Kamil777 Opublikowano 23 Listopada 2014 #1 Opublikowano 23 Listopada 2014 Witam! Na forum jestem juz dość długo jednak teraz zdecydowałem sie wstawić zdjecie mojego akwa 600L o wymiarach 200x55x55 ,które umiejscowione jest w kamienicy na drugim piętrze. Ze względu na strop zdecydowałem sie zmniejszyć litraż właśnie do tych 600L. Po tygodniu wiedziałem że był to bład he Filtracja: 2x HW-303B Aquael 2000 Dekoracje: 60kg piasku kwarcowego 80-90 kg Serpentynitu 2 korzenie red moor Obsada: Crabro, Hara, Msobo, Yellow, Acei Co sadzicie?
stan Opublikowano 23 Listopada 2014 #2 Opublikowano 23 Listopada 2014 Fajne ułożenie kamieni, osobiste odczucia mam pozytywne patrząc na twój zbiornik. Strop, heh coś wiem na temat obaw ;-).
marek_z_81 Opublikowano 23 Listopada 2014 #3 Opublikowano 23 Listopada 2014 Naświetlacze dałbym bliżej siebie. Reszta fajnie się prezentuje.
Kamil777 Opublikowano 23 Listopada 2014 Autor #4 Opublikowano 23 Listopada 2014 Zdjęcie robiłem późno i nie chciało mi się juz uzupełnić wody bo pewnie ktoś napisze żeby dolać hehe. Jeśli chodzi o strop to miałem stradzne obawy akwarium jest przykotwione na 8 kotwach chemicznych. Wniosek? boli bo postawilbym te 200x 80x 60. Jeśli chodzi o naświetlacze to bd docelowo 3. Na zdjęciu i tak za jasno to wyszło. A ustawienie zmieniałem juz chyba z 20 razy .W grudniu w końcu wezme się za koronę z PCV od razu inaczej bd prezentować się calosc.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Listopada 2014 #5 Opublikowano 23 Listopada 2014 ....i tak zazdroszczę litrażu Fajne akwarium...
Kamil777 Opublikowano 23 Listopada 2014 Autor #7 Opublikowano 23 Listopada 2014 Dzięki za komentarze juz dolane hehe
rayan88 Opublikowano 23 Listopada 2014 #8 Opublikowano 23 Listopada 2014 Co to są kotwy chemiczne? Baniaczek super ja się też przeprowadzam do kamienicy o stropach drewnianych a mam 450l ale plany oczywiście na większe są.
Kamil777 Opublikowano 23 Listopada 2014 Autor #9 Opublikowano 23 Listopada 2014 Wpisz w Google to Ci wyskoczy wszystko. Ja mam specjalny stelaż z profili 40x40x3 a w nim wywiercone otwory na kotwy. Z oblicześć wynika ze sama ściana powinna utrzymać ten ciężar. Kotew mam 8 a wytrzymałość jednej to ok 200 kg. I co ważne akwarium jest postawione w poprzek belek stropowych. Belki mam rozstawione co,jakiej 60 cm. -- dołączony post: Naprzeciwko mam piec kaflowy waga ok 1 tony. Jak bd za 2lata robił centralne zwolni mi się 4m ściana. A za jakieś 4 skończy kredycik. I mam cichy plan postawić 300x80x70. Juz zagadalem o tym żonie. Stwierdziła że zwariowalem. Ale spokojnie to samo gadala przy 300l, potem 600l wiec wyjdzie na moje hehe. Wtedy musiałbym chyba z 20 takich Kotew użyć bo inaczej serce by mi nie wytrzymalo. Tak jak,pisałem miało by stac w miejsce pieca a ciężar rozkłada się na 100x80 waga ok 1 tony. Waga Takiego akwarium na metr zdecydowanie mniejszea bo jakieś 800kg. Licząc ze calosc bd ważyła ponad dwie tony. Jedak bd zabezpieczona przez kotwy. Ale plany daleki. Ale,marzyć mogę. Marzyłem o dwumetrowce. To o trzymetrowce nie można hehe?
spiochu Opublikowano 23 Listopada 2014 #10 Opublikowano 23 Listopada 2014 Jak 4m ściana to już planuj te 4 metrowe. Przeskoczysz etap trzymetrówki Wysłane z telefonu
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się