Jump to content

Salonowe 240l


lmrahil

Recommended Posts

Witam

Na wstępie opiszę trochę zbiornik. Szkło 240l profilowane, filtracja Tetra ex 1200+ mechanik Aquael 1500l/h. Akwarium to będzie ozdobą salonu dlatego też nie zależy mi na obserwacji zachowania haremów(od tego mam inne zbiorniki) a cieszyć oko widza wyłącznie kolorami. Chciałbym uzyskać coś takiego (nie jestem pewien czy mogę zamieścić tutaj ten link):

All Male Malawi Cichlid Tank - YouTube

.

Oczywiście ryb byłoby mniej ze względu na litraż. Czy ktoś z forumowiczów prowadzi swój zbiornik na takich zasadach bądź też ma doświadczenie z nim związane?

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze wyjście - kupujesz wszystko jak Ci się podoba i tyle. Robisz kolorowy mix nie mający nic wspólnego z prawdziwą akwarystyką i zaspakajasz swój gust nową "ozdobą" salonu, ale w tym wypadku ten temat nie ma sensu bo tutaj nikt tego nie pochwali.


Wyjście drugie - kupujesz 2-3 gatunki mbuny pod swój litraż. Robisz wszystko jak należy, a my w tym pomagamy. Ta opcja będzie najpiękniejszą ozdobą twojego salonu jaką można sobie wyobrazić i każdy to tutaj przyzna.


Twój wybór...

  • Dziękuję 3
Link to comment
Share on other sites

Nie mogę się z Tobą nie zgodzić że będzie to po prostu "zupa rybna". Jednakże jakie różnice dla oka mogą mieć 2-3 haremy naprzeciw powiedzmy 12 samcom różnych gatunków? Przeglądając akwaria haremowe nie do końca jestem przekonany dlaczego może to być najlepsza opcja salonu, pod jakim względem? Jestem otwarty na wszelkie rady i sugestię a co chyba najważniejsze w tym hobby- cierpliwy :)

Link to comment
Share on other sites

Przy 12 masz dużą szansę,że żaden nie wybarwi się prawidłowo i nie pokaże swojego prawdziwego charakteru.Natomiast przy 3 masz szansę doświadczyć tego wszystkiego :).

Pewnie masz rację ale jak to się ma do filmiku który zamieściłem? ;)

Link to comment
Share on other sites

Otóż nie mam wizji, w innym wypadku nie powstałby ten temat. Może znajdziemy kompromis. Jako doświadczeni w temacie pyszczaków mimo tego, że nie jesteście zwolennikami takiego połączenia ile gatunków samców mógłbym tutaj maksymalnie umieścić by przerybienia uniknąć i jakich gatunków ewentualnie nie łączyć? Uwzględniając wspólna dietę oraz rozmiar.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc trochę nie rozumiem Twojego podejścia do tematu... Jaką różnicą dla Ciebie jest to, czy pływa 12 samców, które tak jak napisał Adam, prawdopodobnie nie wybarwią się tak jak mogłyby z samicami, a może złapią agresję i będą się męczyć nawzajem, czy 3 haremy, jeśli to i tak ma być "ozdobne" akwarium...? Skoro i tak nie chcesz obserwować zachowań to zrób wszystko tak, jak to powinno wyglądać, ryby poza tarłem i ewentualną walką o rewir będą pływały w zbiorniku tak samo jak te Twoje 12 samców, a przynajmniej nie będzie to trzymanie zwierząt dla własnego widzi mi się. Dobierz takie gatunki mbuna, które mają piękne samce i samice, a akwarium na pewno bardziej będzie cieszyć oko niż z samymi samcami...

  • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.