Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Zasys prawy będzie zdecydowanie gorzej działał, do tego problem z ewentualnym czyszczeniem.

Ja właśnie skończyłem kleić swoją wersję "kaseciaka". Zobaczę jak działa i jeśli będzie ok to opiszę na forum.

Acha, że względu na podobieństwo do dawnych filtrów zewnętrznych nie wiem czy nazwa kaseciak lub filtr panelowy nadal jest adekwatna ;)


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to widzę. Przez ten prefiltr będzie Ci syf na ceramikę osiadał. Dodatkowo 10 cm ppi45 nie wytrzyma 4 dni bez czyszczenia. Sprawdzone na sobie. Po co kombinujesz jak już tyle sprawnych wersji powstało?


Każdy chce sobie coś przypisać stąd milion kombinacji chociaż coś działa bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda - widok z góry i widok z bocznej ściany akwa.

Kaseta wsunięta jest pod wzmocnienie wzdłużne i częściowo na przyssawkach do ściany bocznej akwarium. Zasys jest od przodu, komora z gąbką i ceramiką na bocznej ścianie.

Uzyskałem dzięki temu bardzo dobry dostęp do gąbki - wzmocnienie wzdłużne zaczyna się dopiero 17cm od bocznej ściany akwa. (nawet pompę wsadziłem do komory pompy mając już panel umocowany w akwa).

Do filtra weszło 1,7l ceramiki i jeszcze jest zapas miejsca żeby trochę dosypać.

Na razie pracuje gąbka 45ppi i warstwa owaty 200g/m2.

Pompa jebao dc3000 na najwyższym biegu na razie obniżyła poziom w komorze pompy o jakieś 4-5 cm, gdzie komora pompy ma jakieś 9,5l pojemności.

post-13421-14695720580673_thumb.jpg

post-13421-14695720581489_thumb.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję dla samego kombinowania

No przecież o to właśnie chodzi żeby coś zmienić, przestawić, dokupić, poeksperymentować, itp. itd. Inaczej byłoby nudno.


Na pewno słyszał kolega powiedzenie "że lepsze jest wrogiem dobrego". Priorytetem jest to żeby filtr dobrze działa,a nie to żeby ciągle coś w nim zmieniać jeżeli działa dobrze.Czasami odnoszę wrażenie że co po nie którzy traktują akwarystykę jak małego majsterkowicza.Za przeproszeniem nie umieją wysiedzieć spokojnie na czterech literach i podziwiać jak rozwija się im życie w akwarium,ale już kombinują jak by tu "poprawić" bytowanie swoim milusińskim.Z własnego doświadczenia wiem że lepiej nie ruszać czegoś co działa dobrze bo większości przypadkach można to tylko zepsuć.Należy tez pamiętać że mamy tu do czynienia z żywymi organizmami które przyzwyczajają się do pewnych warunków w akwarium i ciągłą zmiana dotyczącą wystroju,ostrych zmian parametrów wody czy oświetlenia może doprowadzić do opłakanych stuków.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.