nie widzę zaburzeń w cyrkulacji, a kupska nadal trafiają do celu :)


25985256202_bd396b3877_o.jpg


Zdjęcie zrobione ekierką, na szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.