Skocz do zawartości

Przeciekająca podstawa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zabrałem się na nowo za urządzanie akwarium 200L (100x40x50h) i zauważyłem, że jest mały przeciek. Jest na prawdę niewielki (gdy w akwarium był piasek i było zalane nic nie przeciekało...). Podczas mycia akwarium jednak zauważyłem, że coś robi się mokro. Okazało się, że silikon na krawędziach dna delikatnie popuścił. Gdzieś po nie całym 1cm w winklach.


Pytanie do was.

Co mogę z tym zrobić. Oczywiście chciałbym uniknąć oddawania akwarium do szklarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zabrałem się na nowo za urządzanie akwarium 200L (100x40x50h) i zauważyłem, że jest mały przeciek. Jest na prawdę niewielki (gdy w akwarium był piasek i było zalane nic nie przeciekało...). Podczas mycia akwarium jednak zauważyłem, że coś robi się mokro. Okazało się, że silikon na krawędziach dna delikatnie popuścił. Gdzieś po nie całym 1cm w winklach.


Pytanie do was.

Co mogę z tym zrobić. Oczywiście chciałbym uniknąć oddawania akwarium do szklarza.



Ja bym spokojnie nie usnął bez oddania do szklarza.Malutkie akwarium to ja sylikonem lepiłem, ale 200 litrów tylko rozlepienie i od nowa sylikon. Tak zrobiłbym ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym pokminił czy większy zbiornik nie wejdzie... Jak wejdzie to zamówił nowy i podmienił :)

A jak nie wejdzie, to zamówiłbym zupełnie nowe szkło (na przykład z frontem opti white) i podmienił... Akcje pod tytułem "wiozę zbiornik do szklarza" - odpuściłbym :) Za leniwy jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie też mi się wydaje, że koszt roboty u kogoś może być porównywalny do nowego zbiornika. Nie jest to duży przeciek, wręcz niewidoczny. Gdy był piasek w akwarium to w ogóle nic nie kapało(wydaje mi się, że w tedy silikon był dociśnięty przez ciężar piachu i wody). A co powiecie na coś takiego żeby dokładnie oczyścić spoinę i porządnie nadlać silikonem? Mam podstawę fluvala, która zakrywa ok 2cm dna w górę więc i tak tego nie będzie widać. Co wy na to?


Chciałbym zaznaczyć, że ten lekki wyciek ma miejsce tylko w dwóch rogach podstawy dolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i cenowo myślę że nowe akwarium nie będzie dużo droższe od rozklejenia czyszczenia i sklejania znowu.


Mnie oklejenie 600l kosztowało ok 400zł (o ile dobrze pamiętam)


Sądze ponadto że jak dolejesz wody to spowodujesz dodatkowe naprężenie i pytanie nie brzmi: czy puści? lecz: kiedy puści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.