Olobolo Opublikowano 29 Czerwca 2015 #31 Opublikowano 29 Czerwca 2015 To już wolę aby lądowały w paszczy D. strigatus
stan Opublikowano 29 Czerwca 2015 #32 Opublikowano 29 Czerwca 2015 To nie jest walka z wiatrakami bo jednak na rynku są tzw. dobre ryby, a nie genetyczne mieszanki. Uważam że trzeba propagować czystość gatunków, a nie jeszcze chwalić bastardy. Akwaryści muszą mieć świadomość żeby nie bastardyzować ryb bo efekty widać w naszej galerii w dziale nie zidentyfikowane. Tam widać śmietnik i efekt niedbalstwa i braku świadomości wielu akwarystów.
junglist Opublikowano 29 Czerwca 2015 Autor #33 Opublikowano 29 Czerwca 2015 ---------------Skoro nie możecie uszanować--------------------- Zasady są takie że nie bastardujemy ryb a tym bardziej ich nie sprzedajemy, rozdajemy itp. DLACZEGO? A no dlatego że nie jest to widzimisię doświadczonych malawistów tudzież,, śmietankowców'' tylko chcemy za kilka lat nadal kupować czyste porządne ryby, a nie oglądać w akwarium zlepek genetyczny czyli w skrócie: Zasady są takie że nie ... krzyżujemy ryb dlatego że ... chcemy za kilka lat nadal kupować czyste porządne ryby, a nie oglądać w akwarium zlepek genetyczny... I zgadzam się z tym!!! Ale skoro ja ich nie sprzedaje to Ty stan ich nie kupisz i nie będziesz "oglądał zlepka genetycznego". Zobaczą je tylko Ci którzy przyjdą do mnie popatrzeć w baniak. A ja akurat chce oglądać taki zlepek genetyczny... Uważam że trzeba propagować czystość gatunków, a nie jeszcze chwalić bastardy. Akwaryści muszą mieć świadomość żeby nie bastardyzować ryb bo efekty widać w naszej galerii w dziale nie zidentyfikowane. Tam widać śmietnik i efekt niedbalstwa i braku świadomości wielu akwarystów. Nie rozumiem całej tej "propagandy" z czystością gatunku: - nie promuje mojego bastarda nigdzie komercyjnie, nie wrzucam do galerii w dziale nie zidentyfikowane, a wręcz opisuje go, że spodziewam się iż to krzyżówka - pisze, że nie mam zamiaru jej rozdawać, a już na pewno sprzedawać... co raczej świadczy o mojej świadomości PODSUMOWUJĄC: To mój wątek i chciałbym żeby zakończyła się już dyskusja na temat krzyżowania :x :x , szczególnie dlatego że żaden argument mnie nie przekonał... bo to zasady dla zasad... których ja i tak nie łamię. A akwarystyka dla mnie to ma być przyjemność więc taka dyskusja jest zbędna. ----------- ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ----------------- TO może być: melanochromis interruptus Jedna fotka znaleziona w necie, druga ode mnie z akwarium.
pozner Opublikowano 30 Czerwca 2015 #34 Opublikowano 30 Czerwca 2015 Mi też, oglądając ten film, przyszedł do głowy P. johani. Gdzieś na tym Forum była już dyskusja na temat "kratkowanych" pyszczaków. Co do bastardów, to jak sądzicie, skąd wzięła się taka różnorodność pyszczaków? Może właśnie dlatego. Taiwan Reef cichlid spawn, babies on the way! - YouTube
Olobolo Opublikowano 30 Czerwca 2015 #35 Opublikowano 30 Czerwca 2015 OK można zakończyć, ale jeszcze wtrącę swoje 4.5 złotego. Zobowiązuję się napisać jak sprawa ma się z perspektywy ewolucjonisty. Podkleje tu linka. Pozner słusznie zauważył coś, co ja już dawno podnosiłem broniąc argumentu o bezsensowności obrony czystej rasy. Junglist... Popatrz wywołałeś ostra dyskusję. Nic, tylko się cieszyć. W ogóle wczoraj był dzień bastardow jeszcze inna koleżanka umieściła zdjęcie aulonocarosciaenochromisa temat temperamentu Sciaenochromisa był już poruszany. Pyszczaki to wyjątkowe ryby Niech żyją kundle! wstaję, jem śniadanie i naskrobię coś ekstra o krzyżówkach w nowym wątku. 1
stan Opublikowano 30 Czerwca 2015 #36 Opublikowano 30 Czerwca 2015 Pisząc swoje kilka groszy nie miałem zamiaru atakować twoich ryb Junglist bo mnie to ,,rybka" co u ciebie pływa , oczywiście chwała Ci za to że nie masz zamiaru rozmnażać i rozprowadzać bastardów ;-). Była to jedynie odpowiedź na pisanie że kundle są OK itd. Co innego dobór naturalny i jego efekt w postaci nowych gatunków ryb ( gdzie w jeziorze Malawi tworzenie nowego gatunku i tak trwa mega szybko bo około 100-200lat ),a co innego świadome mieszanie rybami przez człowieka. Na litość boską nie bawmy się w Boga i nie dorabiajmy jeszcze do tego teorii , że to jest OK. Jeżeli chodzi o twoja rybę to właśnie często i gęsto tak wygląda bastard samca saulosi ;-) . 1
junglist Opublikowano 3 Lipca 2015 Autor #37 Opublikowano 3 Lipca 2015 Mała reorganizacja kamieni bo "nieJednoznaczny" samiec podkopał kamień do dna Teraz wszystkie kamienie leżą albo na komorowym pleksi albo na płaskich kamieniach na dnie.
eljot Opublikowano 3 Lipca 2015 #38 Opublikowano 3 Lipca 2015 Jak patrzę na tą konstrukcję po lewej to trochę mi ciarki chodzą po plecach .
junglist Opublikowano 3 Lipca 2015 Autor #39 Opublikowano 3 Lipca 2015 Moim zdaniem wygląda ładnie ;] a szczegóły tu: http://forum.klub-malawi.pl/showpost.php?p=323340&postcount=19
eljot Opublikowano 3 Lipca 2015 #40 Opublikowano 3 Lipca 2015 Nie oceniam czy ładnie czy brzydko ale na fotce wygląda mało stabilnie.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się