harisimi Opublikowano 17 Października 2015 #31 Opublikowano 17 Października 2015 Obawiam się, że podobnie jak u macrostoma jest praktycznie w kazdym gatunku dużych drapieżników, te niezagrożone przez inne drapieżniki "potwory", skolonizowały cały akwen a akwaryści znają zazwyczaj jedną lokacje. Różnice pomiędzy lokacjami są znaczne. -- dołączony post: Po wielu filmach i zdjęciach zauważyłem inne ubarwienie tych ryb gdzie Maculiceps jest odmianą bardziej kolorową niż niebieski Macrostoma. Ale mogę się mylić Jeśli się okaże, że to te same ryby a najważniejsze ubarwienie to nie ma co szukać i brać Macrostomę. Tak jak pisze Hari jak nie będziemy mieli sami porównania to nic nie jest pewne na 100% więc poczekam i chyba zaryzykuję Maculicepsa. Zbyszku sorki za zamieszanie i już kończę OT;) Ja jestem wręcz pewny, ze będą inne. Sprzedawca nie opisywał by raczej inaczej identycznych ryb. Nie zmienia to faktu, ze to wszystko macrostoma. Wszak różnice w ubarwieniu nie są problemem aby uznawać za jeden gatunek ryby tak inne jak choćby Cynotilapia zebroides Likoma "red top" i Cynotilapia zebroides Cobwe.
JEFFIK Opublikowano 17 Października 2015 #32 Opublikowano 17 Października 2015 Chłopaki to może tak będzie łatwiej. Cóż to za ryba i pod jaką nazwą mam szukać i z jakiego regionu? Dzięki
stan Opublikowano 17 Października 2015 #33 Opublikowano 17 Października 2015 To jest maculiceps czyli macrostoma, ale jaka lokacja nie wiadomo. Wiadomo to że ten koleś ma tą rybę z cichlidstadl i jest to WF kupiona jako tyrannochromis maculiceps. Także kupując tą rybę z Tan-mal jako maculiceps masz dużą szansę na tą rybę ale czy 100% tego nikt ci nie zagwarantuje. Z tego co się orientuję to ta ryba rozeszła się bardzo szybko w cichlidstadl i zostały tylko macrostomy z Tanzani. Poluj Jeffiku kto wie......... 1
MALAWI MBUNA WORLD Opublikowano 18 Października 2015 #34 Opublikowano 18 Października 2015 Świetne widoki, ale ja poproszę o aktualizację , w której będą N. linni. Jak żerują?
crav Opublikowano 18 Października 2015 Autor #35 Opublikowano 18 Października 2015 niestety powoli się uczę... te filmiki dość opornie mi idą... 5
Andrzej Głuszyca Opublikowano 18 Października 2015 #36 Opublikowano 18 Października 2015 ....ładnie pokazane!!!
misiek-1984 Opublikowano 18 Października 2015 #37 Opublikowano 18 Października 2015 Zajefajne rybsko i film. Jak dla mnie możesz nagrać filmiki o każdej rybie z Twojego akwa, warto
stan Opublikowano 18 Października 2015 #38 Opublikowano 18 Października 2015 Pewnie że warto, sam mam taki zamiar.
piterf Opublikowano 18 Października 2015 #39 Opublikowano 18 Października 2015 Jak dla mnie możesz nagrać filmiki o każdej rybie z Twojego akwa, warto Pewnie że warto, sam mam taki zamiar. To do dzieła Panowie. Wasze filmiki ogląda się z prawdziwą przyjemnością.
crav Opublikowano 18 Października 2015 Autor #40 Opublikowano 18 Października 2015 dziś aktorem będzie champso -- dołączony post: no i jest co byście się nie nudzili 4
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się