Skocz do zawartości

Kupować w sklepie czy u hodowcy


Psemek

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w swoim życiu epizod polegający na pracy w dużym sklepie zoologicznym.

Często, gęsto bywało tak, że przypadkowi " Malawiści " przynosili w wiadrach "nadwyżki hodowlane" za free.

Najczęściej był to totalny mix Malawi - zbiór bastardów wszelakich.

To jest jeden z przykładów na to, co można kupić w sklepach.

Bywają jednak i takie sklepy, które współpracują z lokalnymi hodowcami lub , których właściciele, sami zaopatrują się w ryby w sprawdzonych źródłach i w owych sklepach można kupić czasem coś fajnego.

Najlepiej jednak - wg mnie - zapakować tyłek do pojazdu i podskoczyć ( nawet kilkadziesiąt, kilkaset ładnych kilometrów ) do hodowcy.

Najczęściej wtedy jest tak, że zobaczymy stado ryb dorosłych, zapytamy co jedzą, ocenimy warunki w jakich żyją i ich kondycję, wymienimy się doświadczeniami.

Może przy okazji wpadną nam w oko niewidziane dotąd gatunki, a do worka jakieś gratisy.

Ja w tym tygodniu będę jechał ok 300 kilometrów - do Dr. Pawlaka i tam pewnie kupię coś czego do tej pory nie mam, a przy okazji zaopatrzę się w dobrej jakości ryby do " pomieszania krwi".

Co do przesyłki, to jedyną z jakiej korzystam wysyłając ryby i kupując je, jest przesyłka konduktorska.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doładnie...patrząc teraz co się dzieje i pęd za kasą coraz trudniej o dobre ryby a jeszcze trudniej o uczciwego sprzedawce ala malawian na temat którego są różne opinie czy fish magic który jak czegoś nie ma sobie sam stworzy;) no dr Pawlak to ostatni bastion dobrej ryby i jakiegoś profesjonalizmu,mam nadzieję że się nie zawiodę. Tak w akwarystycznych często sami nie wiedzą co mają i lepiej pofatygować się do renomowanej hodowli i kupić i zaczerpnąć wiedzy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tam za daleko ( 800 kilometrów ), a przez pośredników nie chcę kupować.

Chociaż latem, jak wszystko zagra, wybiorę się i do nich osobiście.

Zamierzam też - w tym roku - pojechać do Fuljerów ( 700 kilometrów ).

Wszystko dla zasady " widziały gały co brały".

Swoją drogą - Stan -, nie chciałbyś i Ty osobiści powybierać ryb dla siebie w Cichlidenstadl ?

Dobrze - nie odpowiadaj - pytanie retoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - Stan -, nie chciałbyś i Ty osobiści powybierać ryb dla siebie w Cichlidenstadl ?


Heh, miałem raz możliwość , super sprawa. Jednakże powiem Ci że była taka sytuacja że odłowili mi dwie ryby z listy bez mojej obecności przy tym i zapodali mi te które chciałem czyli najładniejsze jakie mieli. Tam na prawdę profesjonalnie do klienta podchodzą i zależy im żebyś był zadowolony , a nie miał odczucia że ktos chciał cie w bambuko zapakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.