Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przepraszam, z góry za pytanie, bo temat śledze od czasu do czasu i nawet wczoraj przebrnąłem przez 2/3 i wiem już dużo, wymiary zasady itp, ale jednego nie mogę zrozumieć:

Jak umieszczacie blok absorbera w kaseciaku? Przecież to musi być jakiś wymuszony przecisk, a dedykowanej pompki do tego nie widzę..? Wskażcie proszę jakieś rozwiązanie na ten blok, rura kanalizacyjna + 2x zaślepka czy jak?

Czy blok z Purolite łączycie z NGBC/TMBT? Czy jest to uzasadnione?

Obecnie moja filtracja to kubeł z NGBC + AQ2000, ale czeka mnie poważny remont w akwarium więc przymierzam się do zmian z racji braku dostępności NGBC.

Opublikowano
Godzinę temu, mariuszes napisał:

Jak umieszczacie blok absorbera w kaseciaku? Przecież to musi być jakiś wymuszony przecisk, a dedykowanej pompki do tego nie widzę..? Wskażcie proszę jakieś rozwiązanie na ten blok, rura kanalizacyjna + 2x zaślepka czy jak?

Czy blok z Purolite łączycie z NGBC/TMBT? Czy jest to uzasadnione?

Było wielokrotnie w róznych tematach

47fa4f1eb86e0407.jpg

 

Rura kanalizacyjna fi75 odciąć 32 cm do tego dwie zaślepki do słupków ogrodzeniowych fi76  i dwie okrągłe gąbki ppi45 gęste do tego pompki do wyboru

Hydor Pico 250

Hj411

każda inna 250-300l/h ale jeśli ma leżeć na wzmocnieniu to minimum pompka 400l/h

77c1835a1bd60ad5.jpg

 

 

Opublikowano
Dnia 16.10.2016 o 15:52, suricade napisał:

Możesz podać wymiary i jaka pompa ?

Wiem ,ze są na filmie ale łatwiej przeczytać niż zapamiętać.

Sorki za zwłokę, wczoraj miałem masę roboty, kaseciak kompaktowy o wymiarach 233x86x413mm
wymiary komór - śmieciowa 8mm / gąbki 50mm / grzałki 30mm/ biologii i pompy 130mm

Kaseciak napędzany pompą Atman 306, złoże jest na podeście wklejonym bezpośrednio do ścianek komory, prześwit pomiędzy komorą grzałki a biologii to 6cm.

Złoże w siatce po warzywach, na złożu leży węgiel aktywny do okapów - docięty na rozmiar komory.

 

Gdyby ktoś chciał skopiować projekt to oszczędzę wyliczania formatek...

Pcv 3mm

233x410 2x 

80x410 2x

80x350 1x

233x86 1x

50x410 1x

z ostatniej wycinamy 5x410 i robimy prowadnice, u mnie nie docinają do 5mm ;) ale mają inne zalety.

 

 

  • Dziękuję 1
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Pleziorro, i jak się sprawuje Twoja kaseta? Planuję skopiować Twoją z nieco dłuższą komorą pompy. Ten projekt mi najbardziej pasuje bo kaseta nie jest narożnikowa.

Widzę, że do budowy filtra używacie spienionego PCV 3mm.. czemu nie PCV twarde? Są jakieś przeciwwskazania?

Opublikowano
56 minut temu, mariuszes napisał:

Widzę, że do budowy filtra używacie spienionego PCV 3mm.. czemu nie PCV twarde? Są jakieś przeciwwskazania?

No są - nawet trzy przeciwwskazania.

1/ trudno dostać czarne lite pcv , najczęściej jest szare więc do czarnego tła pasuje jak pięść do oka.

2/ cena kolego tyż ważna

3/ a spróbuj w litym pcv nożykiem wyciąć szczeliny wlotowe albo całą formatkę;)

Opublikowano
39 minut temu, deccorativo napisał:

No są - nawet trzy przeciwwskazania.

1/ trudno dostać czarne lite pcv , najczęściej jest szare więc do czarnego tła pasuje jak pięść do oka.

2/ cena kolego tyż ważna

3/ a spróbuj w litym pcv nożykiem wyciąć szczeliny wlotowe albo całą formatkę;)

Można spokojnie z litego PCV. Dociąć można szlifierką kątowa ( gumówką, boszem czy jak gdzie nazywają). Ale trzeba spełnić kilka warunków żeby to zrobić w miarę czysto. Chyba ,że masz dostęp do narzędzi typowo po PCV. Ściankę z wlotem i ta która widać, można robić ze spienionego albo nim okleić dla zamaskowania. Ja akurat miałam PCV za free , ekipa montująca kabinę prysznicową uszkodziła jej szyby i wymienili na swój koszt. :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.