Skocz do zawartości

Walka z sinicami


Guban88

Rekomendowane odpowiedzi

No gdyby tak było to spoko :D a mam jeszcze pytanie, jak użyłeś Chemiclean ? Bo jest że łyżeczka z opakowania na 38 l i że rozpuścić w wodzie. Ja dałem w szklankę trochę wody ( może kielicha małego ) to wymieszałem i do akwa. I po jakim czasie były efekty ginięcia sinic ? Bo tam jest napisane że jak tego to po 48 podmianę i powtórzyć proces.



Minęła prawie doba od pierwszej dawki a prawie 0 poprawy. Trochę mniej ale nie za wiele zobaczymy jak po kolejnej dawce będzie.



Na forum morskim czytałem że trzeba odessać bo ten lek je osłabia i powinno być ok. Dziś tak zrobiłem i zobaczymy czy będą rosły dalej .




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nimi walczyłem trochę inaczej. Nie świeciłem ponad 2 tygodnie aż wszystkie padły w cholerę. Oczywiście w między czasie podmieniałem wodę i dbałem o akwarium jak zawsze.


Po ponad 2 tygodniach włączyłem nowe oświetlenie ale słabsze bo 2x 10W LED 6500K. Tak sobie świeciło coś koło 3 tygodni i sinic nie było widać. Jednak moje bystre oko dostrzegło coś niepokojącego ( około 1cm2 ), odessałem to i Chemiclean w akcji. Rozpuściłem tyle ile trzeba choć nie wiem dokładnie ile mam wody netto, i zapodałem do akwa. Po 2 dniach akurat przypadła podmiana wody więc podmieniłem 20%. Na razie sinic nie widać. Codziennie obserwuje dokładnie piasek. Mam nadzieje, że tak zachwalany specyfik w końcu podziała i problem będzie z głowy. Póki co efekt jest taki, że sinic brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w akwa cały czas naświetlacze 2 sztuki ,normalnie miałem od niedawna 3 ale jeden mi padł ale świecę cały czas.A co do dawki to ja dałem po przeliczeniu na całą pojemność nie na netto. Więc jeśli zaczął już działać to musi dać skutki.Może on właśnie tak działa że zapobiega wzrostowi ,wszystkie cyjano obumierają i resztki zebrać trzeba samemu. Zobaczymy jutro muszę odlać resztę wody do 20% wlać świeżej bo dziś odlałem kilka l wraz z cyjano jak zebrałem całość z piasku.




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to przypadek czy nie ale po zastosowaniu Chemiclean w krewetkarium ( około 1 miesiąc temu ) zaczął się intensywny wzrost glonów nitkowatych soczyście zielonych. Wtedy nie zwracałem na to uwagi ale po zastosowaniu tego środka w moim malawi efekt jest ten sam ale glony tym razem nie są nitkowate ale takie skorupkowate też pięknie zielone.

Zbieg okoliczności? Możliwe, choć Chemiclean ma chyba coś w sobie co powoduje ich wzrost tępiąc przy tym sinice.



Lufa pokażesz zdjęcia tych glonów w malawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dobę po zastosowaniu odessałem i dobę po odessaniu , czyli dwie po zastosowaniu chemiclean nie ma nic! A wcześniej jak odessałem to po dniu już było widać pierwsze ślady nowych sinic. Czyżby 1 dawka wystarczyła i odessałem już obumarłe sinice? Czas pokaże. Czekam na dalszy rozwój wydarzeń, mam nadzieję że już znikły na stałe!:)




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guban u mnie było to samo. Kiedyś odsysałem i następnego dnia znów były. Teraz nie mam na razie tego problemu. Oby u Ciebie już się pojawiły.


Kalbar, one nie wychodzą na miejscach czarnych bo nie miałem czarnych glonów. One po prostu rosną sobie, ale jak pisałeś w miarę szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci trzeci dzień po zastosowaniu i nic :D Mam na dzieję że tak się utrzyma.Ale dla pewności zrobię jak zleca producent , czyli przeprowadzić co miesiąc kurację dla utrzymania czystości w akwa. Póki co twierdzę że ten środek działa błyskawicznie i oby tak się utrzymało!




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.