Guban88 Opublikowano 18 Czerwca 2014 #1 Opublikowano 18 Czerwca 2014 Witam. Pojawił się następujący problem. Ostatnio wystrzeliły mi sinice , zasłoniłem na 3 dni ale to nie pomogło bo wróciły. Może za szybko wszystko zrobiłem ale mam pytanie jak zasłonienie akwa nie pomoże to co dać na nie? Zwiększyć np do 5 dni ? Ale jak karmić ryby wtedy ? Jak ponowić działanie z pozytywnym skutkiem ? [300] Malawi
eljot Opublikowano 18 Czerwca 2014 #2 Opublikowano 18 Czerwca 2014 U mnie pomógł adsorber fosforanów w kuble. http://www.zoofokus.pl/?78,phosguard&PHPSESSID=638e4c368e86b681bb930af8636d2030
Guban88 Opublikowano 18 Czerwca 2014 Autor #3 Opublikowano 18 Czerwca 2014 A coś sprawdzonego w płynie/tabletkach używał ktoś ? Nie chciałbym otwierać kubła ( w ostateczności bym zrobił to ) bo niedawno czyściłem go. Dziś podmieniłem ok 90 l wody. [300] Malawi
lufa555 Opublikowano 19 Czerwca 2014 #4 Opublikowano 19 Czerwca 2014 Sinice to takie dziadostwo, z którym walczyłem z 4 miesiące. Nie pomagało zaciemnienie, wszelka chemia niby na sinice, absorber fosforanów też nie zadziałał. Pisanie o stosunku NO3 do PO4 też nijak nie miało odzwierciedlenia na moje sinice. Ja po długiej walce zrobiłem tak: Wyłączyłem światło całkowicie na ponad 2 tygodnie, nie zaciemniałem akwa. Po tej przerwie zmniejszyłem moc oświetlenia i jak na razie mam spokój ( choć w jednym miejscu coś mi się pojawiło na piachu). Wcześniej kupiłem chemiclean na sinice ( podobno tylko do morszczaka ) i dziś zapodałem aby dziadostwo się nie rozrosło. Czytałem na roślinnym forum, że w słodkich też działa. Ja będę w stanie dopiero ocenić za miesiąc lub 2. Jak się nie pojawią to polecę produkt. -- dołączony post: Sorki za post pod postem ale podrążyłem temat Boyd Chemiclean o stosowaniu w wodzie słodkiej i natrafiłem na coś takiego: http://boyd--enterprises.com/faq/ Tam jest napisane, że chemiclean działa również w wodzie słodkiej. Morszczaki są zadowoleni ze stosowania, podobno sinice po kuracji nie powracają.
Guban88 Opublikowano 19 Czerwca 2014 Autor #5 Opublikowano 19 Czerwca 2014 Czytałem własnie twój temat dziś i poszukałem tego produktu. Na e-rybka ma same pozytywne opinie więc musi być coś w tym. Poza tym jeden z komentarzy " Działanie widać po 6h od użycia Brak cyjano w moim akwarium po 24h. Polecam " więc warto w niego zainwestować myślę. Zamówiłem BOYD CHEMICLEAN. Po weekendzie pewnie dostanę , zdam relacje jak to zadziałało na sinice:) [300] Malawi
lufa555 Opublikowano 21 Czerwca 2014 #6 Opublikowano 21 Czerwca 2014 Chemiclean nie jest tani. Ja zamówiłem opakowanie na ponad 4000l, dałem ponad 100zł. Choć patrząc z perspektywy ile wody utlenionej wlałem i innych środków cud miód i malina to stwierdzam, że ta stówka to kropla w morzu
Guban88 Opublikowano 21 Czerwca 2014 Autor #7 Opublikowano 21 Czerwca 2014 No nie jest tani , ja zamówiłem ten mniejszy 2g. Starczy na prawie 1200 l więc 3 kuracje będę mógł zrobić. Ale z tego co ludzie piszą na temat tego to jestem przekonany że wystarczy [300] Malawi
tomaszr2005 Opublikowano 21 Czerwca 2014 #8 Opublikowano 21 Czerwca 2014 Kolego. Ja chemii w akwarium mówię NIE. Lanie środków na sinice nie zniweluje przyczyny występowania ich. Przemyśl jeszcze raz jakie zmiany mogły zajść u Ciebie w zbiorniku. Z tego co pamiętam dodałeś kolejne 10 wat oświetlenia.
Guban88 Opublikowano 21 Czerwca 2014 Autor #9 Opublikowano 21 Czerwca 2014 Opinie ludzi używających Chemiclean mówią że sinice nie powracają Dodanie dodatkowego światła tj łącznie 30 W na 300 l wody a to i tak mało. Może i to jest przyczyną ale bardziej celował bym w to że przeszedłem z cotygodniowej podmiany na co 2 tygodnie. Celem było zwiększenie NO3 w akwa , dodanie światła a co za tym idzie wzrost glonów ale tych pożądanych.Może tym ruchem wywołałem te sinice. Miałem akwa owinięte ręcznikiem + dodatkowe napowietrzanie które chodzi cały czas ale nie pomogło. Zrobiłem podmianę teraz ok 90 l wody i od teraz wracam do cotygodniowej + kuracja zamówionego już środka:) [300] Malawi
lufa555 Opublikowano 24 Czerwca 2014 #10 Opublikowano 24 Czerwca 2014 Nie wiem czy to przypadek czy nie ale po zastosowaniu Chemiclean w krewetkarium ( około 1 miesiąc temu ) zaczął się intensywny wzrost glonów nitkowatych soczyście zielonych. Wtedy nie zwracałem na to uwagi ale po zastosowaniu tego środka w moim malawi efekt jest ten sam ale glony tym razem nie są nitkowate ale takie skorupkowate też pięknie zielone. Zbieg okoliczności? Możliwe, choć Chemiclean ma chyba coś w sobie co powoduje ich wzrost tępiąc przy tym sinice.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się