darek025 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Autor #31 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Poziom No2 w akwarium mam 0,5. Chyba trochę za dużo
stan Opublikowano 13 Sierpnia 2014 #32 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Poziom No2 w akwarium mam 0,5. Chyba trochę za dużo Tak to zły poziom , powinien wynosić zero +/- 0,01. Ogólnie rzecz biorąc no2 powinno zostać ,,zjedzone" przez bakterie nitryfikacyjne w filtrze i zamienione na no3. Dlatego właśnie wynik no2 powinien być zerowy.
darek025 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Autor #33 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 To co należy teraz zrobić
stan Opublikowano 13 Sierpnia 2014 #34 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Dareczku czekać , aż się namnoży taka ilość bakterii która na bieżąco będzie ,,zjadać " to no2. Jest to najzwyklejsze zamykanie się cyklu azotowego :-) 1
JemioloSeba Opublikowano 13 Sierpnia 2014 #35 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Już wszystko zrobiłeś. Teraz tylko czekaj i rób co kilka dni testy aby mieć wszystko pod kontrolą. 1
darek025 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Autor #36 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Dziękuję bardzo za wszystkie rady ;-) -- dołączony post: A cykl azotowy zamknie się jak No2 będzie na bardzo niskim poziomie a No3 będzie na około 5?
stan Opublikowano 13 Sierpnia 2014 #37 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 A cykl azotowy zamknie się jak No2 będzie na bardzo niskim poziomie a No3 będzie na około 5? Zamknie się jak no2 będzie zerowe , a no3 wyraźnie wrośnie , a z tym różnie bywa wszystko zależy ile tego no2 zostało przerobione. Będzie to gdzieś tak mniej więcej w granicach 20-40mg , najważniejsze to żeby te 0,5mg no2 spadło do zera wtedy możesz zacząć myśleć o pierwszych rybach. Oczywiście zanim ryby wpuścisz zrób 25% podmianę wody.
darek_vn Opublikowano 13 Sierpnia 2014 #38 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 NO2 0 a z NO3 to różnie zależy od wody, w każdym razie zacznie rosnąć
darek025 Opublikowano 16 Sierpnia 2014 Autor #39 Opublikowano 16 Sierpnia 2014 Kiedy No2 Zacznie spadać bo cały czas jest na tym samym poziomie
eljot Opublikowano 16 Sierpnia 2014 #40 Opublikowano 16 Sierpnia 2014 To nie miejsce na dyskusje o cyklu azotowym. Zajrzyj do działu woda a dowiesz się wszystkiego.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się