spiochu Opublikowano 25 Marca 2015 #31 Opublikowano 25 Marca 2015 Cóż, z tymi podmianami niekoniecznie musi być to. Mam wiarygodne informacje, że i po 7 miesiącach bez podmian (na razie 7) nic złego w akwa się nie dzieje a parametry są stabilne. Zainteresowanych odsyłam do postu deccorativo na forum KMT. Nie mam linka. Wysłane z telefonu
aarset Opublikowano 25 Marca 2015 #32 Opublikowano 25 Marca 2015 Tak sobie myślę, że przedobrzyłeś. Szybkie zmiany parametrów wody, zmiana oświetlenia zrobiła swoje. Też myślę, że to cyjanobakterie i tutaj proponuję poczytać wątki z forum. Dodatkowo przeczytaj dokładnie poniższy artykuł koncentrując się na stosunku Buddy'ego, który dotyczy zależności NO3 do PO4 a nie ogólnego azotu do fosforu. http://buddendo.home.xs4all.nl/aquarium/redfield_eng.htm Czym mierzysz PO4?
spiochu Opublikowano 25 Marca 2015 #33 Opublikowano 25 Marca 2015 Tez mam wrażenie, że kolega w gorącej wodzie kąpany już myśli o restarcie... Wysłane z telefonu
Guban88 Opublikowano 25 Marca 2015 Autor #34 Opublikowano 25 Marca 2015 JBL mierzę PO4. Na razie odmulę cały piach ściągnę i zwiększę ilość podmian. [300] Malawi
pablojogi Opublikowano 26 Marca 2015 #35 Opublikowano 26 Marca 2015 dobre i to oby pomogło na dłużej:-)
Guban88 Opublikowano 26 Marca 2015 Autor #36 Opublikowano 26 Marca 2015 Tylko dziwi mnie że tryby to skubią i jedzą , a sinice omijają z daleka. Wczoraj widziałem jak podskubywały sobie bo zrobiłem im głodówkę jednodniową. [300] Malawi
eljot Opublikowano 26 Marca 2015 #37 Opublikowano 26 Marca 2015 Rodzajów sinic jest sporo, może twoje ryby gustują w nich wybiórczo .
Guban88 Opublikowano 26 Marca 2015 Autor #38 Opublikowano 26 Marca 2015 Czyli jednogłośnie większość twierdzi że to właśnie sinice tak ? [300] Malawi
spiochu Opublikowano 26 Marca 2015 #39 Opublikowano 26 Marca 2015 Ja głosuję na czekanie. Ze 2 tygodnie minimum. Niech się akwarium ustabilizuje po niezłej zmianie PO4... Wysłane z telefonu
Guban88 Opublikowano 29 Marca 2015 Autor #40 Opublikowano 29 Marca 2015 Podmieniłem nie 10 a 20% wody w akwa ( już czas bo 3 tyg od ostatniej minęły ) + odmulenie z wyciągnięciem piachu z frontu i dodanie nowego w zamian. Skróciłem czas świecenia oraz falownik po karmieniu i odłączyłem na razie czerwone diody. Zobaczymy co z tego będzie. W sobotę mija 2 tydzień od podmianki i wymiany części piasku z przodu akwa. Glona czarnego nie widać a podmianka raz na 3 tyg konsekwentnie przy działaniu NGBC i utrzymywaniu stałych parametrów NO3 , PO4 oraz o dziwo zbijania SiO2. [300] Malawi
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się