locco Opublikowano 13 Stycznia 2015 #1 Opublikowano 13 Stycznia 2015 Witam wszystkich jestem początkujący na tym forum, jest to również mój pierwszy baniak z malawi także pewnie nie raz będę szukał tu pomocy: 120x40x63 260 ltr. filtr wewnętrzny Aquael Turbo 1500 filtr zewnętrzny Aquael UNIMAX 500 z lampą UV 2 belki LED po 24 W 3 x niebieskie moon light Obsada (same maluchy do późniejszej redukcji lub przeprowadzki do drugiego baniaka): - MELANOCHROMIS AURATUS 7 SZTUK - MELANOCHROMIS CYANEORHABDOS - MAINGANO 7 SZTUK - PSEUDOTROPHEUS ACEI NGARA WHITE TAIL 7 SZTUK - PSEUDOTROPHEUS DEMASONI 7 SZTUK - PSEUDOTROPHEUS SAULOSI (nie Coral) 7 SZTUK - CYRTOCARA MOORII "DELFINKI" 7 SZTUK - LABIDOCHROMIS CAERULEUS 6 SZTUK
spiochu Opublikowano 13 Stycznia 2015 #2 Opublikowano 13 Stycznia 2015 Ło matko, a więcej tych gatunków w sklepie nie było? Wysłane z telefonu
marek_z_81 Opublikowano 13 Stycznia 2015 #3 Opublikowano 13 Stycznia 2015 Witaj. Co do obsady to dąż do tej drugiej opcji
locco Opublikowano 13 Stycznia 2015 Autor #4 Opublikowano 13 Stycznia 2015 wszystko brane u jednego hodowcy, nie w sklepie zobaczymy jak podrosną i będzie można wydzielić haremy to będę myślał w jakim układzie je podzielić. Póki co wszystko jest ok i nic sobie n ie robią
MatiK Opublikowano 13 Stycznia 2015 #5 Opublikowano 13 Stycznia 2015 Masz w baniaku prawie 50 ryb, nic dziwnego, że nic sobie nie robią, po prostu są na maksa zdezorientowane Jeśli "hodowca" wiedział do jakiego akwarium kupujesz ryby to jest zwykłym naciągaczem i tyle. Labidochromis Caeruleus nie powinien być trzymany z Pseudotropheus Demasoni ze względu na preferencje żywieniowe, to po 1. Po 2 Cyrtocara Moori jest stanowczo za duża do tego zbiornika. Po 3 proponowałbym maksymalnie 3 gatunki... Poczytaj sobie proszę wszystko z tego linka http://forum.klub-malawi.pl/faq.php, mam nadzieję, że Ci pomoże.
locco Opublikowano 13 Stycznia 2015 Autor #6 Opublikowano 13 Stycznia 2015 wiem i czytałem, docelowo planuję rozbić obsadę na dwa zbiorniki a co do ilości (przerybienia) zbiornika to ile ludzi tyle opinii rozmawiałem osobiście z kilkoma hodowcami i wszyscy mają podobne zdanie. Póki co są małe, jak podrosną to pomyślę jak je rozdzielić
MatiK Opublikowano 13 Stycznia 2015 #7 Opublikowano 13 Stycznia 2015 a co do ilości (przerybienia) zbiornika to ile ludzi tyle opinii rozmawiałem osobiście z kilkoma hodowcami i wszyscy mają podobne zdanie. Póki co są małe, jak podrosną to pomyślę jak je rozdzielić Na tym forum opinia jest raczej jedna i nie jest ona zachęcająca do takich działań, a hodowcy o jakich mówisz to raczej zwykli sprzedawcy w takim wypadku... Co do podziału, jak duży masz ten drugi zbiornik?
r3b Opublikowano 13 Stycznia 2015 #8 Opublikowano 13 Stycznia 2015 ... a co do ilości (przerybienia) zbiornika to ile ludzi tyle opinii rozmawiałem osobiście z kilkoma hodowcami i wszyscy mają podobne zdanie... Zdanie takie, żeby pchać do akwarium ile wlezie ryb. Z charakterystyki zbiornika widzę, że masz Aquael Glossy 120, rozpatruj ten zbiornik jako zwykłą 240l, gdyż te dodatkowe 20l masz u góry zbiornika, czyli w miejscu które totalnie nie interesuje większości gatunków Mbuna. A że tak zapytam jeszcze z innej strony... Kiedy akwarium zostało zalane?
rayan88 Opublikowano 13 Stycznia 2015 #9 Opublikowano 13 Stycznia 2015 48 ryb? Ja mam połowę mniej w 2 razy większym baniaku! Ale pretensje jedynie można mieć do sprzedawcy a do Ciebie ze FAQ nieczytales!
eljot Opublikowano 13 Stycznia 2015 #10 Opublikowano 13 Stycznia 2015 Panowie to nie dział o obsadach, kolega już zapewne zna nasze podejście do obsad. Jeśli nie, zapraszam do odpowiedniego działu. Koniec OT
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się