Andrzej Głuszyca Opublikowano 12 Sierpnia 2014 #21 Opublikowano 12 Sierpnia 2014 10l dolewałem z poprzedniego akwarium Teraz woda zrobiła się jak mleko nie wiem czemu ...pewnie pierwotniaki zakwitły. Samo zniknie..Jest to powszechne zjawisko w dojrzewającym akwarium. Możesz intensywniej napowietrzać albo spokojne czekać 1
darek025 Opublikowano 12 Sierpnia 2014 Autor #22 Opublikowano 12 Sierpnia 2014 Oki a co ze Świderkami one też są Potrzebne jeśli tak to ile ich powinno być?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 12 Sierpnia 2014 #23 Opublikowano 12 Sierpnia 2014 ...świderki mają za zadanie buszować w piasku aby likwidować tak zwane strefy beztlenowe. Ja ich nigdy nie używałem obawiając się ich plagi:) A poza tym strefę beztlenową można samemu likwidować co jakiś czas w ten sposób ,że podczas wymiany wody można palcami zruszyć podłoże i będzie oki. Ja osobiście jestem na NIE ...ale wielu kolegów je stosuje. Nie musisz ale możesz:)
karbeti Opublikowano 12 Sierpnia 2014 #24 Opublikowano 12 Sierpnia 2014 Pewnie że tak, na co świderki. U mnie pyśki tak przewalają podłoże że nawet nie ma mowy o jakiejś strefie beztlenowej
deccorativo Opublikowano 13 Sierpnia 2014 #25 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Darku może jednak zacznij od startu tego zbiornika a świderki, tła i wszystko inne ważne pierduły pozostaw na potem. Z tego co się doczytałem to tylko wlałeś 10 l wody ze starego zbiornika - reszta to kranówa. Nie wiem co z filtracją biologiczną i czy wlałeś uzdatniacz kranówy bo po poziomie NO3 można sądzić że wodę masz okropną ( chyba że te 10 l starej miało ze 300 mg/l NO3) więc woda mogła być chlorowana. Zadania dla ciebie w tej kolejności. 1/ Wlać uzdatniacz wody kranowej 2/ Wlać bakterie nitryfikacyjne najlepiej 1-2 ampułki Prodibio Biodigest 3/ Wlać pożywkę dla bakterii np. wodę amoniakalną 8-10 kropelek:D 4/ Zmierzyć po tym parametry wody pH, NH4, NO2, NO3 testami kropelkowymi JBL 5/ Zmierzyć NO3 i NO2 wody kranowej. 6/ Potem to podać nam i powrócić do całej reszty pierduł
stan Opublikowano 13 Sierpnia 2014 #26 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Oki a co ze Świderkami one też są Potrzebne jeśli tak to ile ich powinno być? Świderki warto mieć na pewno jak masz stricto ślimakożerców , jak nie to nie potrzebne.
darek025 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Autor #27 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Deccorativo zrobiłem wszystko to co napisałeś juz na początku a No3 mam na poziomie 15 w akwarium
deccorativo Opublikowano 13 Sierpnia 2014 #28 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Deccorativo zrobiłem wszystko to co napisałeś juz na początku a No3 mam na poziomie 15 w akwarium A to super czyli czekamy aż ruszy cykl azotowy. A ile masz NO3 w kranówie?
darek025 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 Autor #29 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 No3 w kranówce jest na poziomie 1
stan Opublikowano 13 Sierpnia 2014 #30 Opublikowano 13 Sierpnia 2014 No3 w kranówce jest na poziomie 1 Bombowy masz poziom NO3 w kranówce.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się