Skocz do zawartości

Dieta na masę i rzeźbę :)


Michalooo

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtas o nowym nazewnictwie dowiedzieliśmy się dopiero w tamtym roku i było to weryfikowane przez hariego u samego Adka a że Baza będzie i tak poprawiana to nie opłaca się w niej już grzebać, ale co fakt to fakt informacja o zmianie nazw, nie chodzi tu tylko o maingano bo przemianwano więcej gatunków m.in. afrę, powinna być zamieszczona na Serwisie lub w Przyklejonych.


Wysłane przy użyciu Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wtorku mam nowe ryby (Labidochromis Caeruleus Yellow, Cynotilapia Afra (Jalo Reef), Melanochromis Cyaneorhabdos Maingano) jeszcze są małe. Poprzedni domownicy mojego zbiornika to Rdzawe, Yellow, Hongi oraz Redy. Mieszanka dobra, ale tak było. Ładnie rosły i się rozmnażały. Karmione były prawie wszystkim (tak mi się wydaje). Dostawały codziennie spirulinę 36% płatki, suchy jaki mi wpadł w rękę i mrożonkę (kryl, komar, dafnia, artemia) raz na jakiś czas sałata zlana wrzątkiem posiekana i gotowany makaron. Mrożonkę serwowałem codziennie inną z wcześniej wymienionych i leciała w kółko. Wydaje mi się, że to była dobra dieta. Ryby mi nie chorowały rosły i się rozmnażały, miały swą barwę. Bez rad i doświadczenia tak je karmiłem. Chcę teraz poznać Wasze zdanie na ten temat ?


P.S.

Dziś kupiłem w biedronce szpinak, czosnek, krewetkę białą ekwadorską. Dodam do tego jeszcze jakieś składniki i coś będę mieszał. Na pewno przetestuję także Vibovit.



Witaj

Sporo jest przeciwników takiej diety, jeżeli warzywa sprawdziły się u Ciebie to czemu nie.

Ja produkując takie pokarmy starałem się aby warzywa były świeże, najlepiej z ogródka. Dodając krewetki kierowałem się tym aby były czerwone, jeszcze jedno nie przesadzaj z dużą ilością czosnku.

pozdrawiam;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz ile dziękuje od kolegów dostałeś za swój post jak w przedszkolu


Widocznie popierają to co napisałem. Zresztą marcin1ja1 czy marcin73m to klubowicze ale nie utrzymuję z nimi bardzo bliskiego kontaktu żeby mnie popierali po znajomości tylko mają dosyć twojego trollowania i zrzędzenia. Obrażasz tak ich jak resztę dziękujących pisząc że zachowują się jak w przedszkolu.

Ciągle kogoś się czepiasz i czepiasz, a to crava teraz przeszedłeś na Matika.

STANOWCZO MÓWIĘ PO RAZ WTÓRY - KONIEC TWOJEGO TROLOWANIA NA TYM FORUM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to temat o żywieniu.:(

Proponuję ciekawy filmik, o badaniu paszy 25,30 min, ja oglądałem cały. :P


Cała prawda o rybach - YouTube


-- dołączony post:

Czekam , czekam i zero odzewu a liczyłem że odezwie się stan . Interesuje mnie Twoje zdanie na temat dodawania świeżych ryb do karm których my używamy. Moje odczucia topnieją i zastanawiam się czy moje dodatki ,, niby świeże " to dobry pomysł. Badając wszystko wnikliwie, pewnikiem zdrowym w diecie naszych ryb zostanie tylko makaron.:D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to temat o żywieniu.:(

Proponuję ciekawy filmik, o badaniu paszy 25,30 min, ja oglądałem cały. :P


Cała prawda o rybach - YouTube

-- dołączony post:

Czekam , czekam i zero odzewu a liczyłem że odezwie się stan . Interesuje mnie Twoje zdanie na temat dodawania świeżych ryb do karm których my używamy. Moje odczucia topnieją i zastanawiam się czy moje dodatki ,, niby świeże " to dobry pomysł. Badając wszystko wnikliwie, pewnikiem zdrowym w diecie naszych ryb zostanie tylko makaron.:D



Właśnie skończyłem oglądać załączony przez Ciebie film. Dodatkowo obejrzałem inny film zaproponowany po filmie. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy jakie gówno sobie codziennie serwuje na kanapkę.


Tak naprawdę jedyne pewne jedzenie to tylko z własnej działki (o ile nie jest położona w centrum miasta) lub od zaprzyjaźnionego rolnika, który żywność robi pod siebie (nie na sprzedaż).


Tak samo nie mam pewności co do gotowych karm dla ryb. Tam też może trafiać mączka rybna czy tłuszcz rybi, który będzie zawierał toksyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No film bardzo ciekawy i dający dużo do myślenia i raczej nie nam akwarysta, a konsumentom czyli NAM ludziom.

Wracając na nasze podwórko to w pokarmie który ja stosuję głównym składnikiem jest kryll atlantycki z którym tego typu problemów nie ma ( przynajmniej na razie). Jest jeszcze śledź i jedynie co mi pozostaje to wiara w to że nie jest to śledź z Bałtyku, a że jest to produkt US jest duża szansa że to śledź nie nasz rodzimy ;-). Osobiście nie daję mięsa ryb swoim predatorą tylko krewetki i małże(zresztą wybiórczo i mbuna dostaje to mięso) i liczę na to że nie są tak skażone jak te ryby z filmu.

Jeżeli chodzi o mięso ryb to od tego roku planuję łapać samodzielnie w mojej okolicy młody narybek i go mrozić w -18c. Mam u siebie czysta żwirownię gdzie ryby nie ,,świecą" i wiem że w bezpieczny sposób podam moim ryba dobry i w miarę zdrowy pokarm.


OT


Nie tknę więcej łososia hodowlanego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film - owszem potwierdza to, co już od dawna wielu z nas wiedziało.

Nasze karpie i pstrągi hodowlane też są tak tuczone.


Mam w ogrodzie wystawione dwie wanny żeliwne, które zalane są od wiosny do późnej jesieni wodą. Dzięki nim mam dostęp do larw komara i larw ochotki ( swoje - niezanieczyszczone ) dodatkowo wkładam tam kamenie polne, które po około tygodniu lub dwóch pokrywają się gęstym kożuchem glonów. Taki kamień łatwo jest przenieść do akwa i stworzyć z niego paśnik dla ryb.

Kiedyś w dodatkowym akwarium hodowałem danio malabarskie - na potęgę się rozmnażały, szybko rosły i były idealnym pokarmem dla drapieżników. Teraz posiłkuję się jeszcze hodowlą krewetek Red Cherry, które stanowią nie lada przysmak dla ryb. Jeżeli mam podawać rybom cokolwiek z roślin i warzyw, to są to pokrzywa polna, mniszek ( mlecz ), cukinia, sałata i ogórek - TYLKO z własnej działki. Wszystko to co wymieniłem kosztuje grosze.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.