Skocz do zawartości

Moje małe Malawi :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Akwarium mam założone od prawie roku,ale niedawno dopiero się zarejestrowałem na tym forum. Posiadam akwarium 112l (trochę małe). W nim mam 9 pyszczaków: 2szt Acei,1szt Demanosi,5szt red red i 1szt jakiegoś gatunku której nazwy nie znam. Ostatnio zauważyłem,że pływa w nim też parę sztuk małego narybku. W środku jest pomieszany piasek z drobnym żwirkiem. Jako ozdoby jest 5kg wapienia filipińskiego i trochę białego łupku. Jako filtr pracuje TetraTec EX700,a jako wkłady od dołu 1 koszyk gąbka razem z ceramiką,2 koszyk to biobald,3 koszyk to zeolit,4 koszyk to gąbki. Wczoraj włożyłem tam filtr wewnętrzny. Oświetlenie jest ledowe,bo wypaliło się wszystko od świetlówek i je przerobiłem. Na wężu powrotnym mam jeszcze założoną lampę UV. To by było na tyle. Chce zmienić akwarium na większe (min 200l) lub zamienić moje na większe i namiętnie przeglądam portale ogłoszeniowe by kupić jakiś używany zestaw w dobrej cenie. Poniżej przedstawiam zdjęcie jak wygląda moje akwarium (zdjęcie robione 2 tygodnie temu).

d8f75760589301a648a93abc7585b6a0.jpg

Przyjmę na klatę wszystkie słowa krytyki,bo napewno się takie znajdą,bo coś jest źle w moim akwa.


Wojtaśny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystrój jest indywidualną sprawą każdego akwarysty i ważne żeby się Tobie akwarium podobało i tej dziewczynce odbijającej się w szybie akwarium, która zapewne jest Twoją córką ;-)

Natomiast na pewno musisz przeprowadzić gruntowną "przebudowę" obsady ponieważ żaden z gatunków, które wymieniłeś nie nadaje się do zbiornika o takich wymiarach jak Twoje akwarium. Ponadto pyszczaki co do zasady trzyma się w układach haremowych (1 samiec + 3-4 samice).

-- dołączony post:

Odnośnie tego niezidentyfikowanego przez Ciebie tajemniczego osobnika to pomimo, że wprawdzie słabo go widać, ale stawiam na samca Melanochromis auratus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie w domu jest duży przechył przez szkody górnicze i nic z tym nie zrobię


...jak którejś nocy usłyszysz podejrzany trzask to bądź pewny ,że to Twoje akwa czego Ci nie życzę . A to ,że nie masz wypoziomowane to jest jedna z najbardziej częstych przyczyn pękania. Pocieszające jest to ,że nie jest to duże akwa i masz spore szanse ,że przetrwa do wymiany na nowe...

Powiem tak..Przecież robisz podmiany wody..Wtedy dodatkowo po spuszczeniu jej do podmiany , możesz jeszcze spuścić tyle wody do jakiś pojemników aby w akwa zostało z 10 cm . Przygotuj sobie jakieś kliny , ryb nie musisz wyłapywać a uwierz mi ,że takie szkło z piaskiem , kamieniami dasz radę podnieść ręcznie ( oczywiście po spuszczeniu wody jak wyżej) . Piętnaście minut pracy a Ty potem śpisz spokojnie:)

-- dołączony post:

A jakie pyszczaki nadają sie do mojego akwarium?


..ja bym Ci zaproponował jednogatunkowe Pseudotropheus saulosi 1+5 .Ktoś powie ,że oklepane..Ale piękne przy czarnym tle. Tu nie poszalejesz z tym akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.