sake Opublikowano 11 Kwietnia 2014 #1 Opublikowano 11 Kwietnia 2014 zbiornik 200l obsada saulosix2,yellow x 4.red x2 hongi x 2 glonojad x2 sumik x2 reszty nie znam w sumie jest ich 28 sztuk filtrAQUAEL filtr FAN 3 PLUS do akwarium 150-250L ph 7.4 płatki malawi spirulina mrożonki od wczoraj.Podmiana co dwa tygodnie 40l. Witam mam problem z pyszczkami mam akwarium półtora miesiąca 200l miałem w nim już ospę wyleczyłem podmianka wody co 2 tygodnie 40l. Co dwa tygodnie jedna rybka zachowuje się dziwnie chowa się w jednym miejscu 2 dni i pada żadnych innych widocznych objawów padło mi już 5 sztuk co może być powodem. Jeszcze odchody ciągnące sie za nimi nie czarne koloru karmy ph 6.9 hyba małe proszę o rade sake jest teraz aktywny Dodaj punkt reputacji dla sake Raportuj zły post Galeria użytkownika
eljot Opublikowano 11 Kwietnia 2014 #2 Opublikowano 11 Kwietnia 2014 Nie ten dział, przeniosłem. Proszę uzupełnić dane wymagane w tym dziale. http://forum.klub-malawi.pl/choroby-leczenie-profilaktyka-zasady-dzialu-t12449.html
sake Opublikowano 13 Kwietnia 2014 Autor #3 Opublikowano 13 Kwietnia 2014 Proszę o wyrozumiałość nikt nie odpisuje coś zle napisałem nie jestem dobry z komputera prosze odpisac -- dołączony post: zbiornik 200l obsada saulosix2,yellow x 4.red x2 hongi x 2 glonojad x2 sumik x2 reszty nie znam w sumie jest ich 28 sztuk filtrAQUAEL filtr FAN 3 PLUS do akwarium 150-250L ph 7.4 płatki malawi spirulina mrożonki od wczoraj.Podmiana co dwa tygodnie 40l. Witam mam problem z pyszczkami mam akwarium półtora miesiąca 200l miałem w nim już ospę wyleczyłem podmianka wody co 2 tygodnie 40l. Co dwa tygodnie jedna rybka zachowuje się dziwnie chowa się w jednym miejscu 2 dni i pada żadnych innych widocznych objawów padło mi już 5 sztuk co może być powodem. Jeszcze odchody ciągnące sie za nimi nie czarne koloru karmy ph 6.9 hyba małe proszę o rade sake jest teraz aktywny Dodaj punkt reputacji dla sake Raportuj zły post Galeria użytkownika
eljot Opublikowano 13 Kwietnia 2014 #4 Opublikowano 13 Kwietnia 2014 Kolego masz totalny mix, nie znasz podstawowych parametrów i masz dużo za dużo ryb jak na 200l. Zajrzyj do FAQ http://forum.klub-malawi.pl/faq.php Przeczytaj od deski do deski a sam dojdziesz do wniosku że, to się nie może udać .
Gość pemergency Opublikowano 13 Kwietnia 2014 #5 Opublikowano 13 Kwietnia 2014 Proszę o wyrozumiałość nikt nie odpisuje coś zle napisałem nie jestem dobry z komputera prosze odpisac -- dołączony post: zbiornik 200l obsada saulosix2,yellow x 4.red x2 hongi x 2 glonojad x2 sumik x2 reszty nie znam w sumie jest ich 28 sztuk filtrAQUAEL filtr FAN 3 PLUS do akwarium 150-250L ph 7.4 płatki malawi spirulina mrożonki od wczoraj.Podmiana co dwa tygodnie 40l. Witam mam problem z pyszczkami mam akwarium półtora miesiąca 200l miałem w nim już ospę wyleczyłem podmianka wody co 2 tygodnie 40l. Co dwa tygodnie jedna rybka zachowuje się dziwnie chowa się w jednym miejscu 2 dni i pada żadnych innych widocznych objawów padło mi już 5 sztuk co może być powodem. Jeszcze odchody ciągnące sie za nimi nie czarne koloru karmy ph 6.9 hyba małe proszę o rade sake jest teraz aktywny Dodaj punkt reputacji dla sake Raportuj zły post Galeria użytkownika Pomijając już obsadę (ilość gatunków, mieszany biotop) to przede wszystkim masz brak filtracji. Niskie pH i rzadka podmiana wody. Myślę, że ryby padają z oczywistego powodu, a dokładnie NH3/4, kolokwialnie mówiąc trują się swoimi szczynami i "kaką". Nie masz filtra biologicznego, który ustabilizowałby sytuację w akwarium, a przede wszystkim pozwolił na rozwój bakterii nitryfikacyjnych... Generalnie to wszystko jest nie tak jak trzeba. Powinieneś pójść za radą kolegi i przeczytać FAQ, a po za tym to: 1. Proponuję obowiązkowo zakupić jakiś kubeł, chociażby tani chiński HW, zasypać go po brzegi ceramiką lub grysem koralowym (podstawa). 2. Zrobić testy (chociaż myślę, że w tym przypadku są raczej zbędne), powinieneś poznać parametry swojej wody, masz niskie ph coś jest tego powodem, może woda kranowa, a może masz w zbiorniku korzenie, łupiny kokosa itd? 3. Nie mieszaj biotopów, nie dogodzisz wszystkim rybom jednocześnie, to po prostu nie możliwe.
sake Opublikowano 13 Kwietnia 2014 Autor #6 Opublikowano 13 Kwietnia 2014 koledzy tak mi doradzili w sklepie gdzie wszystko zakupiłem sam tego niewymyśliłem nawet niewiem co to kubeł jak możecie to dajcie jakiegoś linka z allegro to zakupie.To są młode pyszczaki powiedział mi że przy takiej ilości nie bedzie agresji.Nie mam kokosa mam tylko żwirek kwarcowy kamienie filipinskie kamienie łupek i muszle z horwacji może one też będą powodem,napowietrzenie mam dobre wczoraj dodałem lekarstwo na bloat i na nicienie tak mi doradził w sklepie. A wy co radzicie mam do was większe zaufanie.
Gość pemergency Opublikowano 13 Kwietnia 2014 #7 Opublikowano 13 Kwietnia 2014 koledzy tak mi doradzili w sklepie gdzie wszystko zakupiłem sam tego niewymyśliłem nawet niewiem co to kubeł jak możecie to dajcie jakiegoś linka z allegro to zakupie.To są młode pyszczaki powiedział mi że przy takiej ilości nie bedzie agresji.Nie mam kokosa mam tylko żwirek kwarcowy kamienie filipinskie kamienie łupek i muszle z horwacji może one też będą powodem,napowietrzenie mam dobre wczoraj dodałem lekarstwo na bloat i na nicienie tak mi doradził w sklepie. A wy co radzicie mam do was większe zaufanie. 1. Zakup testy kropelkowe JBL: NH3/4, NO2, NO3. 2. Zrób testy i podaj wyniki. Kubeł to inaczej filtr kanistrowy. Ten jest od razu z lampą UV, może kiedyś Ci się przyda. FILTR ZEW. Z LAMPĄ UV 9W HW-303B 1400l/h + WKŁADY (4119777973) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img13.allegroimg.pl/photos/400x300/41/19/77/79/4119777973@@AMEPARAM@@13@@AMEPARAM@@41/19/77/79@@AMEPARAM@@4119777973
Misiek Opublikowano 13 Kwietnia 2014 #8 Opublikowano 13 Kwietnia 2014 Po pierwsze, bez tego trudno zacząć myśleć jak można Ci pomóc. Wątki dotyczące chorób muszą zawierać w pierwszym poście takie informacje jak: - wielkość akwarium - obsada - filtracja - parametry wody (obowiązkowo NO2, NO3, ph, TwO i TwW) - sposób karmienia (częstotliwość, rodzaje pokarmów) - częstotliwość i wielkość podmian wody Tematy, które nie spełniają tego warunku będą usuwane bez kontaktu z autorem. Przypominam o przestrzeganiu regulaminu forum, oraz o precyzyjnym tytułowaniu wątków - tematy "pomocy", "chory pyszczak", czy "co robić" będą usuwane. Ponad to - filtracji w akwarium nie masz, jeśli ten fan to jedyne co masz w akwarium na bank ryby się trują odchodami - ryb za dużo i obsada z dupy i do dopy... - ph 6,9 to zdecydowanie za mało. - ciągnące odchody mogą sugerować bloat - http://www.klub-malawi.pl/serwis/artykuly-klubowiczow/o-pielegnacji-pyszczakow-i-nie-tylko/250-bloat-czsta-choroba-malawijskich-pyszczakow.html - ale nie Ci tego powiedzieć na pewno. - o żywieniu nie wiemy nic, ale biorąc pod uwagę obsadę, spodziewam się lekkiego dramatu i w tym zakresie - zapewne o cyklu azotowym nie wiesz nic... Jeśli to akwarium założyłeś półtora miesiąca temu... to ja współczuje Twoim rybom... Najbardziej z powodu powolnej agonii... Do wkucia na blachę masz na początek faq - http://forum.klub-malawi.pl/faq.php Do zrobienia w tempie ekspresowym pozostałe testy parametrów wody... Jeśli masz coś kupować to polecam testy kropelkowe firmy JBL. O ile to nie jakaś prowokacja... Napisałem tylko ze względu na ryby...
krzysiutoja Opublikowano 13 Kwietnia 2014 #9 Opublikowano 13 Kwietnia 2014 Witaj odstaw mrożonki podejrzewam że karmiłeś ochotką to po pierwsze a po drugie to czas na edukację poczytaj Sobie o każdym gatunku który zamierzasz posiadać o filtracji i o biotopie Malawi a po trzecie sklepy są po to żeby sprzedawać więc wcisną klientowi wszystko Kupując żywe zwierze jednak coś o nim powinieneś wiedzieć ale co się stało to się nie odstanie Masz nauczkę oby ostatnią Pozdrawiam i powodzenia w hodowli
sake Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Autor #10 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 panowie a chinski kubeł claron 1 będzie dobry musi być lampa uv proszę o szybką odpowiedz
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się