Skocz do zawartości

Obsada 150x50x60 (450l)


Rekomendowane odpowiedzi

RAI ale z nimi to jak z babami w haremie dwie się zatłuką a, w piątkę będą się kłócić :D

Marcin bandzior jest potrzebny aby utemperować temperament pozostałych (taki capo di tutti capi ;))



byle by się za włosy nie targały ;):D


a wracając do tematu zaczynacie panowie puszczać wodze fantazji i coraz to nowe gatunki dorzucać i jak sądze ile osób tyle koncepcji. Kolega zaproponowała swoją wizję gatunkową( jak rozumiem po mniejszym bądź większym zapoznaniu się z ofertą )bo takie mu się podobają jak sądzę i już . Poza zmianami wspomnianymi na początku nie ma chyba za bardzo co mieszać bo nie jest źle. Za chwilę dojdziemy do 20 gatunków do wyboru ( zaproponowanych) i tak jeszcze długo by można . :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, obsady można dobierać na wiele różnych sposobów i każdy ma pomysł na swoją własną :).


Szczerze mówiąc wolałbym malawi z rybami średnich rozmiarów i w miarę tolerujących się w zbiorniku. Ciągle szukam i czytam artykuły na temat zachowań i upodobań kulinarnych malawijskich pielęgnic.


Pomyślałem nad zmianami i nad taka obsadą:


Metriaclima sp. Msobo lub Pseudotropheus Saulosi (trochę żółci w postaci samic)

Cynotilapia sp. har "White Top Hara" (alternatywa kolorystyczna dla Maison Reef)

Labidochromis sp. Mbamba


Jako czwarty gatunek rozważam między Pseudotropheus Socolofi, Metriaclima callainos "Cobalt Zebra", Pseudotropheus Acei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski już masz

przy samiczkach hary więc po co ci drugi gatunek podobnyy ubarwieniem.

Dodałbym jako czwarty lepiej coś w poziome paski np.Melanochromis loriae (parallelus) lub vermivorus ewentualnie Pseudotropheus cyaneorhabdos maimgano.


Wysłane przy użyciu Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych rybo co podałeś do tej pory ułożyłbym takie zestawienia.

Obsada kolegi Harnasia bardzo piękna

M msobo Magunga - 1+5g

M Maison Reef 1+4

P demasoni 12 szt


M msobo Magunga 1+4

P acei 1/2+5

M Maison Reef 1+3

P demasoni 10


M saulosi

P socolofi

C hara

P maingano


P saulosi

P acei

C hara

L mbamba

To tak po krótce. Generalnie ryby pasują do siebie aby ułożyć jakąś obsada. Po za demasonami które nie pasują do większości ryb, ze względu na swoje preferencje żywieniowe.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolałbym malawi z rybami średnich rozmiarów i w miarę tolerujących się w zbiorniku. Ciągle szukam i czytam artykuły na temat zachowań i upodobań kulinarnych malawijskich pielęgnic.


A ja się wyłamię - jak zawsze i zaproponuję non-mbunę + yellow.


Moja propozycja wygląda następująco:


Labidochromis caeruleus 1+4 (kolor żółty, ładne samice)

Lethrinops sp. "Red Cap" 2+6 (ładne samce, samice nie grzeszą urodą tzw. śledzie)

Placidochromis sp. "Phenochilus Tanzania" 1+3 (piękne niebiesko granatowe samce, ładne błękitne samice)

Otopharynx lithobates sp. "black orange dorsal" 1+3 (czarne samce z pomarańczowym paskiem, uroda samic dyskusyjna - mi się podobają).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tyle propozycji obsad, na pewno ukierunkowuję się nimi podczas zakupu rybek. Dużo jeszcze zależy od dostępności, bo u mnie w mieście ciężko cokolwiek kupić, a w nowo otwartym zoologu w "Majstrze" kondycja i zdrowie ryb daje wiele do życzenia. Zostaje mi podróż do Opola lub zakupy z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co myślicie o Melanochromis cyaneorhabdos Maingano i Melanochromis johanni w jednym zbiorniku? Dodam, że zdecydowałem się na P. saulosi, M. johanni i P. socolofi, które już pływaja w zbiorniku i szukam jakiegoś gatunku niebieskiego lub błękitnego.


Zdecydowałem się na taką obsadę, bo chciałem bardzo akwarium z rybami w kolorach żółty i niebieski. Docelowo układy haremów maja wyglądać następująco:


P. saulosi 2/3 + 5/6

M. johanni 2/3 + 5/6

P. socolofi 1/2 + 4/5


Samce johanni są bardzo podobne do maingano, ale o niekontrolowanym krzyżowaniu raczej nie ma mowy ze względu na żółte samice johanni, pytanie tylko czy nie będzie zbyt dużego młyna jak się zaczną przepychanki. Ktoś kiedyś próbował połączyć taką obsadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.