Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

lmrahil nie dziw się, że nikt nie chce Ci pomóc w założeniu takiego akwarium jak na filmie z YouTuba. To jest forum miłośników ryb z biotopu Malawi. Podkreślę MIŁOŚNIKÓW.


To tak samo jakbyś wszedł na stronę miłośników dogów i spytał się czy w swoim mieszkaniu 30m2 hodować 10 czy 12 dogów bez możliwości ich wyprowadzania na dwór.

  • Dziękuję 2
Opublikowano

Lekkie przerybienie nie jest zbrodnią ale...łączenie mbuny z aulonami jest już bliskie;) a po drugie nie rozumiem tego uporu przy tych samcach bo samice mbuny są równie piękne.Gdy byś robił zestaw z aulonocar lub non mbuny jeszcze bym zrozumiał,że śledzie nie koniecznie Ci się podobają.Teraz tak...nigdy nie ujrzysz tak pięknego samca żadnego gatunku jak podczas tarła! Jeśli dasz same samce to akwa dla Ciebie i z akwarystyką to niema nic wspólnego a jeśli dasz samice i posłuchasz tu kolegów to i baniak piękny i ryby szczęśliwe;) teraz pomyśl czy chciał byś żeby ktoś Cię zamknął w salonie z 11 facetami i żyj z nimi....;)

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Nie rozumiem czego w ogóle zadajesz pytania o obsadę skoro masz jedno tylko zamierzenie zasypać zbiornik kolorowymi rybami. Nikt tu nie będzie Ci kolego doradzał kup takie, a takie samce bo to się kłóci z prawdziwym podejściem do obsad ryb z jeziora malawi. Wejdź sobie w google poszukaj co CI się podoba kolorowego i sobie to po prostu kup, a nie zawracasz głowę.

  • Dziękuję 2
Opublikowano

Wg mnie pojdź na kompromis daj 2 sztuczne Aulonki np calico ( OB ) i rubin red ( fire fish ) w układzie 1+2 ( calico ma ładne samice ) oraz harem saulosi 1+6-7. Będzie kolorowo i jakoś tak sensowniej ;). Samice calico oraz saulosi sa ładne i kolorowe a pojedyncze samce nie będa miały z kim się tłuc i będzie spokojniej. Ogólnie będziesz miał 2 srebrne ryby.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Po zastanowieniu przyznaje Wam Panowie zdecydowaną rację. Przede wszystkim nie mam zamiaru męczyć tych ryb. Nie żywię do autorów niektórych postów urazy ale zdecydowanie milej czyta się komentarze użytkowników którzy starą się wytłumaczyć i dotrzeć do pytającego argumentami czy przykładami niż sami wiecie jakich choć domyślam się że dla miłośników może to być irytujące-rozumiem. Prosiłbym więc Was o pomoc w doborze. Istnieje możliwość połączenia w tym akwarium gatunków: Saulosi, Aulonocara fire fish( bądź jakiś innym czerwony gatunek) oraz copadichromis Trewavasae bądź podobnej kolorem ryby której nazwy znaleźć nie mogę( czarna ryba z pomarańczową pręgą)? Ewentualne propozycje też mile widziane uwzględniając kolory które wyspisałem.

Opublikowano

Co do łączenia ff z saulosi to możesz je połączyć pod warunkiem odpowiedniego doboru diety i wielkości ryb. Wpuszczanie młodych Aulonocara do dorosłych saulosi to ogromne ryzyko . W drugą stronę może się skończyć zjedzeniem młodych saulosi przez dorosłe Aulony. Optymalne jest łączenie młodych saulosi z młodymi ale większymi i starszymi Aulonocara. Copadichromis są zbyt duże do tego szkła a to coś z tym czymś pomarańczowym to chyba Otopharynx który też jest zbyt duży. O ile pręga to tak na prawdę grzbiet ryby.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Rozumiem. Jak zachować odpowiednią dietę? Istnieje może gatunek podobny do otopharynx ubarwnie lecz mniejszy? Mogłaby to być odmiana aulonocara maylandi czy to niezbyt dobry pomysł?

Opublikowano

Kolego możesz zrobić tak i ja to polecam a z aulonami najlepiej łączyć non mbune poprostu nie można mieć wszystkiego:) fire fish1+2 np. Stuartgranti red rubin niebieski z pomarańczem do tego labidochromis careuleus(yellow) i np. Mój ukochany rdzawy:) 4gatunki to nad to do tego baniaka a ryby kolorowe i samice fire fish są łososiowe i tylko samice red rubin szare a pod względem żywieniowym zero problemu.Może ryby niezbyt wyszukane ale spokojne i łatwe w utrzymaniu choć dorosłe samce tych aulonek potrafią poszaleć;)

-- dołączony post:

Niestety te aulonki pewnie będą się krzyżować...

Opublikowano
Rozumiem. Jak zachować odpowiednią dietę? Istnieje może gatunek podobny do otopharynx ubarwnie lecz mniejszy? Mogłaby to być odmiana aulonocara maylandi czy to niezbyt dobry pomysł?
Ze względu na to, że sztuczne Aulonki są mocniejsze i z dużą dozą prawdopodobieństwa mają domieszkę mbuna (estherae red red ) lepiej skompromisować im dietę z Mbuna. Dietę musiał byś ustawić w granicach 60% karm zwierzecyuch do 40% roślinnych.


Proponuje poczytanie mojego arta z brodą.


http://www.klub-malawi.pl/serwis/artykuly-klubowiczow/okiem-hodowcy/180-czenie-aulonocar-z-pyszczakami-z-grupy-qmbunaq.html


Większość rzeczy jest w nim aktualne. Tylko jak to w tamtych czasach na obecne standardy zbyt optymistycznie traktowałem liczbę ryb ;).


Co do Otopharynx to bym je sobie odpuścił. Dodałbym jednak jakiś mniejszy gatunek Mbuna. Przykładowo Labidochromis.



Tak kolorsytycznie widziałbym w twoim szkle chyba Labidochromis joanjohnsonae, do niedawna był to Melanochromis, których nie polecam do Aulonocara, jednak to relatywnie mała ryba a ma ładne samice. Z tym już gorzej przy innych polecanych przeze mnie rybach czyli Pseudotropheus livingstonii. Poza tym oczywiście jak by nie było ci za jasno możesz pomyśleć o perllmutach i caeruleus.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.