Misiek Opublikowano 14 Kwietnia 2014 #11 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Marki nie znam, ale po sprawdzeniu na internecie wygląda to tak jak wykorzystywane przez sporą liczbę ludzi HW. Ile musiałbyś zapłacić za ten twór i gdzie to chcesz kupić. Pytam bo hw-302 kupisz od 135 zl z dostawą http://allegro.pl/filtry-zewnetrzne-90100?buyNew=1&order=d&string=hw-302&search_scope=category-5 Jego starszy, mocniejszy brat hw-303 od 230zl. http://allegro.pl/listing/listing.php?buyNew=1&order=d&string=hw-303&search_scope=category-90100 To tyle jeśli chodzi o gotowe rozwiązania. Można też zrobić niskobudżetowy FBF na plastikowej butelce i jakimś filtrze wewn. Coś w ten deseń co zrobił Marek - http://forum.klub-malawi.pl/wewnetrzny-fbf-t21873.html
sake Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Autor #12 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 w sklepie 247zł ale jade go oddać 135 na allegro -- dołączony post: a co z tą lampą musi być czy nie
aarset Opublikowano 14 Kwietnia 2014 #13 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Jak najbardziej może być bez lampy UV.
sake Opublikowano 16 Kwietnia 2014 Autor #14 Opublikowano 16 Kwietnia 2014 panowie kupiłem kubeł z lampą uv ten co kolega polecił co mam zrobić z tym starym on też ma zostać.A nowy ma węgiel mam go wyciągnąć czy potym lekarstwie Protokaps z 3 godzinki żeby pochodził.Przy nowym filtrze woda nie zmętnieje i co ile taki kubeł sie czyści
Misiek Opublikowano 16 Kwietnia 2014 #15 Opublikowano 16 Kwietnia 2014 Czyli który kupiłeś ? Jak długo żyje to akwarium, kiedy było założone? O jakim starym filtrze piszesz i jak długo ten stary filtr w akwarium funkcjonuje ? Węgiel zazwyczaj stosuje się po kuracjach lekami, by oczyścić wodę. O użyciu przez Ciebie Protocaps czytam po raz pierwszy. Jeśli nie skończyłeś nim zalecanej kuracji, to nie korzystaj z węgla... Przy nowym filtrze woda nie zmętnieje, jeśli wypukasz nowe wkłady. Czyści się go sporadycznie, raz na kilka miesięcy. W zależności od ogólnego systemu filtracji jaki stosujesz, czyli czy i jak działa filtracja mechaniczna... Nadal nie podajesz wymaganych informacji.
sake Opublikowano 16 Kwietnia 2014 Autor #16 Opublikowano 16 Kwietnia 2014 filtrAQUAEL filtr FAN 3 PLUS to jest stary stary hw303b 1400l akwarium żyje 2 miesiące wszystko było nowe u jednej z ryb podejrzewam bloat ospała kiwa się na boki wytrzeszczone oczy białe nitkowate odchody ciągnące sie -- dołączony post: filtrAQUAEL filtr FAN 3 PLUS to jest stary stary hw303b 1400l akwarium żyje 2 miesiące wszystko było nowe u jednej z ryb podejrzewam bloat ospała kiwa się na boki wytrzeszczone oczy białe nitkowate odchody ciągnące sie
Misiek Opublikowano 16 Kwietnia 2014 #17 Opublikowano 16 Kwietnia 2014 Tego aquael FAN 3 zostaw, na jego gąbce na pewno zasiedliły się bakterie, więc niech pracują i będą podstawą do dalszego rozwoju "biologii". Równolegle niech pracuje hw-303. Lampy UV w nim nie musisz włączać. Co do węgla, tak jak wspomniałem wcześniej.
sake Opublikowano 18 Kwietnia 2014 Autor #18 Opublikowano 18 Kwietnia 2014 panowie jeszcze jedno pytanko co do oświetlenia standardowa pokrywa nie pisze na świetlówkach jakie wydaje mi sie że bardzo jasne jakie świetluwki kupić żeby sie pysie dobrze czuły i ile świecić -- dołączony post: panowie jeszcze jedno pytanko co do oświetlenia standardowa pokrywa nie pisze na świetlówkach jakie wydaje mi sie że bardzo jasne jakie świetluwki kupić żeby sie pysie dobrze czuły i ile świecić biornik 200l obsada saulosix2,yellow x 4.red x2 hongi x 2 glonojad x2 sumik x2 reszty nie znam w sumie jest ich 28 sztuk filtrAQUAEL filtr FAN 3 PLUS do akwarium 150-250L i hw-303b 1400lna min ph 7.4 płatki malawi spirulina mrożonki od wczoraj.Podmiana co dwa tygodnie 40l.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się