marcin73m Opublikowano 14 Maja 2015 #51 Opublikowano 14 Maja 2015 Ja osobiście zmieniłbym oświetlenie na mniej wpadające w róż. Na przód dałbym np. Power-Glo Hagena. Albo chociaż spróbował zamienić miejscami - Groluxa na tył, a Aquastar na przód. Wydaje mi się, że byłoby lepiej. 1
Kadango Opublikowano 14 Maja 2015 Autor #52 Opublikowano 14 Maja 2015 dzięki, mam bardzo kiepski aparat, w rzeczywistości jest dużo ciemniej:) Planuje zmienić całkowicie oświetlenie na ledowe
marcin73m Opublikowano 14 Maja 2015 #53 Opublikowano 14 Maja 2015 Planuje zmienić całkowicie oświetlenie na ledowe No, to by była najlepsza opcja.
Kadango Opublikowano 14 Maja 2015 Autor #54 Opublikowano 14 Maja 2015 i dużo tańsza w użytkowaniu prawie 80 W na godzine w msc troche kasy narobi
Kadango Opublikowano 27 Stycznia 2016 Autor #55 Opublikowano 27 Stycznia 2016 Witam serdecznie, chciałem zamieścić parę nowych zdjęć po prawie pół roku i dwóch wymuszonych restartach (przeprowadzki:() oraz zmianie obsady. Obecnie mam: -Melanochromis cyaneorhabdos Maingano F1 z malawianu: prawdopodobnie 3:7 ale kto to wie -Labidochromis caeruleus i tutaj jest 3:6 albo 6:3 -Labidochromis chisumulae 4:6 Rybcie jeszcze młode, rosną w oczach, maingano pięknie się wybarwiają. Karmione są pokarmami osi i naturefood. Doczekałem się zmiany filtra zewnętrznego. Stary fluval 305 coraz bardziej przypominał traktor, żona pewnego dnia nie wytrzymała i zgodziła się na wymianę... Obecnie pracuje nowy filtr Hydor professional 450, włoski produkt, znajomy który prowadzi duży e-sklep akwarystyczny doradził żeby właśnie jego wziąć bo bije na głowę JBL i inne w tej kategorii cenowej i faktycznie filtr jest świetny, mega cichy w dodatku obudowa jest przeźroczysta i można przy pomocy latarki zobaczyć co się dzieje w środku. Przepraszam za jakość zdjęć ale mój aparat robi zdjęcia jak nokia 3310 Samo akwarium jest już niestety mocno porysowane po latach użytkowania. Całe szczęście że w planach życiowych są duże zmiany i znajdzie się miejsce na nową 720tke
5y1w3k Opublikowano 28 Stycznia 2016 #56 Opublikowano 28 Stycznia 2016 zmieniles oswietlenie? bo rzeczywiscie mnie rozowo teraz wyglada,,, lepiej :-)
Kadango Opublikowano 28 Stycznia 2017 Autor #57 Opublikowano 28 Stycznia 2017 Hej koledzy, nowa aktualizacja. Obecni mieszkańcy maingano 1+5 f1 z malawiana I dodane wczoraj kurduple elongatus gold bar też f1 z malawiana Parametry: PH- 7,5-8 Kh-8 GH-10 No2-0,025 No3-5 do 10
egon44 Opublikowano 28 Stycznia 2017 #58 Opublikowano 28 Stycznia 2017 Witaj Rybki ładne ale... Chyba masz trochę zapasione te maingano,tak czy inaczej zrobiłbym im 2-3 dniową głodówkę...
Andrzej Głuszyca Opublikowano 28 Stycznia 2017 #59 Opublikowano 28 Stycznia 2017 ..ja odniosę się do trzech spraw: - masz film bakteryjny na tafli co bardzo utrudnia natlenianie. Tafla się nie rusza. Możesz to zmienić montując np. eheim skim 350 lub tak ustawić filtr wewnętrzny ,że jego wylot będzie powodował rozbicie filmu poruszał taflą co sprawi fajne napowietrzanie. - filtr wewnętrzny możesz tak zamontować aby gąbka była jak najniżej a wylot jak najwyżej ( ale nie wystawał ponad wodę) a osiągniesz to co w pierwszym odnośniku. Aby odsunąć gąbkę od pompy dokup z dwie rurki do tego Aquela i za ich pomocą to zrobisz. - na zasys warto założyć prefiltr choćby z gąbki a unikniesz częstego otwierania filtra a jednocześnie zniwelujesz źródło NO3 ( gromadzące się odchody). 1
Kadango Opublikowano 28 Stycznia 2017 Autor #60 Opublikowano 28 Stycznia 2017 Andrzeju, właśnie mam problem z ustawianiem tych filtrów. Z prawej strony akwarium mam wylot od kubełka i on rozbija film z prawej strony, natomiast z lewej faktycznie jest spory problem. Obawiam się że jak przesunę wylot aquaela w góre to odchody z dna nie będą zbierane ... Chyba zainwestuje w ten skimmer... Chętnie zastąpiłbym szpecący filtr aquaela czymś innym ale pomysłów brak...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się