pablojogi Opublikowano 17 Października 2015 #21 Opublikowano 17 Października 2015 co tam kupujesz stanu za rybska???
stan Opublikowano 17 Października 2015 #22 Opublikowano 17 Października 2015 Tyrannochromis macrostoma
JEFFIK Opublikowano 17 Października 2015 #23 Opublikowano 17 Października 2015 Świetny klimat baniaka z częścią roślinną. Karmienie to chyba jedna z najlepszych chwil akwarysty;) Bardzo dobry wybór Nimbo, ciekawa ryba i zachowania. Po długich lekturach skończyło sie u mnie na Livingstonii i ciekawym polowaniu na "zdechłą":), a na zimę chciałbym ustrzelić Lichnochromis i Tyrannochromis maculiceps (choć pewnie tylko WF mi zostanie), zamknąć obsadę i cieszyć się obserwacją.
crav Opublikowano 17 Października 2015 Autor #24 Opublikowano 17 Października 2015 Maculiceps i polyodon to macrostoma tak doszliśmy ze stachem, co też piszę w habitat 3. Są odmiany lokacji..tak naprawdę to tylko wf wchodzą w grę... 2
harisimi Opublikowano 17 Października 2015 #25 Opublikowano 17 Października 2015 Warto by było gdyby były kupione przez klubowiczòw zarowno macrostoma i maculiceps, bo to na bank inne warianty geograficzne tej samej ryby. Inne jednak wizualnie ;-)
JEFFIK Opublikowano 17 Października 2015 #26 Opublikowano 17 Października 2015 Po wielu filmach i zdjęciach zauważyłem inne ubarwienie tych ryb gdzie Maculiceps jest odmianą bardziej kolorową niż niebieski Macrostoma. Ale mogę się mylić Jeśli się okaże, że to te same ryby a najważniejsze ubarwienie to nie ma co szukać i brać Macrostomę. Tak jak pisze Hari jak nie będziemy mieli sami porównania to nic nie jest pewne na 100% więc poczekam i chyba zaryzykuję Maculicepsa. Zbyszku sorki za zamieszanie i już kończę OT;)
crav Opublikowano 17 Października 2015 Autor #27 Opublikowano 17 Października 2015 Czy maculiceps czy polyodon to różnice w ubarwieniu są duże zależne od lokacji zobacz np na onze i w cenniku aquatreff np mbenji czy macrostoma czy maculiceps to kształt i kolory takie same
eljot Opublikowano 17 Października 2015 #28 Opublikowano 17 Października 2015 To są różne odmiany barwne ale "gatunek" ten sam.
stan Opublikowano 17 Października 2015 #29 Opublikowano 17 Października 2015 Tia zrobiliśmy ze Zbyszkiem doktorat z macrostomy i tak pisali powyżej jest macrostoma a reszta to odmiany geograficzne. Jest i lekko ponad 20 ;-)
crav Opublikowano 17 Października 2015 Autor #30 Opublikowano 17 Października 2015 Takie ot to sama przyjemność..
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się