Skocz do zawartości

Czy KM nie ma innych propozycji do 112l niż P.saulosi i I.sprengerae?


tom77

Rekomendowane odpowiedzi

No ja miewam je sporo lat dłużej. Jednak to chyba argument za tym, ze tym bardziej można je trzymać w mniejszych baniakach skoro są tymczasowe :). Co do spotów podzielam Twoje zdanie w 80x40x40 wyglądały słabo. Jeden piękny samiec i szaro Panie do bólu. Dlatego ich nie polecam do tak małego szkła bo fajnie by było aby były przynajmniej 2 samce. Nie ma to jednak nic do ich agresji. One są jednymi z najbardziej ciapowatych Mbuna. Nie ma wątpliwości, ze dobrze pielęgnowane Mbuna największy dynamizm osiągają w okolicach 8 do 12 miesięcy czyli wtedy gdy dojrzewają. Później zaś są groźniejsze bo silniejsze. Około 4 roku życia ciapieja i pojawiają się objawy starości przy 6 latach Mbuna to już dziadki. U non Mbuna wygląda to inaczej. Bez wątpienia tu i tu wielość samców podwyższa agresje a jednosamcowość ją obniża. Samiec mordujący swoich konkurentów często lutuje przy okazji samice gdyż jest pobudzony. Zostając sam potrafi totalnie zmienić oblicze. Przykładowo 1 samiec sprengerae i np 5 samic to proporcjonalnie mniej ryb niż w większości prezentowanych 240tek. Bo tam ryby ci zazwyczaj dostatek. Łatwo to policzyć i to zarówno względem litrażu jak i powierzchni dna.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie mnie nie zachwyciły i nie jestem w tych odczuciach odosobniony.

W jednogatunkowym i małym akwarium, niezależnie od wystroju - nie będą w stanie przyciągnąć wzroku, tak jak to zrobią saulosi.



To są tylko i wyłącznie twoje wrażenia, nawet jeśli nie są odosobnione.


Miałem ponad 3 lata elongatusy chewere i jakoś nie zauważyłem, żeby zwariowały po 2. Nie uwierzę, że one się czymś różnią, poza wyglądem, od elongatusów spot.


Harisimi, zaraziłeś mnie swoimi eksperymentami i postanowiłem postawić 112-tkę, tak żeby nikt mi nie zarzucił, że mądrzę się mając 500l. Wpuszczę do niej demasony. Wszystko pod pełną kontrolą i natychmiastową reakcją, gdyby coś niedobrego zaczęło się dziać. Może jestem arogancki, ale myślę, że nic niedobrego się nie stanie.

Znalazłem ciekawy filmik naszego kolegi

Malawi 240l labidochromis caeruleus mbowe & pseudotropheus demasoni 23/07/2015 - YouTube


To akwarium ma ponad 5 miesięcy. Co wy na to?...Oczywiście kolega męczy ryby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przypominam że mówimy o jednogatunkowej obsadzie do 112l.

Nie mówimy o diecie i o szefach (tych mamy w pracy).

Staram się nadążać z korygowaniem pierwszego postu;)

W tym celu wklejam zdjęcia z naszej galerii, ale bez zgody autorów - zrobię to później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z demasonami akurat bym nie próbował bo to ryby samotnicze. Obecność innych ryb tego samego gatunku wręcz je parzy. Jedyną szansą na powodzenie wg mojej opinii jest ich przegęszczanie. 112 litrów to za małe akwa żeby można to zrobić. Dużych szans na sukces wiec ci nie daję. Kolega ma akwarium 5 msc a demasoni wyglądają na bardzo młode/małe. Kolega więc idzie na ostrzu noża choć na 112 kę mi to nie wygląda a bonus za dietę zbiera się zazwyczaj gdy ryby przestaną się intensywnie rozwijać. No chyba, że ktoś zapodaje im mrożonki.

-- dołączony post:

No tak 240 litrów. Nie dojrzałem ☺.

-- dołączony post:

No i kończę już OT przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mówimy o jednogatunkowej obsadzie do 112l.

Mało malawijskich gatunków nadaje się do akwarium 80x30x35cm. Większość wymaga większego zbiornika. Przy założeniu, że podobają Ci się rybki, o których napisałeś:

1/ rdzawy - nie spełnia warunku nie bycia I.sprengerae:D - ale może być.

2/ maingano - dla niego akwa 112l jest za małe (wiem z własnego doświadczenia)

3/ A.fire fish - j.w.(bez własnego doświadczenia:), z lektury), jest to też ryba nie występująca w naturze (jeśli jest to dla Ciebie istotne)

Zajrzyj jeszcze do pierwszego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.