D@wid Opublikowano 24 Września 2015 #1 Opublikowano 24 Września 2015 Witam:) przyszedł czas pokazać mały skrawek Malawi , który realizuje od dłuższego czasu:) Pojemność 375 L (150 x 50 x 50) Filtracja : 5 korpusów narurowych 10" + HW 302 z prefiltrem 10" +,JVP -201. Oświetlenie: PHILIPS Aquarelle + PHILIPS 865 2 x 39wat T5. Podłoże: Kreisel 35 kg Dekoracje: Serpentynit 80 kg Tło - Spienione czarne PCV Grzałka - Aquael Comfort zone gold 250 w Akwarium zalane 22.09.2015 Start na przy pomocy Prime , WA , Prodibio Biodigest. Biologia ruszyła wszystko idzie w dobra stronę Kolejny etap prac w postaci obudowania stelaża oraz przyciemnienia oświetlenia. Zdjęcie średnie robione kalkulatorem na chwile obecna prezentuje się tak:D
egon44 Opublikowano 24 Września 2015 #2 Opublikowano 24 Września 2015 Witam naprawdę kawał dobrej roboty jest super,kamienie ładnie ułożone nic nie gryzie po oczach tylko jeszcze bym pokombinował zasłonić tą rurkę z kubełka ale to już drugorzędna sprawa
spiochu Opublikowano 24 Września 2015 #3 Opublikowano 24 Września 2015 80W żeby oświetlić tylko środek? Nie myślałeś nad przeróbką oświetlenia aby dać krótsze świetlówki? Albo, jeszcze lepiej, LEDy? Szkoda prądu Wysłane z telefonu
stan Opublikowano 24 Września 2015 #4 Opublikowano 24 Września 2015 No Dawid bajeczka ułożenie kamboli. Ode mnie w galerii będzie 5 ;-) 1
D@wid Opublikowano 24 Września 2015 Autor #5 Opublikowano 24 Września 2015 Akwarium zostanie przyciemnione za pomocą spienionego PCV, które mam już pocięte, więc cały osprzęt typu zasys grzałki itp straci się i nie będzie tak walił po oczach:). Jeżeli chodzi o oświetlenie faktycznie 80 w może wydawać się dużo, jeżeli chodzi o fakt ze będzie praktycznie w sporej ilości przyciemnione ale nigdy nie przywiązywałem do tego większej uwagi. W planach mam zamiar wymienić świetlówki na JBL Solar Marin Day w jakimś ciekawym połączeniu:)
deccorativo Opublikowano 24 Września 2015 #6 Opublikowano 24 Września 2015 Widziałem twoje parametry wody ale wystroju baniaczka nie. Tylko przyłączyć się do oceny stana - superaśnie naturalnie:D Co do inwestowania w nowe rury to osobiście bym odradzał. Oczywiście nie mam nic na przeciw świetlówkom ale jak masz zamienić jedne doskonałe rury na inne równie doskonałe przy okazji wydając nie mała kasę to może za tą kasę spokojnie kupisz cóśnowego np. moduły wg Meszka lub Seby wtedy i cały baniak doświetlisz równiej ( chyba że tak chcesz jak jest ale też się da modułami tak zrobić) a zyskasz płynną regulację ilości światła, nocne niebieskie czego nie masz a jak cię najdzie to i od Romka sterownik do pełnego cyklu dobowego zanabędziesz i wtedy można o oświetleniu zapomnieć - funkcjonuje własnym życiem. Na pewno też w 20W się zmieścisz a nie jakieś chore kWh miesięcznie - a to kosztuje. Podawaj wyniki jak idzie ten przeszczep biologii no i obsadę niech ci koledzy do tego baniaczka dobiorą - chyba że już masz własne typy, ale zawsze warto spytać o ocenę doświadczonych kolegów. Na pewno takie już mieli:D
stan Opublikowano 24 Września 2015 #7 Opublikowano 24 Września 2015 Podawaj wyniki jak idzie ten przeszczep biologii no i obsadę niech ci koledzy do tego baniaczka dobiorą - chyba że już masz własne typy, ale zawsze warto spytać o ocenę doświadczonych kolegów. Na pewno takie już mieli Dawid należy do tych doświadczonych ;-) No ale o obsadzie zawsze można podyskutować ;-)
MatiK Opublikowano 24 Września 2015 #8 Opublikowano 24 Września 2015 Super się prezentuje, czekam na foty z mieszkańcami
eljot Opublikowano 24 Września 2015 #9 Opublikowano 24 Września 2015 Jest Git jak na razie najlepszy twój aranż.
D@wid Opublikowano 24 Września 2015 Autor #10 Opublikowano 24 Września 2015 Obsada zostaje jeszcze tematem otwartym:) Moje dotychczasowe zbiorniki były zawsze w kręgu mbuny i tak też będzie tym razem:D Litraż ogranicza możliwości aby można było powalczyc z predatorami. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie obsada jednogatunkowa demasni badź msobo. Mam doświadczenie z tymi gatunkami i wiem do czego są zdolne ale jak tu nie oprzec sie kupna 2-3 gatunków z grupy Metraclima a mianowicie zebre chilumbe wariant luwino badź maison reef od zawsze uwielbiany oraz koronna gold kawange która miałem okazje hodowac i podziwac w byłej hodowli coube w Zabrzu:):)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się