Wojtasny Opublikowano 29 Kwietnia 2015 #1 Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Witam. Akwarium mam założone od prawie roku,ale niedawno dopiero się zarejestrowałem na tym forum. Posiadam akwarium 112l (trochę małe). W nim mam 9 pyszczaków: 2szt Acei,1szt Demanosi,5szt red red i 1szt jakiegoś gatunku której nazwy nie znam. Ostatnio zauważyłem,że pływa w nim też parę sztuk małego narybku. W środku jest pomieszany piasek z drobnym żwirkiem. Jako ozdoby jest 5kg wapienia filipińskiego i trochę białego łupku. Jako filtr pracuje TetraTec EX700,a jako wkłady od dołu 1 koszyk gąbka razem z ceramiką,2 koszyk to biobald,3 koszyk to zeolit,4 koszyk to gąbki. Wczoraj włożyłem tam filtr wewnętrzny. Oświetlenie jest ledowe,bo wypaliło się wszystko od świetlówek i je przerobiłem. Na wężu powrotnym mam jeszcze założoną lampę UV. To by było na tyle. Chce zmienić akwarium na większe (min 200l) lub zamienić moje na większe i namiętnie przeglądam portale ogłoszeniowe by kupić jakiś używany zestaw w dobrej cenie. Poniżej przedstawiam zdjęcie jak wygląda moje akwarium (zdjęcie robione 2 tygodnie temu). Przyjmę na klatę wszystkie słowa krytyki,bo napewno się takie znajdą,bo coś jest źle w moim akwa. Wojtaśny
marcin_plock Opublikowano 29 Kwietnia 2015 #2 Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Z lewej strony masz więcej wody, dolej trochę z prawej
Wojtasny Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Autor #3 Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Niestety u mnie w domu jest duży przechył przez szkody górnicze i nic z tym nie zrobię Wojtaśny
marek_z_81 Opublikowano 29 Kwietnia 2015 #4 Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Zawsze możesz wypoziomować szafkę.
Wojtasny Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Autor #5 Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Zawsze możesz wypoziomować szafkę. Teraz z tym już ciężko,bo jest pełne i nie chce tego ruszać. Jak mi się uda kupić nowe to wtedy będę to robił,bo fakt brzydko to wygląda. Wojtaśny
Post_Mortem Opublikowano 29 Kwietnia 2015 #6 Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Wystrój jest indywidualną sprawą każdego akwarysty i ważne żeby się Tobie akwarium podobało i tej dziewczynce odbijającej się w szybie akwarium, która zapewne jest Twoją córką ;-) Natomiast na pewno musisz przeprowadzić gruntowną "przebudowę" obsady ponieważ żaden z gatunków, które wymieniłeś nie nadaje się do zbiornika o takich wymiarach jak Twoje akwarium. Ponadto pyszczaki co do zasady trzyma się w układach haremowych (1 samiec + 3-4 samice). -- dołączony post: Odnośnie tego niezidentyfikowanego przez Ciebie tajemniczego osobnika to pomimo, że wprawdzie słabo go widać, ale stawiam na samca Melanochromis auratus.
Wojtasny Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Autor #7 Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Wszystko fajnie tylko jak mam rozpoznać który to samiec,a która samica,bo kompletnie nie wiem.Jakieś małe rybki pływają w zbiorniku to jakiś samiec i samica są A jakie pyszczaki nadają sie do mojego akwarium?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 29 Kwietnia 2015 #8 Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Niestety u mnie w domu jest duży przechył przez szkody górnicze i nic z tym nie zrobię ...jak którejś nocy usłyszysz podejrzany trzask to bądź pewny ,że to Twoje akwa czego Ci nie życzę . A to ,że nie masz wypoziomowane to jest jedna z najbardziej częstych przyczyn pękania. Pocieszające jest to ,że nie jest to duże akwa i masz spore szanse ,że przetrwa do wymiany na nowe... Powiem tak..Przecież robisz podmiany wody..Wtedy dodatkowo po spuszczeniu jej do podmiany , możesz jeszcze spuścić tyle wody do jakiś pojemników aby w akwa zostało z 10 cm . Przygotuj sobie jakieś kliny , ryb nie musisz wyłapywać a uwierz mi ,że takie szkło z piaskiem , kamieniami dasz radę podnieść ręcznie ( oczywiście po spuszczeniu wody jak wyżej) . Piętnaście minut pracy a Ty potem śpisz spokojnie:) -- dołączony post: A jakie pyszczaki nadają sie do mojego akwarium? ..ja bym Ci zaproponował jednogatunkowe Pseudotropheus saulosi 1+5 .Ktoś powie ,że oklepane..Ale piękne przy czarnym tle. Tu nie poszalejesz z tym akwa.
Wojtasny Opublikowano 29 Kwietnia 2015 Autor #9 Opublikowano 29 Kwietnia 2015 No tak masz rację,ale to musiałbym od połowy akwarium coś podłożyć żeby to w miarę równo stało. Może jakaś grubsza gąbka by rozwiązała sprawę podłożona od połowy akwarium w lewą stronę. -- dołączony post: A co zrobić z tymi moimi rybkami wtedy?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 29 Kwietnia 2015 #10 Opublikowano 29 Kwietnia 2015 A co zrobić z tymi moimi rybkami wtedy? ...to jest 15 minut pracy...Nie ma sensu ich wyłapywać i dodatkowo stresować. Zostaw je w akwa..Nic im przez te paręnaście minut się nie stanie.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się