Skocz do zawartości

rdzawy nalot


lg.

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku to jest bardziej skomplikowane.

Jednak topic ma na celu pomóc koledze który nie chce mieć glonów. Reasumując ja polecam glonojady, mogę potwierdzić, że mbuniaki ich nie szarpią i nie nękają. W malawi glonojadów nie ma ale wielu rzeczy nie ma w malawi, które mamy w akwarium i na odwrót. Prawda jest też taka, że większość naszych ryb nie miała by szans żyć w j. Malawi bo są to udomowione - płatko jady :)

PS. Jeszcze nie nurkowałem w Malawi ale na zdjęciach podwodnych j. Malawi, które ciągle oglądam w sieci nie widziałem zielonych glonów a Wy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PS. Jeszcze nie nurkowałem w Malawi ale na zdjęciach podwodnych j. Malawi, które ciągle oglądam w sieci nie widziałem zielonych glonów a Wy???



Ja tez nei widzialem, pewnei pysie wszytskie zjadly :wink:


Co do tematu, czyścic MECHANICZNIE !! Nie stawiac akwa e miejscu mocno naświetlonym, nie dopuszczac do zakwitow(ostroznei z biogenami), uwazac, czyscic i jeszcze raz czyscic recznie, zbrojniki tudzież inne glonojady to nei czysciki i IMHO, nikt nie powienien tak owych trzymac w akwariach TYLKO po to zeby mu szyby czy skaly czyscily.. :arrow:

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Malawi jak wcześniej wspomniałem zamieszkuje olbrzymia ilość ryb. Głównie są to pielęgnice, w 95 % endemity zasiedlające tylko to jezioro, a nierzadko występujące tylko w bardzo ograniczonym akwenie. Ryby zasiedlają wszystkie strefy jeziora: strefę skalistą, piaszczystą, bagienną czy strefę wód otwartych, a także szereg stref przejściowych. W zależności od zasiedlanej strefy, poszczególne gatunki na przestrzeni tysięcy lat wytworzyły szereg specjalizacji pokarmowych i adaptacji do otaczającego środowiska. Są wśród nich zjadacze unoszącego się w wodzie fitoplanktonu, który odsiewają z niesamowitą precyzją na grabkach skrzelowych, wychwytując drobiny wielkości 1 mikrona. Dużą i niezwykle interesującą grupę stanowią barwne pięlęgnice odżywiające się glonami porastającymi przybrzeżne skały. Przez tubylców nazywane są one Mbuna kunwa co dosłownie oznacza "gryzący kamienie".


No niech mnie piorun trafi jak w malawi glonów nie ma.. przeciesz takich artykułów są większe ilości. Na zdjęciach chyba też źle widze ale widze glony na skałach co prawda bardziej brązowo rudawe niż zielone ale są.




Ostatnio sam apelowałem o OT, a teraz wciągnąłem się w dyskusje. Z góry przepraszam i kończe ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Malawi jak wcześniej wspomniałem zamieszkuje olbrzymia ilość ryb. Głównie są to pielęgnice, w 95 % endemity zasiedlające tylko to jezioro, a nierzadko występujące tylko w bardzo ograniczonym akwenie. Ryby zasiedlają wszystkie strefy jeziora: strefę skalistą, piaszczystą, bagienną czy strefę wód otwartych, a także szereg stref przejściowych. W zależności od zasiedlanej strefy, poszczególne gatunki na przestrzeni tysięcy lat wytworzyły szereg specjalizacji pokarmowych i adaptacji do otaczającego środowiska. Są wśród nich zjadacze unoszącego się w wodzie fitoplanktonu, który odsiewają z niesamowitą precyzją na grabkach skrzelowych, wychwytując drobiny wielkości 1 mikrona. Dużą i niezwykle interesującą grupę stanowią barwne pięlęgnice odżywiające się glonami porastającymi przybrzeżne skały. Przez tubylców nazywane są one Mbuna kunwa co dosłownie oznacza "gryzący kamienie".


No niech mnie piorun trafi jak w malawi glonów nie ma.. przeciesz takich artykułów są większe ilości. Na zdjęciach chyba też źle widze ale widze glony na skałach co prawda bardziej brązowo rudawe niż zielone ale są.




http://pl.wikipedia.org/wiki/Glony


Nie zauwazylem, zeby Jakub napisal - ze w Malawi nie ma glonow, on zapytal czy widzieliscie glony zielone na zdjeciach z jeziora ? Wiec nie piszcie, ze napisal, ze nie ma glonow.


Co do pytania Jakuba: Back To Nature, strona 32 zdj 1 -- tam np. widac jak Petrotilapia wcina cos zielononitkowatego ze skaly...Mozna znalezc jeszcze kilka zdjec na ktorych widac podobne glony...


Choc pewnosci - ze to zdjecia zrobione w jeziorze a nie w jakims zbiorniku hodowlanym czy akwa nie mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Juz minęły 2 miesiace i nic , glony nadal jakies takie "brudne".

Z kamienia są usuwane, ale z tła zostawiłem i nie ma zmiany.

Akwarium 112l, oświetlenie standardowe.

Ktoś wie jak je zwalczyć, badz "zaszczepić" zielone glonki?


93944575do2.th.jpg


56805082oq4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja (niestety wbrew sobie bo chciałbym mieć zielony dywanik na kamieniach) przyczyniam sie do tępienia glonów utrzymując duże ilości świderków w podłożu (ponadto samica auratusa specjalizuje się w polowaniu na nie, a ja sam czasem wyławiam je z akwarium i dorzucam do shrimp-mixa) Druga metoda polega na odpowiednim oświetleniu, od czasu zainstalowania power-glo glony nie rosną tak mocno i co ciekawe zaczynają porastać szybę jakieś 15-20cm od świetlówki (przednia szyba porasta glonem do wysokości 30cm a potem jest czysto - jakby ktoś ten pasek codziennie skrobał żyletką)

zbrojnika też trzymam (bo jest rudy a ja lubie wszystko co rude) ale raczej nie przejmuje się glonami - woli żarcie komercyjne i marchewkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na glony chyba gotowego przepisu nie ma. Mi tak naprawde piękny dywan dopiero teraz zaczął rosnąć ale to taki jaki ma rosnąć. W poprzednim akwa wogóle się go nie doczekałem, a teraz nowa świetlówka od jutra i zobaczymy co z tego zostanie.


To tyle o mnie ale 2 miesiące to jeszcze naprawde mało. Akwarium glonkiem zacznie moze rosnąć w okolicach 4-5 miesiąca (tak chyba średnio z tego co czytam na forum idzie wywnioskować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.