Skocz do zawartości

mieszanie pokarmów?


amigo76

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już że ja podaję małą dawkę raz dziennie z rana , a po południu troszkę spiruliny OSI. Także daj z rana NLS , a po południu swoją mieszankę i tyle. Pamiętaj o podstawowej zasadzie - RYBA GŁODNA RYBA ZDROWA - od siebie jeszcze bym dodał RYBA GŁODNA , CZYSTA WODA W AKWARIUM ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że ja podaję małą dawkę raz dziennie z rana , a po południu troszkę spiruliny OSI. Także daj z rana NLS , a po południu swoją mieszankę i tyle. Pamiętaj o podstawowej zasadzie - RYBA GŁODNA RYBA ZDROWA - od siebie jeszcze bym dodał RYBA GŁODNA , CZYSTA WODA W AKWARIUM ;-)

No właśnie u siebie takie zasady stosuję ale ciężko na te ich sępienie patrzy się:Dnic widać mieszanka sprawdza się i ten NLS bo przed zastosowaniem mieszanki i NLs pokarm zalegał a teraz znika w mniej niż minuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u siebie takie zasady stosuję ale ciężko na te ich sępienie patrzy sięnic widać mieszanka sprawdza się i ten NLS bo przed zastosowaniem mieszanki i NLs pokarm zalegał a teraz znika w mniej niż minuta.


Cieszę się, ale nie daj się zwieść tym podpływaniem ;-) i uwierz mi że to co dałeś nawet w tak małej ilości jest w zupełności wystarczające. Ryba ma zakodowane , że musi permanentnie jeść więc jak ma możliwość to je nawet na śmierć !

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan czy przy takiej mieszance u mnie mogę odstawić mrożonki???


Ja bym podawał oczlika jednak prawdziwe mięcho to prawdziwe mięcho. Oczlik jest bardzo fajnym i lekkim pokarmem dla naszych pielęgnic posiadający dużo substancji balastowych. Podawaj taką lekką mrożonkę raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy spiruline forte 36% tropicala(taką obecnie podaję) mogę zastąpić tym???czy ten pokarm jest z półki górnej tzn.wyżej jest niż tropical??

JBL SPIRULINA PREMIUM 40%. ORYGINAŁ 1000ml. PROMO (4866020434) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/48/66/02/04/4866020434@@AMEPARAM@@05@@AMEPARAM@@48/66/02/04@@AMEPARAM@@4866020434




oraz czy NLS mogę zastąpić tym????(granulatu nie chcą już tak jeść)

JBL NOVOTANGANJIKA 1L PŁATKI DLA PYSZCZAKÓW 300210 (5880857829) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/58/80/85/78/5880857829@@AMEPARAM@@05@@AMEPARAM@@58/80/85/78@@AMEPARAM@@5880857829

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarmy Tropicala i JBL są podobnej jakości. Jeśli masz Spirulinę Tropicala to proponuję pozostać przy tym pokarmie.

Odnośnie niechętnego pobierania NLS - zastanów się czy nie przekarmiasz ryb. Jeśli ryby pobierały już ten pokarm i wszystko było OK to zmiana pokarmu granulowanego na płatkowany nie jest rozwiązaniem.

Pewnie jak większość początkujących akwarystów przekarmiasz ryby i stąd te "problemy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co kaman ale u mnie ryby od ponad 2 lat jedzą bardzo chętnie NLS (zresztą jak podam inny pokarm też zjedzą). Jedyne co mi przychodzi do głowy to to co pisał Post Mortem że przekarmiasz ryby przez co wolą zjadać płatki niż jakikolwiek granulat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.