Jump to content

Moje nowy baniak 200l


Recommended Posts

Witam mam na imię Grzegorz i właśnie założyłem nowe akwarium 200l jednogatunkowe same Demasoni.W skład akwarium wchodzą poza rybami:D :

-dwa filtry zew.jeden MiniKani 120 drugi jbl e901

-grzałka z termostatem

-oświetlenie 2x30W

-piach oraz kamienie z lawy wulkanicznej,oraz korzeń


54d40ab363ed6928.html

-- dołączony post:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54d40ab363ed6928.html

Link to comment
Share on other sites

W ten sam dzień:D.Niestety ale ryby przez 2 tygodnie nie będę trzymał w wiadrze.Jedyne co mogłem zrobić to dolałem wody ze starego akwarium i oczywiście nie czyściłem filtrów,trochę tylko przepłukałem piach (oczywiście zimną wodą) i z kamieni zdarłem trochę glonów.Bo fakt zapomniałem dodać że przeszedłem ze 100 na 200l.

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście gusta nie podlegają dyskusji.Więc prosiłbym o praktyczne rady ,a nie w stylu korzeń mi się nie podoba i tapeta do dupy.


Nie zadałeś ani jednego pytania, więc rad raczej już nie będziesz miał, skoro nawet wystroju skrytykować nie możemy.


Pozdrawiam

  • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

Spoko mogę przesunąć:D.Tylko wtedy będzie bliżej wlotu do filtra,a z tego co wyczytałem lepiej mieć bliżej wylotu bo równomierniej rozprowadzana jest temperatura:)

-- dołączony post:

Nie zadałeś ani jednego pytania, więc rad raczej już nie będziesz miał, skoro nawet wystroju skrytykować nie możemy.Ależ krytykować możesz.Ale nie licz na to że zawsze wszyscy z pokorą tą krytykę będą znosić.Zdjęcie wstawiłem nie w celach estetycznych(co zresztą widać po jakości) a praktycznych.Wszystkiego nie da się opisać.Chodziło mi raczej o to czy kamieni nie za mało albo za dużo i źle rozłożone,że szafka pod akwarium za licha,albo filtry za słabe,albo nie wiem co tam jeszcze.Przykładowo gdyby kolega napisał że korzeń wyrzuć bo jest duży i może zakwaszać ci wodę to jest to praktyczna rada.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam do działu galeria, tam możesz pooglądać baniaki Malawi z prawdziwego zdarzenia, dla mnie również wystrój odbiega od biotopu. Nie traktuj tego jako krytykę tylko dobrą radę która ma Cię zachęcić do działania na rzecz zbiornika.

Link to comment
Share on other sites

Cześć Grzegorz,

posłuchaj, sam jestem dość świeży i daleko mi do jakiejkolwiek krytyki, bo w porównaniu do ludzi, którzy się wypowiadali wcześniej guzik jeszcze wiem. Uwierz mi to ludzie, którzy biotop Malawi przeżarli na wylot już dawno temu, oni właśnie tworzą to forum, które wypełnione jest radami i zdjęciami zbiorników z tym biotopem. My początkujący czytamy, podpatrujemy, pytamy i w oparciu o pozyskaną wiedzę, budujemy własne Malawi. Twoje akwarium, a właściwie jego wystrój bardziej pasuje pod Amazonkę (korzeń roślinność w tle) bardziej pod Piranie jest on zrobiony, choć stanowczo dla nich za mały, dlatego właśnie doświadczeni Malawiści czują się poirytowani, kiedy na Ich podwórku wystawiasz zbiornik, zupełnie inny niżby się tego spodziewali.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.