eljot Opublikowano 23 Marca 2015 #21 Opublikowano 23 Marca 2015 Bo cały tydzień odłączyłem falownik po całym dniu i wyskoczyły na nowo a miałem odmulone na maxa. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, wyczyściłeś dno z glonów i na następny dzień miałeś ponownie zagloniony piasek ? jeśli tak to nie są krasnorosty, one nie rosną tak szybko.
Guban88 Opublikowano 23 Marca 2015 Autor #22 Opublikowano 23 Marca 2015 Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, wyczyściłeś dno z glonów i na następny dzień miałeś ponownie zagloniony piasek ? jeśli tak to nie są krasnorosty, one nie rosną tak szybko. Źle napisałem. Odłączyłem go na tydzień wgl nie chodził a po tygodniu znowu wyszły. Zauważyłem że potrzebują tygodnia tak żeby zaglonić mi piasek. To co to może być jeszcze ale sinice nie bo mam PO4 cały czas 0,02 a NO3 - 10. Tak... czerwony wspomaga wzrost glonów. Czy to jest przyczyną to nie wiem ale możesz na jakiś czas odłączyć czerwone moduły. Falownik u mnie śmiga 24/24 i też po dnie a glonów na piasku nie mam. Szukałbym innej przyczyny. Czy glony nie rosną mocniej w miejscach, nad którymi masz te czerwone moduły? Z tego co pamiętam to masz ich dosłownie kilka sztuk więc może glony też rosną tylko miejscami? Tak piasek jest tylko zarośnięty pod belką.Mam 3 czerwone i 6 niebieskich modułów. [300] Malawi
aarset Opublikowano 23 Marca 2015 #23 Opublikowano 23 Marca 2015 Spróbuj może zrobić jakieś zdjęcie, będzie łatwiej. A to, że masz takie parametry (PO4 i NO3) jeszcze o niczym nie świadczy.
JemioloSeba Opublikowano 23 Marca 2015 #24 Opublikowano 23 Marca 2015 Tak piasek jest tylko zarośnięty pod belką.Mam 3 czerwone i 6 niebieskich modułów. Odłącz czerwone moduły i odmul ponownie piasek. Światło na tym nie ucierpi zbytnio a glony mogą ustąpić.
Guban88 Opublikowano 23 Marca 2015 Autor #25 Opublikowano 23 Marca 2015 Spróbuj może zrobić jakieś zdjęcie, będzie łatwiej. A to, że masz takie parametry (PO4 i NO3) jeszcze o niczym nie świadczy. Post 7 tam jest moje zdjęcie. Ale rybki to podskubują czasem a sinic raczej nie tykają. Nie wiem może też się mylę. Odłącz czerwone moduły i odmul ponownie piasek. Światło na tym nie ucierpi zbytnio a glony mogą ustąpić. Odłączyłem. [300] Malawi
Guban88 Opublikowano 25 Marca 2015 Autor #26 Opublikowano 25 Marca 2015 Najaktualniejsze zdjęcie co o tym sądzicie. Wyłączyłem falownik oraz czerwone diody. Muszę dołożyć piasek bo już mało co mam na przodzie.Myślę o restarcie ale szkoda mi zielonych glonów na skałach ale może by pomogło. [300] Malawi
Guban88 Opublikowano 25 Marca 2015 Autor #28 Opublikowano 25 Marca 2015 To jak to tępić skoro najważniejsze mam zachowane wg Radfielda. Dodam że mam stabilne parametry przez NGBC trzymane na poziomie: NO3 - 10 PO4 - 0,02 no i : NO2 - 0,025 podmianka raz na 3 tyg. SiO2 w akwa 0,1 o co w tym wszystkim chodzi bo przecież jak by nie patrząc nie mam wahań parametrów tych które wywołują sinice. Czy przez szybkie zbicie PO4 oraz trzymanie je cały czas na niskim poziomie (najniższym na skali ) mogło coś innego wystrzelić? [300] Malawi
pablojogi Opublikowano 25 Marca 2015 #29 Opublikowano 25 Marca 2015 rób częściej podmianki nawet cotygodniowe, nie ma co ich robić tak rzadko mając nawet takie cudo w kuble, biologia i tak się wcześniej czy później upomni, a tak robiąc zniszczysz wcześniej czy później działanie NGBC.
Guban88 Opublikowano 25 Marca 2015 Autor #30 Opublikowano 25 Marca 2015 Zrobię mały test właśnie o tym myślałem żeby częściej podmieniać nawet co dwa tyg albo co 10 dni. Tylko nie mogę przedobrzyć żeby nie zjechać znowu z NO3 za bardzo. Z tą podmianką wyczyszczę przód dna do "goła" i dam nowy piasek bo i tak dużo nie zostało przez te odmulania tego. Ale zastanawia mnie czemu to mam skoro mam idealne parametry by tego nie mieć :confused: :confused: o ile to sinice jak wcześniej wspomniane już.Tylko znowu częstsze podmianki to dodatkowy SiO2 w akwa , jak nie urok to sraczka hehe. ps. testy są ważne bo dokupiłem niedawno uzupełnienia. [300] Malawi
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się