misiek-1984 Opublikowano 28 Kwietnia 2015 #11 Opublikowano 28 Kwietnia 2015 U mnie skały dopiero zaczynają się pokrywać glonem. Może wypowiedzą się osoby, które je mają bądź miały
r3b Opublikowano 10 Lipca 2015 Autor #12 Opublikowano 10 Lipca 2015 Początek wygląda jak u mnie... Moim zdaniem to Okrzemki. Ja, ponieważ znudziły mi się już fioletowe glony biorę się powoli za hodowle zielonych zgodnie z instrukcją która jest na forum
prezesik25 Opublikowano 26 Listopada 2019 #14 Opublikowano 26 Listopada 2019 (edytowane) No u mnie przy dwóch świetlówkach 30W oprócz zielonych glonów zaczęły pojawiać się sinice, ale koloru ... brunatnego. Zaczęły pokrywać piasek i kamienie. Sam z ciekawości sprawdzałem, jaka jest ich konsystencja, no i powiem tak: były miękkie, nie trzymały się skał, była to plecha, która śmierdziała stęchlizną po roztarciu w palcach. Ostatecznie zrezygnowałem z zielonych glonów, na sinice zastosowałem chemię, a świecę teraz jedną białą świetlówką 30W do połowy przyciemnioną. Przynajmniej anubias się utrzymuje, bo nie zarasta glonem. Edytowane 26 Listopada 2019 przez prezesik25
Kuba p Opublikowano 15 Października 2024 #15 Opublikowano 15 Października 2024 Wydaje mi się że fioletowe glony w akwariach to coś nowego i niesamowitego bo słyszałem o nich że to są jakieś algi ale nie wiedziałam że one w normalnej wodzie wodzie mogą rosnąć jeśli to te nowe algi to ja nie wiedziałam o tym W dniu 24.11.2019 o 22:08, Jusza napisał(a): Coś jest w tych fioletach... Te są ciemniejsze niż u mnie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się