Fus Opublikowano 7 Maja 2015 #31 Opublikowano 7 Maja 2015 Jak bys bral piasek kwarcowy to wez o wiekszej gradacji zeby ci nie latal po calym akwa.
Wojtasny Opublikowano 7 Maja 2015 Autor #32 Opublikowano 7 Maja 2015 No piasek załadowany,ale jest problem,bo mi strasznie woda zmętniała i nie wiem za bardzo co teraz z tym zrobić. Rybek jeszcze nie przeniosłem.
spiochu Opublikowano 7 Maja 2015 #33 Opublikowano 7 Maja 2015 Chcesz powiedzieć, że go nie wypłukałeś? Wysłane z telefonu
Wojtasny Opublikowano 8 Maja 2015 Autor #34 Opublikowano 8 Maja 2015 Płukałem ale i tak woda zmętniała.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 8 Maja 2015 #35 Opublikowano 8 Maja 2015 ..być może są to pierwotniaki . Nie doczytałem czy woda i piasek jest nowy . Ale jeżeli to pierwotniaki to po prostu filtracja ma pracować całą parą . Pierwotniaki ( o ile to one a nie brudna woda od piasku ) same znikną. Możesz śmiało wlać dwie ampułki Prodibio Biodigest na wszelki wypadek. -- dołączony post: ..a ten piasek trzeba naprawdę bardzo starannie płukać. Nie mówię ,że tak nie zrobiłeś ale też sam wiem ,że on się tym charakteryzuje ,że dosyć ciężko ( długo) się go płucze. -- dołączony post: ..a pierwotniaki ( o ile to one ) są skutkiem zachwianej biologii lub typowy objaw w niedojrzałym a nowym zbiorniku.
Wojtasny Opublikowano 9 Maja 2015 Autor #36 Opublikowano 9 Maja 2015 No i opanowałem tą mętną wodę. Dwie ampułki bakterii i denitrol wczoraj wlane i dziś woda z mojego starego akwarium załatwiły sprawę i dziś południu przeniosłem moich podopiecznych do nowego lokum Teraz muszę jeszcze się dokładniej zastanowić nad jakąś konkretną obsadą. Dodałem jeszcze mechanika Turbo Filter1000 i nie wiem czy zostawić samą gąbkę czy założyć też ceramikę? Tak teraz wygląda. Co jeszcze dodać do tego? Roślinki jakieś?
Wojtasny Opublikowano 11 Maja 2015 Autor #37 Opublikowano 11 Maja 2015 No i dziś wzbogaciłem się o 10szt yellowków,bo znajomy zmienia obsadę i sprzedał po 3zł za sztukę. Myślę czy jeszcze jakieś inne gatunki dokupić? Doradźcie coś.
MatiK Opublikowano 11 Maja 2015 #38 Opublikowano 11 Maja 2015 Zanim zaczniesz dodawać, pozbądź się tymczasowej obsady. Do tych Yellow możesz dodać np. Iodotropheus Sprengerae, Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano, Cynotilapia Hara... Oczywiście nie wszystko na raz do wyboru spośród tych gatunków i wielu innych, poszukaj w galerii, stwórz temat w dziale obsady i napisz co wybrałeś, a na pewno dostaniesz pomoc na forum
Wojtasny Opublikowano 11 Maja 2015 Autor #39 Opublikowano 11 Maja 2015 Fajnie dzięki za podsunięcie pomysłu i chętnie z niego skorzystam i tam napisze
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się