Skocz do zawartości

kaskada i pysie,,,


slawek gorol

Rekomendowane odpowiedzi

witam do tej pory posiadalem akwa ogolne 100l i rybki se tam zyja dobrze.. teraz chcialbym kupic 240l i chodowac w nim pyszczaki,, mam tylko 2 pytanka,,

1. czy moge zalozyc np 2 kaskady kazda ok 400l/h i czy to wystarczy- ni stac mnie na kubel :( moze kiedys.,,,

2. jaki gatunek jets dobry dla poczatkujacego malawisty ..dzieki za pomoc ,, nie chce po prostu zrobic krzywdy pysiom,,, a wraz z uplywem czasu bede sie staral poszerzac swer umiejetnosci vo do malawi,,

PS.. a moze jesty ktos z oswiecimia lub okolic kto sie zna na malawi :/ :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odstępnośći od tej zasady. Jeżeli zależy Ci na kosztach, to możesz spróbować zrobić sumpa. Ale filter biologiczny nie jest drogi. Np. taka tetra 700 kosztuje tylko 220 zł więc to nie duży koszt.


Hmm a gatunek, to polecam obsade :

1+3 maingano,

1+3 rdzawe,

1+3 saulosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy moge zalozyc np 2 kaskady kazda ok 400l/h i czy to wystarczy- ni stac mnie na kubel Sad moze kiedys.


To nie chodzi o to aby był kubełek i głowica w środku. Chodzi o to aby zapewnić w zbiorniku filtrację bilogiczną i mechaniczną. Zasadniczo dobrze skonstruowane podłoże w dużym zbiorniku może spokojnie zastąpić filtr kubełkowy, sump czy ckolwiek innego. Jeżeli do obu kaskad wlożysz dobry substrat i dodatkowo do środka dasz mocną głowicę i będziesz dbał o jakość wody- kubełek nie jest niezbędny. Jest wygodny-ale nie niezbędny.



2. jaki gatunek jets dobry dla poczatkujacego malawisty


Spokojny, nieduży. Zdecyduj się raczej, do tak małego [240 litrów] zbiornika, na jeden gatunek. Masz dużo pyśków wykazujących spory dymorfizm płciowy w obrębie gatunku. Ja polecę dwa, łatwo dostępne- saulosi lub sp.''msobo''.

Radzę układ- 2 samce 5 samic.

Samce są niebieskie w obu przypadkach, a samiczki żółte.


Ilość osobników celowo troszkę zaniżyłam ze względu na na slabą filtrację. Myślę, że z czasem mógłbyś pokusić się o odłożenie troszkę pieniązków, nabyć dobry filtr kanistrowy i dokupic kilka młodych osobników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wiec jednak sie pokusze na tetre jako biologa,,, troszke mnie to szarpnie za kieszen ale wasze wypowiedzi sie roznia o 100% w iosci obsady mianowice 7 do 12. wiec prawie 100%.sadze ze wynika to z jakosci filtracji...o ile sie nie myle of course...

a czy jak bedzie juz kubel to dorzucic jakis filtr wewnetrzny???? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto.Mocny wewnetrzny mialby za zadanie odwalanie brudnej roboty przy filtracji mechanicznej. Pewnie wielu ludzi poleci ci w tym momencie jakąś głowicę z nałożoną gąbką.. cóż, sam tak mam, wiec polecam ;)

Dzieki temu, ze są 2 (albo więcej?) filtry, kubel odpowiada glownie za filtracje biologiczna i czysci sie go rzadko. A temat byl wieloktrotnie roztrzasany na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.