Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@Bartek_De @bobasxx @iquitos68 Dziękując za wszystkie pomocne uwagi, tak ostatecznie wyszedł mój kaseciak. Jednak przegroda za gąbką jest, na grzałkę, ale o wysokim przelocie dolnym h 10 cm. Gąbka 13,5x6 cm. Kratka rastrowa za gąbką na całej jej powierzchni, gąbki nie będzie wginać do środka. Wlot tylko dołem, również z kratki rastrowej, oczka 1x1 cm.

9B596C1E-F623-4512-94AB-D6634D3B9AC4.jpeg

F3064DC7-1F9E-4731-833F-009FA859AB56.jpeg

82F51B0C-1214-4C05-9FE6-A46E940F0890.jpeg

194A7260-73DB-4D63-9C44-20E3EDDF26E8.jpeg

Edytowane przez TomekT
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bezprym nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale tak, róg kaseciaka z zasysem po będzie dolegał do rogu akwarium. Dzięki za uwagę, planuję co prawda w większości piasek 0,8-1,6 wymieszany ze żwirkiem 1-3 w proporcji ok. 2:1, ale wezmę to pod rozwagę, bo chciałem zrobić kaseciak właśnie 10 cm nad dnem. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może komuś się przyda taki pomysł. Koszyk do kaseciaka z plastikowej kanwy i spienionego PCV. Na nim można położyć gąbkę grubozniarnistą i na to pompa. Idea była taka, że w siatce/worku media nie ułożą się tak, jakbym chciał, w rogach zawsze będą jakieś prześwity, a tu może i K1 miałoby jakąś ograniczoną fluidyzację, jeśli nasypać nieco mniej. 😉

9D60A275-8A64-4B74-8C8A-3CB99A4116EC.jpeg

ABA7D5C4-A12B-423F-A906-92EBD8645630.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć!
To forum już nieraz służyło mi celnymi pomysłami. Nie inaczej jest z tym wątkiem.
Jestem w trakcie budowy 700L zbiornika. Jeszcze do niedawna nastawiałem się na filtrację w sumpie. Dziś po lekturze 180 stron wątku, jestem znacznie bliżej filtra kasetowego. I jeśli powstanie, to właśnie na podstawie zawartych tu pomysłów, za które bardzo dziękuję.

Ponieważ chciałbym uprościć sprawę podmian wody, planuję wykonać na wypływie wody z pompy filtra, trójnik z zaworem kulowym, którym mógłbym zrzucać wodę pod akwarium do kanalizacji. W drugą stronę nitka z kranówką, również na prostym zaworze. Wszystko w manualu, bez automatyki. Czy ktoś praktykował może takie rozwiązanie i czy czają się tu potencjalne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.