Jump to content

rdzawy nalot


lg.
 Share

Recommended Posts

na ścianach i roślinach w zasadzie na wzystkim pojawił mi sie rdzawy nalot.mówiono mi że jest to wynikiem zbyt małej ilości światła wiec kupiłem płyn z zylazem, a oprócz tego odkazający i nic.poradzcie cos

Link to comment
Share on other sites

brązowy nalot jak mniemam to okrzemki które z czasem się przerodzą w zielenice rzecz imo bardzo porzadana w malawi z braku różnorodnosci flory w naszych akwariach.

Link to comment
Share on other sites

no z szyby to sie czysci mechanicznie najlepiej dowodem osobistym albo kartą płatniczą, i uważaj żebyś przy piasku czyścił tylko w dół żeby nie porysować szkła

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Kup sobie 3 szt. ancistrus dolichopterus najlepiej ok. 5-6 cm. I będzie po kłopocie, który w zasadzie kłopotem nie jest :)


A co z zaczepkami zbrojników przez pysie ?

Również czytałem ze nie powinno się trzymać dwóch samców w małym akwarium.

Po trzecie jeszcze nie widziałem nawet stada zbrojników które wyczysciły by mi tak przednią szybę że nie musiałbym jej czyścić, niestety mechanicznego i własnoręcznego czyszczenia przedniej szyby nie zastąpi nic innego,, gdyby polegać tylko na zbrojnnikach niezbyt podobają mi się ścieżki wyjedzone przez rybki na szybie.

Link to comment
Share on other sites

W 100% nic nie wyeliminuje glonów, jednak Ancistrusy w dużym stopniu zmniejszają ich ilość, zwłaszcza młode osobniki. Sam się kiedyś zdziwiłem, co one potrafią.

Po trzecie jeszcze nie widziałem nawet stada zbrojników które wyczysciły by mi tak przednią szybę że nie musiałbym jej czyścić

Jaki wygodny :lol: . Od dbania o szyby jesteśmy my :wink: . Rybom zostaw dbanie o skały, a z tym zbrojniki radzą sobie całkiem nieźle :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Najlepszym rozwiązaniem jest polubienie glonów i przyzwyczajenie się do okresowego czyszczenia przedniej szyby. A jak ktoś chce bialutkie kamienie w akwa musi liczyć się z dużym wkładem pracy. Według mnie zaglonione kamienie wyglądają ładniej i naturalniej a obserwacja rozwoju glonów może być bardzo ciekawa. U siebie doczekałem się w końcu krasnorostów pięknie falujących w prądzie wody. Tylko żonę musze ciągle przekonywać, że te zaglonione kamloty są piękne i niema sensu ich szorować.

A ze zbrojnikami zależy na jakie osobniki się trafi, miałem takiego spaślaka w S.A. i to co najchętniej robił to przeganianie wszystkich ryb, wyjadanie ikry z kokosa i podbieranie pokarmu innym rybom do prac porządkowych skory nie był.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w swoim akwarium z malawi 3 zbrojniki niebieskie i jak może każdy zobaczyć w galerii ani śladu glonów w akwarium pomimo światła o mocy 160 W. Do tego co miesiąc wyjmuję z komina garść małych glonojadków. Mam dwa samce i jedną samicę. Samice ogólnie czyszczą lepiej-aktywniej. Glonojady mają tak twardy pancerz, że potrafią odganiać pyszczaki od tabletki przyklejonej na szybę a jak wiadomo mam duże i mocne ryby :) . Ja też lubię glony jednak większość ludzi kojarzy je z brudnym i zaniedbanym akwarium a w mojej branży to niedopuszczalne więc mam te glonojady gdyż to akwarium stoi w pokoju centralnym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.