Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium


pozner

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Dolne zdjęcie wygląda super. Myślę , że przy zalaniu wodą będzie jeszcze lepiej. Pierwsze jest wg mnie zbyt landrynkowe.

To będą połączone te dwa światła. Chciałem zobaczyć jak się rozkładają te dwa światła. Miałem nadzieję na większe skupienie tego światła z soczewkami. Zobaczę po zalaniu. Może za dużo dałem tych diod z soczewkami i niektóre trzeba będzie przysłonić. Może mnie czekać jeszcze trochę zabawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, egon44 napisał:

Ps. Czy w zbiorniku nie będzie piasku? 

Tak, nie będzie. 

4 minuty temu, Bartek_De napisał:

Pisałeś, że lampa wisi 0,5m nad akwarium, może pokombinuj trochę z lampą, bo im niżej wisi tym skupienie będzie większe.

Myślę, że to nie będzie miało istotnego znaczenia. Jest 12 diod z soczewkami, może o kilka za dużo. Są za gęsto i dlatego nie widać efektu. Zdawałem sobie sprawę, że światło się rozprasza, dlatego dałem najmniejsze dostępne kolimatory. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pozner napisał:

Tak, nie będzie. 

Całkiem dobre posunięcie ;) 

Od dawna myślę,aby całkowicie pozbyć się piasku z mojego małego saulosarium,ale jakoś z braku czasu nie mogę się za to zabrać.Jedynie co robię,to przy każdej podmianie wody wężem ściągam trochę piasku ,aby nie zaburzyć od razu biologi.Ale powoli dojdę do celu. 

Sorki za OT,ale jeszcze zapytam z ciekawości ,jaką będziesz miał filtrację w tym zbiorniku?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, egon44 napisał:

Od dawna myślę,aby całkowicie pozbyć się piasku z mojego małego saulosarium,ale jakoś z braku czasu nie mogę się za to zabrać.Jedynie co robię,to przy każdej podmianie wody wężem ściągam trochę piasku ,aby nie zaburzyć od razu biologi.Ale powoli dojdę do celu. 

Problemem jest zastąpienie piasku odpowiednim podłożem. 

16 minut temu, egon44 napisał:

Sorki za OT,ale jeszcze zapytam z ciekawości ,jaką będziesz miał filtrację w tym zbiorniku?

Opisałem w poście #219

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat się pośliznął...niestety i wszystko ruszy na początku lutego. Zamiast pomalowanego PCV będzie taka fototapeta

IMG_20200116_164843.thumb.jpg.011e0e0b9fc390d6a8b532b01d0047e9.jpg

Obsada też już w zasadzie wybrana. W zasadzie, gdyż 3 gatunki są pewne: Melanochromis loriae, Metriaclima sp. dolphin, Labeotropheus trewavasae chilumba. Mam dylemat z czwartym gatunkiem. Waham się między Astatotilapia caliptera i Chindongo socolofi. 

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.