Bartek_De Opublikowano 30 Maja 2023 #1791 Opublikowano 30 Maja 2023 Można też dać kratki po obu stronach gąbki, a w kaseciaku wkleić prowadnice na odpowiednią szerokość i wsuwać gąbkę razem z kratkami, będzie łatwiej. 1
iquitos68 Opublikowano 30 Maja 2023 #1792 Opublikowano 30 Maja 2023 27 minut temu, Bartek_De napisał(a): Nie znam się na kaseciakach, ale chyba można by wkleić kratkę rastrową aby gąbka się o nią opierała i wtedy nie będzie jej wyginać Ciekawy pomysł. Co to kratka rastrowa?
TomekT Opublikowano 30 Maja 2023 #1793 Opublikowano 30 Maja 2023 Taka, wyłożyłem nią dno akwarium. https://allegro.pl/oferta/kratka-rastrowa-podstawka-przegroda-29-5-x-15-cm-12823044973 1
TomekT Opublikowano 7 Czerwca 2023 #1794 Opublikowano 7 Czerwca 2023 (edytowane) @Bartek_De @bobasxx @iquitos68 Dziękując za wszystkie pomocne uwagi, tak ostatecznie wyszedł mój kaseciak. Jednak przegroda za gąbką jest, na grzałkę, ale o wysokim przelocie dolnym h 10 cm. Gąbka 13,5x6 cm. Kratka rastrowa za gąbką na całej jej powierzchni, gąbki nie będzie wginać do środka. Wlot tylko dołem, również z kratki rastrowej, oczka 1x1 cm. Edytowane 7 Czerwca 2023 przez TomekT 3
Andrzej Głuszyca Opublikowano 8 Czerwca 2023 #1795 Opublikowano 8 Czerwca 2023 @TomekT Tomku..dlaczego biały?
TomekT Opublikowano 8 Czerwca 2023 #1796 Opublikowano 8 Czerwca 2023 @Andrzej Głuszyca Andrzeju, i tak będzie zabudowany tłem strukturalnym mniej więcej w ten sposób, a stwierdziłem, że w tak długiej lufie łatwiej będzie widać zbierający się syf. 2
Bezprym Opublikowano 8 Czerwca 2023 #1797 Opublikowano 8 Czerwca 2023 (edytowane) Czy dobrze widzę zasysem będzie dolegał do scianki? Jeśli kaseciak będzie 10 cm nad dnem na bank będzie zaciągał ci piasek,u mnie tak jest i myślę już nad skróceniem go. Edytowane 8 Czerwca 2023 przez Bezprym 1
TomekT Opublikowano 8 Czerwca 2023 #1798 Opublikowano 8 Czerwca 2023 @Bezprym nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale tak, róg kaseciaka z zasysem po będzie dolegał do rogu akwarium. Dzięki za uwagę, planuję co prawda w większości piasek 0,8-1,6 wymieszany ze żwirkiem 1-3 w proporcji ok. 2:1, ale wezmę to pod rozwagę, bo chciałem zrobić kaseciak właśnie 10 cm nad dnem.
TomekT Opublikowano 29 Czerwca 2023 #1799 Opublikowano 29 Czerwca 2023 Może komuś się przyda taki pomysł. Koszyk do kaseciaka z plastikowej kanwy i spienionego PCV. Na nim można położyć gąbkę grubozniarnistą i na to pompa. Idea była taka, że w siatce/worku media nie ułożą się tak, jakbym chciał, w rogach zawsze będą jakieś prześwity, a tu może i K1 miałoby jakąś ograniczoną fluidyzację, jeśli nasypać nieco mniej.
LukasLDZ Opublikowano 29 Listopada 2023 #1800 Opublikowano 29 Listopada 2023 Cześć! To forum już nieraz służyło mi celnymi pomysłami. Nie inaczej jest z tym wątkiem. Jestem w trakcie budowy 700L zbiornika. Jeszcze do niedawna nastawiałem się na filtrację w sumpie. Dziś po lekturze 180 stron wątku, jestem znacznie bliżej filtra kasetowego. I jeśli powstanie, to właśnie na podstawie zawartych tu pomysłów, za które bardzo dziękuję. Ponieważ chciałbym uprościć sprawę podmian wody, planuję wykonać na wypływie wody z pompy filtra, trójnik z zaworem kulowym, którym mógłbym zrzucać wodę pod akwarium do kanalizacji. W drugą stronę nitka z kranówką, również na prostym zaworze. Wszystko w manualu, bez automatyki. Czy ktoś praktykował może takie rozwiązanie i czy czają się tu potencjalne problemy?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się