Skocz do zawartości

rdzawy nalot


lg.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
Kup sobie 3 szt. ancistrus dolichopterus najlepiej ok. 5-6 cm. I będzie po kłopocie, który w zasadzie kłopotem nie jest :)


A co z zaczepkami zbrojników przez pysie ?

Również czytałem ze nie powinno się trzymać dwóch samców w małym akwarium.

Po trzecie jeszcze nie widziałem nawet stada zbrojników które wyczysciły by mi tak przednią szybę że nie musiałbym jej czyścić, niestety mechanicznego i własnoręcznego czyszczenia przedniej szyby nie zastąpi nic innego,, gdyby polegać tylko na zbrojnnikach niezbyt podobają mi się ścieżki wyjedzone przez rybki na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% nic nie wyeliminuje glonów, jednak Ancistrusy w dużym stopniu zmniejszają ich ilość, zwłaszcza młode osobniki. Sam się kiedyś zdziwiłem, co one potrafią.

Po trzecie jeszcze nie widziałem nawet stada zbrojników które wyczysciły by mi tak przednią szybę że nie musiałbym jej czyścić

Jaki wygodny :lol: . Od dbania o szyby jesteśmy my :wink: . Rybom zostaw dbanie o skały, a z tym zbrojniki radzą sobie całkiem nieźle :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest polubienie glonów i przyzwyczajenie się do okresowego czyszczenia przedniej szyby. A jak ktoś chce bialutkie kamienie w akwa musi liczyć się z dużym wkładem pracy. Według mnie zaglonione kamienie wyglądają ładniej i naturalniej a obserwacja rozwoju glonów może być bardzo ciekawa. U siebie doczekałem się w końcu krasnorostów pięknie falujących w prądzie wody. Tylko żonę musze ciągle przekonywać, że te zaglonione kamloty są piękne i niema sensu ich szorować.

A ze zbrojnikami zależy na jakie osobniki się trafi, miałem takiego spaślaka w S.A. i to co najchętniej robił to przeganianie wszystkich ryb, wyjadanie ikry z kokosa i podbieranie pokarmu innym rybom do prac porządkowych skory nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim akwarium z malawi 3 zbrojniki niebieskie i jak może każdy zobaczyć w galerii ani śladu glonów w akwarium pomimo światła o mocy 160 W. Do tego co miesiąc wyjmuję z komina garść małych glonojadków. Mam dwa samce i jedną samicę. Samice ogólnie czyszczą lepiej-aktywniej. Glonojady mają tak twardy pancerz, że potrafią odganiać pyszczaki od tabletki przyklejonej na szybę a jak wiadomo mam duże i mocne ryby :) . Ja też lubię glony jednak większość ludzi kojarzy je z brudnym i zaniedbanym akwarium a w mojej branży to niedopuszczalne więc mam te glonojady gdyż to akwarium stoi w pokoju centralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.