Guban88 Opublikowano 12 Marca 2015 #1 Opublikowano 12 Marca 2015 Witam. Ma ktoś albo miał ktoś z was krasnorosty w akwarium ale na piasku ? Nie mam nic przeciwko jeśli bym je miał na skałach ale pojawiły się u mnie na piasku. Wodę mam dobrą niskie NO3 przede wszystkim bo 10. Jakieś pomysły ? SINICE wykluczam z góry bo PO4 - 0,02. Skały obrastają zielenią ale piach "czernieje" nie dużo ale jednak widać nalot. [300] Malawi
Bonio61 Opublikowano 13 Marca 2015 #2 Opublikowano 13 Marca 2015 Witaj ,jakie masz oświetlenie i ile świecisz
Guban88 Opublikowano 13 Marca 2015 Autor #3 Opublikowano 13 Marca 2015 18 x moduł LG 8000 k 6 x moduł samsung niebieski 3 x moduł samsung czerwony 7:30 - 21:30 Rybki sobie to skubią i na pewno jest pożyteczne ale wygląda nie estetycznie. Wystarczy że mam skały zielone. Może z czasem bym się przyzwyczaił do porośniętego piasku ale na razie drażni. Coś takiego ale ja nie mam dobrego aparatu i nie zrobię zdjęcia fajnego. [300] Malawi
Bonio61 Opublikowano 14 Marca 2015 #4 Opublikowano 14 Marca 2015 Miałem to samo .Oświetlałem 12h dziennie 1x54w baniak 450l. Ograniczyłem czas świecenia do 7 godzin dziennie .Poza tym przed zmniejszeniem czasu oświetlania ,przez tydzień nie zapalałem świetlówki, u mnie pomogło . Ale moźe bardziej doświadczone koleźanki i koledzy coś innego doradzą Pozdrawiam
Andrzej Głuszyca Opublikowano 14 Marca 2015 #5 Opublikowano 14 Marca 2015 http://www.ploaqua.pl/viewtopic.php?p=9145 poczytaj tutaj . Może jednak masz zbyt mocno zbite NO3 ? Przeanalizuj to ... Podajesz NO3-10 .Niby OK. Ale czy to jest poziom uzyskany poprzez prawidłową obsadę (ilość)? W zielonym akwa łatwiej znaleźć przyczynę..Najgorsze jest to ,że jak te glony się pojawiĄ to naprawdę trudno się ich pozbyć. W "malawce" można walkę odpuścić a w zielonym wygląda to fatalnie. Mi jakoś ciągle w tym przypadku chodzi po głowie ,ze masz coś nie tak zNO3. Może się mylę. ( wiem ,masz na poziomie 10)
Cioofek Opublikowano 14 Marca 2015 #6 Opublikowano 14 Marca 2015 Mi to wygląda na rozchwianie biologii. Poczekaj trochę
Guban88 Opublikowano 14 Marca 2015 Autor #7 Opublikowano 14 Marca 2015 NO3 mam zbite dzięki NGBC. Dawałem stopniowo najpierw 375 ml ale to nie pomogło bo było 20. Dołożyłem do 500ml i zeszło do 10. PO4 również NGBC mi trzyma na poziomie 0,02 ale to zbiłem za pomocą Microbe Lift Phosphate Remover i NGBC utrzymuje mi to na poziomie ww. Sinice to nie są na pewno bo rybki sobie to skubią jeszcze teraz daje im mniej pokarmu bo dwa razy na dzień ale z tego powodu właśnie. Jutro zrobię test na NO3 ponownie zobaczę jak się ma , a SiO2 jeszcze doszło może to też być powodem nie wiem a testy również jutro zrobię. Zobaczcie sami taki "zarost" się utrzymuje a zarasta powoli sobie i rybki sobie to skubią przemielą piasek out a glonek wszamany Ale co masz Andrzeju na myśli że w rzeczywistości jest inne czy źle test odczytuje czy co ? [300] Malawi
Andrzej Głuszyca Opublikowano 14 Marca 2015 #8 Opublikowano 14 Marca 2015 Ale co masz Andrzeju na myśli że w rzeczywistości jest inne czy źle test odczytuje czy co ? ...odczytuje się oczywiście na środkowym pasku ( krople JBL) . Chodzi mi o to , czy absorber nie ma jakiegoś ubocznego wpływu zbijając drastycznie NO3. Może tu jest pies pogrzebany..Bo może przy okazji dzieje się coś co ma wpływ na powstawanie tych glonów...Tym bardziej ,że tu już ktoś opisywał podobny przypadek też mając absorber..Oczywiście jest to tylko moje "głośne " zastanawianie się.. Z drugiej strony inni też go używają i póki co nic się nie dzieje.
Guban88 Opublikowano 15 Marca 2015 Autor #9 Opublikowano 15 Marca 2015 Tak tak ze środkowego Ja zacząłem walkę z sinicami jakoś 11 lutego używając właśnie NGBC jako jednego z dwóch środków. I w sumie od tego czasu siedzi u mnie w kuble czyli pomału zaczynał działać z czasem dołożyłem trochę. Ponad miesiąc jest w kuble , to etap zbijania NO3 przebiegał można powiedzieć że pomału. Bo działanie "atramentu" można nazwać błyskawicznym bo w dwie kuracje tj dwa dni lania tego dało PO4-0,02 z poza skali. [300] Malawi
Andrzej Głuszyca Opublikowano 15 Marca 2015 #10 Opublikowano 15 Marca 2015 ..a ciekawy jestem jak jest u Ciebie z filtracją ,cyrkulacją ? Czego używasz? Bo krasnale na piasku to nie jest do końca normalny objaw... Hm...spytam tak : czy Ty po tych kuracjach lub w trakcie używasz falownika? I czy musisz faktycznie zbijać NO3 bo jest tak wysokie?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się